Şimdi Ara

AMD FX 6100 OVERCLOCK SONUÇLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
3
Favori
10.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LOST PLANET 2 >>> RANK B 53 FPS

MARS >>> 42,61

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yerçekimi -- 2 Mart 2012; 22:05:07 >

• Bende 700watt üstü bir pwoer alıp overclock deniyeceğim ekran kartına asılınca voltaj yetersiz kalıp oyunlar kapanıyor şuanki powerımdan dolayı 500watt kendileri sadece 6850 400 watt diyor :) ama işlemcimi seviyorum :) ayrıca birazda bus hızını yükselterek 4.4lr görübilir azıcıkta voltaj ile beraber powerım olsa deniyeceğim ama :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batum23

Bende 700watt üstü bir pwoer alıp overclock deniyeceğim ekran kartına asılınca voltaj yetersiz kalıp oyunlar kapanıyor şuanki powerımdan dolayı 500watt kendileri sadece 6850 400 watt diyor :) ama işlemcimi seviyorum :) ayrıca birazda bus hızını yükselterek 4.4lr görübilir azıcıkta voltaj ile beraber powerım olsa deniyeceğim ama :D

Hocam sadece çarpanı arttırdım ve daha yukarısını denemedim bugün denemeyi düşünüyorum.

Powersuplyim everest 400w evet sadece gerçek 400w. makinede 2HDD + 1SSD + 4890 takılı.

Ölçümlerime göre 1,86A güç çekiyordu. yani 1,86 x 220 = 409,2 tam sınırdaymışım yeni farkettim.

• bişey dikkatimi çekti win7'den 4ghz'de 7,4 puan almış.bende çekirdeği açılan işlemci war.l3 açık değil 3,92ghz ve win7'den benimki de 7,4 alıyor.anlamadığım şu ki l3+üretim teknolojisi gibi farklar sayesinde sizin işlemciniz en azından 0,1 puanda olsa yüksek olması gerekmez mi?yoksa benim 260mhz yaptığım fsb doping etkisi mi yaptı
  • athlon x2 260 4ghz win 7 puano 6.9 fx 6100 7.4 bu windows neye göre puan veriyor acaba D:
  • Siz windows'a kulak asmayın.microsoft intelle ortak çalışır ve birbirlerini kollarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 12 Mart 2012; 6:23:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halogonga

athlon x2 260 4ghz win 7 puano 6.9 fx 6100 7.4 bu windows neye göre puan veriyor acaba D:

7,9 a yaklastikca artis daha zor olur.mesela 2 gb ddr2 ram 5,5 alirken 4 gb 11 almasi gerekir ama ust sinir 7,9 oldugundan 7,1 aliyo.bide intelle birbirini kolluyolar mi bilmemm ama inteldeki şu izlec olayi amd'yi bitirdi.thedar destekli programlarda islmcinin cekirdek sayisi ikiye katlanip islem yapiyo
  • over Cloktan fazla anlamam ama kendimce bişeler yapmaya çalıştım:)

ustaların yorumlarını bekliyorum bakalım eksik birşeyler varmı. tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gacvokem -- 14 Mart 2012; 21:12:13 >

• buda yaklaşık 35 dakikalık prime testi hata oluşmadı:) sistem değerlendirmeside aşağıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gacvokem -- 15 Mart 2012; 0:37:03 >
  • O ekran kartı ile nasıl 55 fps aldın cinebench de hocam? Ben senin işlemcin(4ghz) + gtx 560 ti top ile 44.95 fps alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

O ekran kartı ile nasıl 55 fps aldın cinebench de hocam? Ben senin işlemcin(4ghz) + gtx 560 ti top ile 44.95 fps alıyorum

Hocam hiçbir fikrim yok. Ama ekran kartım OC siz dir.
  • işlemciyi guzel bir sogutucuyla kac ghz'e kadar cekebılırım? Mesela akasa venom ya da voodoo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd FX6100 3.9GHz çok stabil çalışıyor soğutmam berbat olmasına rağmen aşırı ısınma yok %100 zorlamaya rağmen birsürü sıkıştırma programı üstüne sanal işletim sistemi filan birsürü program film 5 tane birden açtım banamısın demiyor tın bile etmedi yaklaşık 2 saat cvarı çalıştırdımm öyle sıcaklıklar aşağıdaki gibidir

• quote:

Orijinalden alıntı: MasterDoctor

işlemciyi guzel bir sogutucuyla kac ghz'e kadar cekebılırım? Mesela akasa venom ya da voodoo

noctua adına söyleyeyim 4.5-4.8 hatta ben 5 bulmuştum ama stabil 4.5 de kulanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gacvokem -- 12 Haziran 2012; 14:50:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayar123

Amd FX6100 3.9GHz çok stabil çalışıyor soğutmam berbat olmasına rağmen aşırı ısınma yok %100 zorlamaya rağmen birsürü sıkıştırma programı üstüne sanal işletim sistemi filan birsürü program film 5 tane birden açtım banamısın demiyor tın bile etmedi yaklaşık 2 saat cvarı çalıştırdımm öyle sıcaklıklar aşağıdaki gibidir

Hocam dahada çıkar :D

• quote:

Orijinalden alıntı: PROF.EMULASYONCU

quote:

Amd FX6100 3.9GHz çok stabil çalışıyor soğutmam berbat olmasına rağmen aşırı ısınma yok %100 zorlamaya rağmen birsürü sıkıştırma programı üstüne sanal işletim sistemi filan birsürü program film 5 tane birden açtım banamısın demiyor tın bile etmedi yaklaşık 2 saat cvarı çalıştırdımm öyle sıcaklıklar aşağıdaki gibidir

4 GHz yaptım yarın print screen yaparım

• quote:

quote:

quote:

4 GHz yaptım yarın print screen yaparım

Hocam cinebench ve süper Pi testi de koy

• 32 ve 64 bit süper pi ve cinebench 4ghz ve hız aşırtmalı 900/1800/4050 gtx560

• 4 ghz stabil ısınma yok %100 zorlama ile işlemci sıcaklığı 65 dereceyi gördü çekirdek sıcaklıkları 55 i aşmadı oda sıcaklığı 22 derece 2 fanlı kasa ve sıcaklık normal bence çok az ısınan bi işlemci

• Orijinalden alıntı: PROF.EMULASYONCU

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.