Şimdi Ara

AMD FX-9590 işlemcisinin test sonuçları çıktı; Intel Core i7-4770K'yı yakalıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
417
Cevap
2
Favori
15.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Streamroller ve Excavator mimarileri ile birlikte AMD, hem IPC performansını geliştirip hem de yüksek frekans değerleri için TDP'yi azaltmayı başarır ise belki de yeniden şirketin daha rekabetçi noktalara geleceğini görmeye başlayabiliriz.

benim bu konuda suphelerim var.yabanci forumlarda streamroller 4 cekirdek olacak apu olacak am3+ olmayacak gibi soylentiler var.masaustu isini boslayip komple apu isine donebilirler.8 cekirdek streamroller bekleyenler var ben simdiden soyleyeyim de sonra hayal kirikligina ugramayin.
  • amd nin ar-ge ekibi ne işe yarıyor acaba ?
    bütün gün oturup çay çorba muhabbetmi yapıyorlar ?
    tek işleri Ghz kasmak olmuş resmen. 220w tdp oh ne güzel!
    trt gibi fx-9590 a elektrik faturasında katkı payı ayırmaları gerek

• eScapeeXc kullanıcısına yanıt
    hiç bir şekilde o işlemciyi i3 fiyatına alamazsın.
  • işlemcinin pahalı olmasını da geçtim; yüksek güç tüketimi de ekstra masraf çıkarır...

en kötü 8+2 vrm olan anakartta kullanabilirsin bu işlemciyi; o da overclock yaparsan anakartı eline alırsın büyük ihtimal... testte kullanılan asrock anakart 12+2 vrm...

yüksek güç tüketimi=soğutma problemi... bu işlemciyi normal kullanımda bile hava soğutma ile kullanmak kolay olmayacaktır; hava ile soğutmada illa ki pahalı bir çözüme ihtiyaç duyacaktır...

bu işlemcinin yüksek güç tüketimi yüzünden psu bile değiştirmek gerekebilir...

neredeyse 3 kat fazla tdp, 2 kat fazla çekirdek, daha yüksek saat frekansı ve ancak rakibini yakalayabilmek... nerede athlon xp / athlon64 zamanındaki amd, nerede şimdiki amd...

tamamen fantezi işlemci olmuş; param olsa bile yukarıdaki sebeplerden almam...

• Alacak insanlar intelin liderliğini kaldıramıyor asdA:SDA:sdA 250w tdp mi olur şaka gibi elektirik faturasına verceğim parayla i7-extremeli pc topla5rım :D

• beyler biri toprak atsın şu amd nin üstüne..sevaptır
  • Amd fail içinde fail sanki failcepciton

• Birileri prestij için çıkardı bu işlemciyi demiş ama Hiç çıkarmasa daha fazla prestij kazanırdı. Tanıtımı okuyan adam bu intel neymiş böyle der

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyice vuralım ki fiyat da tepe taklak olsun. Vurun!
  • AMD çaresizliğini apaçık ortaya koymuş. O kadar çekirdek, o Watt değeri ve o hız ile anca yetişebilmiş. Soğutmasıda ayrı bir sorun olacaktır. Düşünün artık tek çekirdek performansını.. Tırt...
  • 4770k'yı geçmesini bırakın, daha 3770k'yı geçemiyor bu işlemci.
  • pohuman kullanıcısına yanıt
    Yetişememiş ki..
  • Ne oldu şimdi merak ediyorum. Böyle ucube bir işlemciyi kazık bir fiyattan piyasaya sundun, eline ne geçmesini bekliyorsun be AMD? Milletin yarısı kadar çekirdeğe sahip, üçte biri fiyatında işlemcilerle senin bu ultra mega FX995999 modelli işlemcini tokat manyağı yaptığını milletin gözüne sokmaktan başka ne işe yarar bu hamle?

