Şimdi Ara

AMD Kaveri ve Mantle: Oyun dünyasının 'ekonomik' gücü [DH Özel] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
2.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

Mantle bir şekilde nvidia tarafından da desteklenip gelişimi sağlanırsa önü çok açık bir yazılım.Directx in sömürüsü aşikar.Ekran kartlarının gelişimi çok iyi fakat mantle gibi performans alıcakken directx tarafından sömürülmelerine acil çözüm lazım.

Tam senlik bu mantle Emre. Çıktığı gün battleog'da ss'ler vardı. En iyi performansı %58 ile CF ile vermiş. Tabi işlemci de maalesef 3970X idi. Sanırım işlemci kuvvetli ve sistem de iyi kartlarla CF olursa aykırı skor artışı oluyor.
    7970/280X seviyesinde tek kart ve AA kapalı testlerde zaten kartlar mantle olmadan da iyi performans veriyor. Buradan ekmek yiyenler yine aykırı sistemi olanlar...

Hep dediğim gibi üst seviye her zaman büyük elmayı kapar

• amd yi ayakta alkışlıyorum ; hem işlemci alanındaki başarısızlığı örtmek , hemde grafik bölümündeki beceriksiz sürücü güncellemelerini örtbas etmek için süper bir yol bulmuşlar kaveri+mantle...

o kadar düştün mü amd ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 5 Şubat 2014; 14:06:35 >
  • Belirli kaynakları takip ediyorum şu an Mantle'da çeşitli sorunlar çıkıyor:

1) Öncelikle halen Tahiti kartları ve daha önceki GCN ekran kartları Mantle tarafından desteklenmesi gerekirken henüz bu kartlara destek çıkmış değil.
    2) Mantle kullananlar ara sırada oyun çökme ve zaman zaman takılma yaptığından şikayetçi.
    3) Testlerde en iyi reaksiyonu APU performansında veriyor, Intel işlemcilerin AMD'ye göre performans artışı biraz daha az gibi duruyor.
    4) Kullananlar renklerde boğukluk ve arka detaylarda bulanıklık olduğunu söylüyor.

Ama herşeye rağmen Mantle senaryoların çoğunda performans artışı sağlıyor, şu an gördüğüm kadarıyla henüz çok genç ve çeşitli sorunları olan bir teknoloji ama bu sorunların hiçbiri çok kritik seviyede değil. Tahiti jenerasyonuna da destek sağlanır ve sürücüler bu sorunları çözme yolunda güncelleştirilirse Mantle gerçekten de iddia ettiği gibi Directx 9 dan sonraki ilk ciddi API devrimi olabilir.

• Intel i7 ile performans çıtasını sürekli yukarı taşırken AMD hep APU'lar üzerine yoğunlaşıyordu... Herkes şikayetçiydi bu durumdan. Neden AMD geride kalıyor diye yakınıyorduk... AMD bir geldi pir geldi. O kadar işlemci performansının oyun için gereksiz olduğunu hepimize gösterdi... Adamlar tamamen oyuna yönelik bambaşka bir kapı açtılar... Bundan sonra oyuncular AMD'den şaşmayacaklardır diye düşünüyorum özellikle performans isteyenler... Al APU'yu tak. Oyna... Güç yetmedi mi? Al en baba ekran kartını tak kullan. 6 yıl sonra takılmaya mı başladı? Al aynı karttan yarı fiyatına tak yap Crossfire'ı... 10 Yıl götürür...

• AMD kendini göstermeye başladı artık . Benim gibi hala oyunculuğu PC platformunda görenler için aranan kan bulundu diyebilirim .
    Bu teknolojinin ne kadar iyi olduğunu yaratıcıları konuşurken yüzlerinden bile anlayabiliyorsunuz :D
    Ne kadar sevindiğimi anlatamam.

PC platformu adına böyle gelişmelerin daimi olmasını dilerim herkese iyi forumlar
  • Eee ne zaman kullanmaya baslıyoruz?

