Şimdi Ara

AMD Free Sync Desteki ViewSonic VX57 Serisi Türkiye'de (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
6
Favori
6.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VX 2457-MHD modelini aldım ama displayport bağlantısını bir türlü yapamadım. Bu yüzden freesync keyfini süremedim. Bu sorunu çözmek için çalışmalarım devam ediyor.
    Kullandığım Asus M5A97 R2.0 ana kartı MSI 970 GAMING ile değiştiriyorum. Böylece tüm bileşenler değişmiş olacak. Yine de çalışmaz ise verecek bir cevabım kalmıyor.

Bunun haricinde monitörün kasa ayak menteşesi ve ayağı iyi değil. Monitör açılı kalabiliyor ve eliniz ile düzeltmeniz gerekebilir. Biraz da sallanıyor.
    Görüntü ayarları ilk başta uğraştırıyor.
    Oyunlarda performansı orta.
    60Hz - 75Hz farkını hissettiriyor. Biraz daha akıcı bir oyun deneyimi oldu.
    Alırken sadece oyun için alacaksanız bir sorun yok.
    Genel olarak fiyatını hak eden bir ürün. Ben memnun kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viewsonic Türkiye

Bir süredir beklediğimiz AMD Free Sync teknolojisi ile gelen VX57-MHD serisi artık Türkiye'de.

VX57-MHD serisi 21.5" ve 23.6" 2 farklı boyut seçeneği ile Full HD çözünürlükte oyun ve eğlence için tasarlanmış bir oyun monitörüdür. AMD FreeSync™ teknolojisi ile gelen VX57-mhd serisi 75Hz yenilenme oranı ile görüntünün yırtılması veya takılması gibi sorunları elimine ederek size daha net ve keyifli bir oyun deneyimi sunuyor. 2ms yüksek hızlı tepki süresi ve düşük input lag değeri ile oyunları akıcı geçişleri ghosting olmadan oynayabiliyorsunuz. Oyun modu ve siyah stabiliazsyonu ile karanlık sahnelerdeki netliği ve kontrastı arttırarak rakiplerinizi daha kolay farketmenizi ve ilk hamleyi sizin yapmanızı sağlıyor.

Öne çıkan özellikleri
    21.5" ve 23.6" Full HD çözünürlük seçenekleri
    2ms Tepki Süresi ile yüksek hızda bile net görüntü
    AMD FreeSync™ Teknolojisi ile keyifli oyun deneyimi
    Düşük Input Lag Değeri ile gecikme sorunu ortadan kaldırın
    Siyah Stabilizasyonu ile karanlık sahnelerde setaylara hakim olun
    Oyun Moduna kolayca geçiş yapın
    DisplayPort, HDMI ve VGA ile hem PC hem Oyun Konsollarına kolay bağlantı
    Göz sağlığınızı koruyan teknolojiler ile gözlerinizi yormadan dilediğini oynayın

VX57 serisinin videosunuhttps://goo.gl/6FpcOQ bu linkten izleyebilirsiniz.

Ürünleri incelemek için http://goo.gl/QfRLsO tıklayabilirsiniz.

Ürünleri bu hafta içerisinde satışa sunuyoruz ve fiyat detaylarını da paylaşacağız.

AMD Free Sync Desteki ViewSonic VX57 Serisi Türkiye'de

27 inç monitörleriniz ne zaman gelicek ????

yurtdışından ViewSonic XG2701 favorilerim arasında tr gelmesi uzun sürermi vede fiyat politakası nasıl şuan yurtdışından 1600a getirebiliyorum daha yüksek bi fiyatlandırma cıkarmı beklemelimiliyim?

• quote:

Merhaba, mayıs ayında 24" FHD Free Sync modelimiz geliyor. Haziran ayında da 27" 4K Free Sync modelimiz geliyor. Ürünler teknik özellikleri ve içerikleri netleşince yine buradan paylaşacağız.

Mrb kullandığınız panel ıps mi ? Yoksa tn panel mi ? 144hz 4k veya 2k monitorler gelecek mi ? Bilgi verirseniz sevinirim saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soqo kullanıcısına yanıt
    Display port ile ilgili çalışıp size dönelim.
  • berkay1074 kullanıcısına yanıt
    27" modelimizin XG2701-4K, Mayıs ayında Türkiye'de olması planlanıyor. Henüz fiyatı belli değil. Yakın zamanda netleşir ve size bilgi verebiliriz.
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

XG2401 modelini TN panel 1ms ve 144hz olarak AMD Free Sync ile gelicek.

