Şimdi Ara

AMD Free Sync Desteki ViewSonic VX57 Serisi Türkiye'de (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
6
Favori
6.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Viewsonic Türkiye

Şu an detaylıca AMD Free Sync ve NVIDIA G Sync ve normal monitörler üzerine bir araştırma yapıyoruz. Eğer zamanınız varsa bekleyebilirsiniz en kısa sürede daha detaylıca bilgi verelim.

Ama kısaca 75hz ile 144hz arasındaki temel fark şudur, yenilenme oranı monitörün saniyede kaç defa yenilenmesinin Hz cinsinden ifadesidir. 75Hz bir monitör saniyede 75 kez yenilenirken, 144Hz monitör ise saniyede 144 defa yenilenir. AMD Free Sync veya NVIDIA G Sync teknolojilerinin özü, ekran kartı ile monitörün yenilenme oranı senkronizasyonunu sağlayarak yırtılma olmamasını sağlamasıdır. Fakat standart 144hz monitörlerde ise yırtılma yine az olmasına karşılık özel olarak ekran kartı senkronizasyonu bulunmamasıdır.

Evet birkaç gün daha bekleyeceğim zaten. Şuan 144 hz olan monitöre aklım daha çok yattı. Belli mi olur ilerde belki freesync gysnc özellikleri harici olarak takılabilir hale gelir belki. Akrobatik hareketler yapması falan fiyat farkına değer gibi gözüküyor :)

• Vedo54 V kullanıcısına yanıt
    Sadece hatırlatmak istedik, Adeks 'teki ürünler sadece Gaming İstanbul etkinliğindeki ürünler ve sınırlı stok var. Sonrasında bu fiyat desteği maalesef bitecek.
  • VG2401Mh Modelini adeksten sipariş ettim. Bu garaj ürünleri de yazıldığı gibi garanti kapsamında ve çizik çarık olmaz değil mi?
    Merhaba,

evet VG2401mh-2 modeli 3 yıl garantilidir. ViewSonic ürünlerinin servisini KVK vermektedir. Ürün üzerinde çizik çarık yok, Adeks ürünleri size göndermeden tekrar kontrol ediyor, şu ana kadar sorunlu bir cihazımız yok. Bu ürünler, sadece Gaming İstanbul 2016 etkinliğinde 3 gün sergilendi.
    Eğer bir sorun olursa bize buradan ulaşabilirsiniz veya servis ile ilgili sorunlarınız için service_tr@viewsoniceurope.com adresine mail atabilirsiniz.
  • Viewsonic Türkiye kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    Monitörüm geldi, HDMI kablosu da çıktı içinden. Ama display portu olmadan freesync kullanılamayacak.

Birkaç gündür araştırıyorum Türkiye'de çok satılan Dark da dahil olmak üzere kaliteli display port kablosu yok.

Forumlarda Amazon'da satılan "Accell" marka dışında almayın diyorlar. Bilgi vereyim istedim.

Bu arada monitörümün tam ortasında bir adet ölü pixel var. Acaba 1 tane ölü pixel için değiştirme yapabilir miyim? (teknobiyotikten alındı)
  • mcake± kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Forumda başka bir arkadaşımızda aldı VX2457-MHD modelini. O da birkaç kablo ile test etti sorun yaşadı. en son bu aşağıdaki linkteki kabloyu aldı ve şu an bir sorun yaşamadan çalışıyor.

http://www.hepsiburada.com/dark-1-5-metre-displayport-kablo-v1-2-2160p-altin-uclu-dk-cb-dpl150-p-BS50374

Ölü piksel ile ilgili maalesef karar mercii Teknobiyotik değil bunu servisimize göndermeniz gerekiyor. Ölü piksel ile ilgili politika linkimizi aşağıda ekledim. 1

http://www.viewsoniceurope.com/tr/support/warranties/turkey/tr-pixel-policy.pdf

Servis adresimizin görselini ekledim. Burada telefon ve mail adresi var. Karşı ödemeli olarak MNG kargo ile gönderebilirsiniz.
    Bu mesaja eklenen görseller:

AMD Free Sync Desteki ViewSonic VX57 Serisi Türkiye'de

• Monitör fena değil ama ayağı çok kötü sallanıyor. Düşecek gibi korkutuyor. Ağır masa kullanan için sorun yok ama basit ev tipi masa konusunda sıkıntılı.
  • VG2401mh-2 Modelini satın aldım ancak şöyle bir durum var. Monitör 1ms 144 hz fakat 60 hzde çalışıyor. Ve ayarlarda da en fazla 60 hz gözüküyor. İntel i7 6700k işlemcinin dahili gpusuyla kullanıyorum. Bu yüzden mi 60 hz gözüküyor en fazla? Ekran kartı aldığımda 144 hz seçeneği de gelecek mi?
  • Arkadaşlar merhaba bende Viewsonic VX2257-MHD 21.5" modelini almak istiyorum ama soqo arkadaşımızında söylediği gibi freesync çalışmamış bu yüzden tereddüte düştüm. soqo durum sende düzeldimi bilgilendirirsen sevinirim. Bende displayport olarak aynısını sepete eklemiştim.
  • dogan487 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Display port 1.2 kablosuyla birlikte bir sorun olmadan çalışıyor. Soqo bu kablodan aldıktan sonra sorun çözüldüğünü bildirdi bize.

http://www.hepsiburada.com/dark-1-5-metre-displayport-kablo-v1-2-2160p-altin-uclu-dk-cb-dpl150-p-BS50374
    Merhaba,

Anakartınızın marka ve modelini bildirebilir misiniz?

Bir de hangi kablo bağlantısı ile yapıyorsunuz? Cihaz üzerinden çıkan DVI ile mi yoksa farklı bir kablo ile mi? Başka bir kablo ile denediniz mi? Şu ana kadar bu sorun ile karşılaşmadık bir bakalım
  • Merhaba yeni cikacak olan xg2401 144hz amd destekli model icin 380x ekran karti sizce yetersizmidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba,

Anakartınızın marka ve modelini bildirebilir misiniz?

Bir de hangi kablo bağlantısı ile yapıyorsunuz? Cihaz üzerinden çıkan DVI ile mi yoksa farklı bir kablo ile mi? Başka bir kablo ile denediniz mi? Şu ana kadar bu sorun ile karşılaşmadık bir bakalım

Cihazın içinden çıkan DVI-D Kabloyla bağlı şuan. Anakartım MSİ Z170A G-45 Gamin modeli.
  • nakamura__10 N kullanıcısına yanıt
    bakıp dönelim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viewsonic Türkiye -- 14 Mart 2016; 18:00:38 >
  • Adeks ten 144 hz olan modeli alan arkadas memnunmusun acaba bir sikinti yasadinmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nakamura__10 N kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

AMD 'nin sitesinde AMD Free Sync destekli kartlar listesinde kullandığınız model var.

Detaylarınahttp://goo.gl/yguGdV bakabilirsin. Eğer kafana takılan bir nokta varsa sorabilirsin.
    Merhaba,

Biraz konuyu araştırdım, burada birkaç sorun gözüküyor, eğer on board ekran kartı kullanırsan 120Hz sınırlaması ile karşılaşabiliyorsun. Tam sonucu görebilmen için işlemci modelinin içindeki ekran kartı tam modeli ile bakabilirsin. Her model için yüksek Hz değeri alamayabilirsin. Ayrıca anakartının DVI-D Dual link desteğinin de olması gerekiyor. Eğer yoksa oradan da kaynaklanıyor olabilir sorunun.

Fakat alacağın ekran kartından sonra bu sorunu yaşama olasılığın çok düşük tabi karar verdiğin bir model varsa onu da bir araştıralım istersen. Ne alıcaksın var mı kafanda bir model?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nakamura__10

Adeks ten 144 hz olan modeli alan arkadas memnunmusun acaba bir sikinti yasadinmi

En ufak bir sıkıntısı yok. Sıfır ürün gibi paketlenmiş şekilde tertemiz geldi. Kargo da hızlıydı, monitörde ölü piksel vs gibi bir sorun da yok. Herşey güzel yani.
  • quote:

Merhaba,

Biraz konuyu araştırdım, burada birkaç sorun gözüküyor, eğer on board ekran kartı kullanırsan 120Hz sınırlaması ile karşılaşabiliyorsun. Tam sonucu görebilmen için işlemci modelinin içindeki ekran kartı tam modeli ile bakabilirsin. Her model için yüksek Hz değeri alamayabilirsin. Ayrıca anakartının DVI-D Dual link desteğinin de olması gerekiyor. Eğer yoksa oradan da kaynaklanıyor olabilir sorunun.

Fakat alacağın ekran kartından sonra bu sorunu yaşama olasılığın çok düşük tabi karar verdiğin bir model varsa onu da bir araştıralım istersen. Ne alıcaksın var mı kafanda bir model?

İlginiz için teşekkürler, sorunu buldum anakartımdan dolayı zannediyorum dvı çıkıştan 60 hz geçemedim ama şuan için hdmi v2.0 kablo aldım ve 120 hz açabiliyorum. İlerde ekran kartı taktığımda muhtemelen display porttan yada onun dvı çıkışından 144 hz i alabilirim.

güzel, bir sorun olursa buradan bize ulaşabilirsin.

Keyifli oyunlar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.