• hayırlısı olsun allah din iman sağlık versin olru bunlarda ne oalcak

• I love this company. Yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

• Dedikleri gibi full hd de medium kalitede sadece bir apu ile battlefield 4 oynanıyorsa 1000 liralık bir bilgisayar biçok kişiye yetecektir.

• yıllar sonra amd yemi dönüyoruz yoksa
  • Bence AMD Nvidia nın çıkarmış olduğu özellikle gtx760++ ekran kartlarının potansiyelini gördü ve ya arkadaş bunlar iyi fiyata yüksek performans veriyorlar deyip eskimiş olan (hd6950, r7 260x..) gibi kartları kurtarmak amaçıyla 'mantle' apusunu devreye koydular Hll olsun .
    Bencmark testlerine göre kartın ne kadar dandikse apu o kadar işe yarıyor .
    Yani R9 290X Varsa elinde mantle fazla bir işine yaramıcak hızlı olan şeyi dahada hızlandırmak olmaz.
    Kart alcak arkadaşlar lütfen amd tercihinizse R9 270x gibi kartlara yönelin mantle'dan sonra oyunlarda gtx 760'a %15 fark atacak demişti dersiniz.
    AMD yi burdan tebrik ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XeaRaa -- 5 Şubat 2014; 23:43:57 >

• https://www.youtube.com/watch?v=0wa59ikQuqE

?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThatCrazyTurk -- 6 Şubat 2014; 0:19:25 >
  • Yurtdışında istediği kadar ucuz olsun burada 400 den aşağı satılmaz.Daha bunun anakartı+ram i +psu su var. E topla? Normal pc fiyatına.Olmaz olsun böyle ülke
    Birde herşey dahil pc toplamaya kalksan bu kaveri ile monitör klavye fare hopörlör hobaaaa.Apu yerine fx 6300 kullanırsın.Çoooook saçma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThatCrazyTurk

https://www.youtube.com/watch?v=0wa59ikQuqE

?

Mantle henüz resmi olarak 7000 serisine destek vermiyor.Son çıkan beta güncellemesi sadece R serisi için geçerliydi.Yani mantle şu an sadece R serisi için çalışıyor.Adamın kullandığı kart Hd 7850.Bu yüzden mantle işe yaramıyor onda
  • 14.1 beta driver yükledim, mantle aktif ettim ama istediğim verimi alamadım. mantle yalan şimdilik. yazılımsal bir sorun var gibi görünüyor. mantle da bildiğin takılma falan var bf4 te.

• quote:

Orijinalden alıntı: YereDusenAdam

quote:

Orijinalden alıntı: ThatCrazyTurk

https://www.youtube.com/watch?v=0wa59ikQuqE

?

Mantle henüz resmi olarak 7000 serisine destek vermiyor.Son çıkan beta güncellemesi sadece R serisi için geçerliydi.Yani mantle şu an sadece R serisi için çalışıyor.Adamın kullandığı kart Hd 7850.Bu yüzden mantle işe yaramıyor onda

Teşekkür ederim hocam.Sağolun. 7000 serisi için gelmesini bekleyeceğiz o halde :))

• quote:

Orijinalden alıntı: AC_Hawker

14.1 beta driver yükledim, mantle aktif ettim ama istediğim verimi alamadım. mantle yalan şimdilik. yazılımsal bir sorun var gibi görünüyor. mantle da bildiğin takılma falan var bf4 te.

7000 serisinde henuz calısmıyormus bu mantle.ekran kartın ne kardeş?
  • mate şimdilik r7 ve r9 amd a seriyes işlemcilerde gecerli
    yani örnek
    işlemci amd a10 ekran kartında r9 270x gibi

• Beyler bu Kaveri ler ülkeye ne zaman gibi girer beklemelmiyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

mate şimdilik r7 ve r9 amd a seriyes işlemcilerde gecerli
    yani örnek
    işlemci amd a10 ekran kartında r9 270x gibi

AMD A10 da R9 270x mi varmış, hadi canım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.