XG2700-4K Modeli ise 10bit renk desteği ile SuperClear IPS panele sahip. Geniş görüş açısı ve renk doğruluğu konusunda çok iddialı bir model. Hatta bizim en sevdiğimiz özelliği Delta<2 değerine sahip olması yani yüksek renk doğruluğuna sahip. Yakın zamanda XG serimizin micro sitesinde tüm detayları bulabileceksiniz ama aşağıda şimdilik öne çıkan özelliklerini paylaşmak istedik.

27" 4K UHD 3840x2160 çözünürlük
    10bit SuperClear IPS Paneli ve 1.07 milyar renk desteği ile yüksek renk performansı
    2ms Tepki Süresi ile 4K oyun keyfi
    Delta<2 değeri ile profesyonel renk doğruluk oranı
    2xHDMI2.0, DisplayPortu girişleri ile geniş bağlantı seçenekleri
    2xUSB3.0 Portları ile çevre birimleri ile kolay bağlantı
    Gözleri yormayan Flicker-Free (Titreşimsiz) ve Mavi Işık Teknolojileri
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Merhaba,

XG2401 modelini TN panel 1ms ve 144hz olarak AMD Free Sync ile gelicek.

XG2700-4K Modeli ise 10bit renk desteği ile SuperClear IPS panele sahip. Geniş görüş açısı ve renk doğruluğu konusunda çok iddialı bir model. Hatta bizim en sevdiğimiz özelliği Delta<2 değerine sahip olması yani yüksek renk doğruluğuna sahip. Yakın zamanda XG serimizin micro sitesinde tüm detayları bulabileceksiniz ama aşağıda şimdilik öne çıkan özelliklerini paylaşmak istedik.

27" 4K UHD 3840x2160 çözünürlük
    10bit SuperClear IPS Paneli ve 1.07 milyar renk desteği ile yüksek renk performansı
    2ms Tepki Süresi ile 4K oyun keyfi
    Delta<2 değeri ile profesyonel renk doğruluk oranı
    2xHDMI2.0, DisplayPortu girişleri ile geniş bağlantı seçenekleri
    2xUSB3.0 Portları ile çevre birimleri ile kolay bağlantı
    Gözleri yormayan Flicker-Free (Titreşimsiz) ve Mavi Işık Teknolojileri
    Bu mesaja eklenen görseller:

Anlattığınız gibi yeni çıkacak monitörün özellikleri göz dolduruyor,monitörlerinizin kesin çıkış tarihi bellimidir? Ve özellikle belirtmek isterim 4k 144 hz ile mi çıkacak yoksa 60 hz mi ? Biliyorsunuz ki amd bu sene için polaris ekran kartlarını çıkarmayı düşünüyor buna nazaran 4k da 30 60 fps üstü akici oyun deneyimi yaşamak için şuanki en güçlü ekran kartları bile 4k da tam performans sergileyemiyor bu yeni çıkacak monitörlerin yeni çıkacak ekran kartları ile ilgili bir bağlantısı varmıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Monitörün parlaklığı;

http://www.viewsonicglobal.com/product-detail.php?utm_source=viewsonicglobal&item=VX2457-mhd&pd=463

Burada 300 cd gözüküyor ve ms 1.5-1.4 ms yazıyor.

http://www.viewsoniceurope.com/tr/products/lcd/VX2457-mhd.php#pSpecs

Bu linkte ise 250 cd parlaklık 2 ms diyor. İlk attığım linkteki değerlerin geçerliliği nedir. Özel ayarla falan mı oluyor. İnput lag değerini ararken yabancı sitelerde de (gerçi bulamadım onu da) 300cd parlaklığa denk geldim. Bir de bu monitörün ekranı mat mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vedo54 -- 28 Şubat 2016; 9:54:32 >

• Viewsonic Türkiye kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bekliyorum.

Bu arada ana kartı değiştirdim. Sistemde değişmeyen bileşen kalmadı. Displayport çözünürlük ve kablo uyarısı almaya devam ediyorum.
  • Vedo54 V kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Türkiye sitesindeki parlaklık değerinde dediğiniz gibi hata var VX2457-mhd modelinin parlaklığı 300nits olarak düzelteceğiz.

Bu modelin tepki süresi, fabrikadan bize gelen teknik spec tablosunda 1.5ms olarak gözüküyor. Fakat biz bu noktada tüm iletişimimizi 2ms olarak yapıyoruz. Yani monitörün tepki süresi özünde 1.5ms bunun için bir ayar yapmanıza gerek yok.