Rezillik, başka birşey değil.
  • Hadi ucuz olsa neyse. 1000 dolar fiyat çekmek senin neyine AMD? Benim dizüstü bilgisayarın 45W tdp li işlemcisi bile cinebenchden 6.5 alıyor. 5 ghz de 8.62 almış peh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SSFX-9590 bu şartlar altında i7-4770Kin muadili olmak bi yana rakibi bile olmazözellikle bu fiyat ve bu TDP ile299 dolardan bile piyasaya sürülmüş olsa ( 4770k 335$ yırt dışı ) FX-9590 ı en kötü 3 sene kullanma niyeti ile alıdığında bize çıkacağı elektirik faturası farkı ... düşünmemek elde değilneyse fiyatı ve performansı okuyunca çok şey geçti aklımdan ama eminim yalnız değilimdir... biz AMD taraftarı olalım yeni sistemde AMD mi alsak diye düşünelim AMD bize hallensin...ooldu oldu biz kalkalım o zaman. deyesim geldi birden :)
    Bıktım bu elektrik faturası bilmemne saçmalıklarından, sırf siz ve sizin gibiler için gidip bir sürü araştırma yaptım, bu işlemci kullanıldığında 2-3 sene için bile çıkan tutarlar o kadar düşük, o kadar gereksiz ki sizin gibilerin realiteden bu derece soyut olan yorumunuza tekrardan defalarca sövmeme neden oluyorlar.

benim şuan kullandıım oc li durumdaki sistem ile gelen fatura farkı banada senin ve sana + verenler hakkında aynı duyguları hissettirdi.
    size yüzlerce lira fark yapıyor yada ödenmeyecek fatura çıkıyor demedik ama fatura farkı oluşuyor tabi azar azar ödendiği için fark edilmiyor yada önemsenmiyor zaten iyi bi sistem kurmak isteyen ve almaya gücü yetenin önemsemeyeceği fakat önemli şeyleri eleştirmek yasaksa bana söylede bizde bilelim
    benim orda söylediğim ADM nin diğer modelleri ucuz olsalarda zamanda aradaki farkı kapatıyorlar
    benim orda söylediğim ama anlamak sen ve senin gibiler anlamıyor yada anlamak istemiyorsanız bişi diyemem
    ayrıca merak ettim oturup hiç ayrıntılı olarak hesaplamadım kişisel deneyimlerimden gözlemlediklerimi yazdım
    sizin profesyonelliğinizden faydalanmak isterim hangi özelliklere sahip sistemle test ettiniz de bu kadar sinir yapıp küfürler edicek kadar az bir fark olduğunu söylüyorsunuz
    (imla hataları ve devrik cümleler var ise kusura bakmayın yapılan ima sebebiyle yazıp silip eklemeler yapılmasıyladır ! )

• AMD'ye acıyıp yetişmiş kabul edelim. Keşke güzel bir mimari tutturabilsede rakebet artsa.. Ama nerdeee...
  • amd, rekabeti kızıştırim derken tdp değerini kızıştırmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

FX-9590 bu şartlar altında i7-4770Kin muadili olmak bi yana rakibi bile olmazözellikle bu fiyat ve bu TDP ile299 dolardan bile piyasaya sürülmüş olsa ( 4770k 335$ yırt dışı ) FX-9590 ı en kötü 3 sene kullanma niyeti ile alıdığında bize çıkacağı elektirik faturası farkı ... düşünmemek elde değilneyse fiyatı ve performansı okuyunca çok şey geçti aklımdan ama eminim yalnız değilimdir... biz AMD taraftarı olalım yeni sistemde AMD mi alsak diye düşünelim AMD bize hallensin...ooldu oldu biz kalkalım o zaman. deyesim geldi birden :)

Bıktım bu elektrik faturası bilmemne saçmalıklarından, sırf siz ve sizin gibiler için gidip bir sürü araştırma yaptım, bu işlemci kullanıldığında 2-3 sene için bile çıkan tutarlar o kadar düşük, o kadar gereksiz ki sizin gibilerin realiteden bu derece soyut olan yorumunuza tekrardan defalarca sövmeme neden oluyorlar.

bende sizin gibi bu kartın 3 senede ele gelir bir fatura farkı yaratacağını düşünmüyorum. ancak durum bireysel değil de küresel düşünülürse ve her bilgisayar kullanıcısının 80w yerine 220w kullandıgı düşünülürse dünyadaki enerji için sıkıntı yaratabilir.

kısaca küfür edilecek elektrik faturası getirmez diye düşünüyorum

• Ne Fark eder ki 900 dolar :D 5.0 ghz ile geçmiş inteli intel 5.0 yapsın sollar geçer
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.