Şimdi Ara

AMD FX-8350 işlemci için en iyi ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende başlıkta bahsettiğim fx-8350 işlemci, 8gb ram ve 550w güç kaynağım bulunmakta. Anakart olarak Asus Sabertooth 990fx kullanmaktayım. 7 senelik ekran kartım Radeon HD 6870 geçenlerde birden tepki vermeyi kesti ve bir daha çalışmadı. Şu an için yeni pc toplamaya gücüm yetmeyeceği için ben de yeni ekran kartı almaya karar verdim. Bu işlemcinin eski olduğunu biliyorum o yüzden darboğaz etmeyeceği ekran kartı olarak ne alabilirim. İnternette yaptığım kısa bir araştırmaya göre inların bu konuda çok farklı görüşleri var. Bazıları rx480'den yukarıya çıkmamayı öneriyor bazıları da rx580'i rahatça destekleyebileceğini söylüyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Rx 570-580 alabilirsin oyununa göre yine darboğaz olabilir ama iş görür çoğu oyunda
  • 990fx giga ud5 anakartta 8320 hiç uğraşmadan 4.4 ghz yapılabiliyor öncelikle böyle bir oc tavsiye ederim.ikincisi ne kart alırsan an 8gb ram artık yetersiz gelecektir.4+4 şeklide mi tek 8gb mi bilmiyorum ama ramleri 16gb yapmalısın elindekileri satıp yeni kit alıp veya 4+4 ise bir 4+4 kit daha alıp.uyumsuzluk yapar yapmaz bilemem ama ben corsair kit ile gskill sniper kiti birlikte kullanıyorum.

bu 4.4 ghz 8320'de ben gtx1060 kart kullandım bu ayar bir kart işini görür.şu iki kart olabilir:
    https://urun.n11.com/ekran-karti/msi-rx580-armor-8g-oc-gddr5-256b-dvi-hdmi-P392023747
    https://www.trendyol.com/msi/geforce-gtx-1650-super-gaming-x-gtx1650s-4gb-gddr6-128b-1xhdmi-3xdp-ekran-karti-p-34254581

iki kart birbirinden yakın ama fark olarak 580 8gb, 1650 ddr6 4gb ramli ve 580 185w TDP iken 1650 100w TDP yani kart alacam derken psu da alma bence ve amd'nin sürücüleri sorunludur.8gb kart rami gerekli midir olsa fena olmaz ama 8gblik ayarlarda oynuyorsan ona göre sistem gerekir bence elzem değil senin durumunda.

bu da karşılaştırması
    https://www.youtube.com/watch?v=UvXGe1RQhs0

• Sakın üst seviye ekran kartı takma ters etki yapiyor.
  • Merhaba hocam, aynı işlemciye sahibim ve bende de öncede HD7850 vardı arızalanınca Msi Armor RX590 8 GB aldım. O an aceleyle almıştım ama şu ana kadar herhangi bir takılma ve ısınma problemi yaşamadım. İşlemcimde şu ana kadar hiç overclock kullanmadım, hala daha öyle.

Sistemim:

Asus Crosshair V-Formula-Z
    AMD FX-8350
    MSI Armor RX590 8 GB
    16 GB(8x8) Ram
    Cooler Master Seidon 240MM Sıvı Soğutma
    250 GB SSD + 1 TB HDD
    800W 80+ PSU
  • Merhabalar hocam bende aynı durumu yaşadım. 1 ay öncesinde falan hd7870xt ekran kartım mefta oldu. 8350 işlemcimin yanına 4GB Rx570 aldım. İşlemci sömüren oyunlarda çok drop oluyor. Düzgün fps alamıyorum. Mesela Battlefield 1 gibi. Oyun tam bir işlemci canavarı. Acayip darboğaz oluyor. Fakat bu oyun dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım. Yani oynayacağınız oyunlara göre tercih yapabilirsiniz. Bu arada bf1 i normalde hd7870 ile daha iyi oynuyordum. Gerçekten yüksek ekran kartı almak her zaman iyi olmuyor.
  • ben de gtx 660 var baya önce aldım tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dehşetengiz -- 14 Nisan 2020; 10:43:52 >
  • Rx570
  • Zaten yukarida yazilmis ama ben de tecrubemi paylasayim.

1 - Islemciyi kesinlikle 4.4 Ghz civarina cikartmanizi oneririm. Guzel bir sogutucunuz vardir diye dusunuyorum tabii, stok sogutucu varsa zor olur.

2 - Ben de bir donem GTX 1060 6gb ile kullandim, takilabilecek en mantikli kart Rx 570 - Rx 580 - GTX 1060 6gb dengi bir modeldir kesinlikle. Yukarida yazildigi gibi cogu oyunda islemci kaynakli droplar yasiyodum.

3 - Eger kisa vadede islemci yenileme planiniz varsa isler degisir, eger Fx 8350 ile devam edecekseniz bu modeller disina cikmayin.
  • Çok benzer sistemim vardı hocam, rx580 ile kullanıyordum.
    Çoğunlukla sorunsuz her oyunu oynatıyordu fakat en büyük darboğazı BF V ile yaşadım. Bunun dışında takıldığım çok problem olmadı sorunsuz kullandım.
    Ekran kartı almadan önce psu girişlerinizi de kontrol edin 6 veya 8 pin çıkışınız yoksa psu değişmek zorunda kalabilirsiniz.
  • 990xa çipsetli asus anakatım vardı çok rahat 4.4 oc oluyordu ve rx 580 ile sıkıntısız kullanıyordum, daha yukarısı darboğaz yapabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.