Evet monitörün ekranı parlak. VX serisindeki bir çok modelde parlak ekran kullanılıyor.
    En geç bir kaç güne dönüş yapacağız bugün y.dışındaki ekibimize sorduk yanıt gelince paylaşacağız.
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

24" modelimiz 1ms ve 144hz olarak geliyor. XG2401

27" modelimiz 4K çözünürlük ve 75Hz olarak geliyor. XG2700-4K

XG2401 modeli büyük ihtimalle Nisan sonunda, XG2700-4K modeli ise mayıs ayı sonunda Türkiye de olması planlanıyor, tabiki burada bir çok değişken var (ürünün türkiyeye gelmesi, gümrük işlemleri, satış noktalarına ulaşması vs.) ama en en geç bu modeller haziranda satışa çıkmış olacaktır. Ama daha hızlı olması çalışıyoruz.

Ekran kartları ile ilgili bir uyumluluk çalışması hazırlayacağız daha net bir bilgi verebilmek adına şu an o konuyu araştıyoruz. O şekilde net bir bilgi verelim.
  • Viewsonic Türkiye kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Ben ne olur olmaz diye bir de ekteki kabloyu sipariş ettim. Bu 4. kablo olacak.

http://www.hepsiburada.com/dark-1-5-metre-displayport-kablo-v1-2-2160p-altin-uclu-dk-cb-dpl150-p-BS50374
  • Parlak ekran ışıkta çok kötü bir hale geliyor. Ultra clear panel tarzında bir teknoloji var mı? Yada ekran önceki parlak monitörler gibi değil de daha gelişmiş bir ekranı mı var. Çünkü mat-parlak ekran farkı oyuncu için epey fark yaratır normal şartlarda. Mat ekran olanı çıkar mı bu monitörün?
    Ekran parlaklığını menü üzerinden ECO mod özelliği ile kısabilirsiniz istediğiniz zaman. Ekranı mat olanlar VG ve VP serilerinde mevcut.

VG2401mh-2 modelinin ekranı mattır. 1ms 144hz bir oyuncu monitörüdür. Bu modelde şu an Gaming İstanbul 2016 etkinliğinde sergilenen modeller için Adeks üzerinden indirim kampanyası var bilginiz olsun.http://goo.gl/XX5Ygj
  • quote:

Orijinalden alıntı: soqo

Teşekkür ederim.

Ben ne olur olmaz diye bir de ekteki kabloyu sipariş ettim. Bu 4. kablo olacak.

http://www.hepsiburada.com/dark-1-5-metre-displayport-kablo-v1-2-2160p-altin-uclu-dk-cb-dpl150-p-BS50374

Hocam ben de display porttan bağlanacağım. Monitör yarın gelir herhalde. 75hz.'lik AMD Freesync gibi en yeni teknoloji oyun monitörü yapıp içine 20 yıllık monitör kablosu koymak ilginç. En azından ucuz olmayan bu modellere display port yada HDMI kablolardan birini koysaydınız çok iyi olurdu.

soqo kardeşimin sorunu çözmek adına yeni display port kablosuyla bağlantı sorununu çözmesini ben de bekliyorum.

Not: Acaba monitör ayarlarında display port algılamasını açmak mı gerekiyor. Bazı Benq modellerinde HDMI kapalı geliyor. Monitör ayarlarından aktif etmek gerekiyor. Benzer birşey bunda da olabilir.

Merhaba,

kullandığınız ekran kartı modeli nedir?
  • mcake± kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Monitör bağlantı portları plug-and-play olduğu için bir sorun olmaması gerekiyor. Yani menüde bir ayar yapmanıza gerek yok.
    AMD Free Sync bağlantısı için Display port 1.2 kablosu kullanılması gerekli. Yine aşağıda monitör driverlarını da bulabilirsiniz.

http://www.viewsoniceurope.com/tr/products/lcd/VX2457-mhd.php#pDownloads

Olası bir sorunda yine irtibatta kalalım.
  • FreeSync destekli 75 hz bir monitör mü almak mantıklıdır yoksa 144hz mi? 144 hz olanı alsam değişken fpslerde tearing tarzı sorunlar oluşur mu? Yoksa sadece 144 ten fazla fps alırsam mı bu sorunlar oluşur? Ayrıca parlak yüzeye sahip bir ekranda parlaklık kısarsak ekran yansıma yapmaz mı? Üst düzey bir ekran kartı alıcam bunun yanında r9 390x in haziranda çıkacak yeni versiyonlarından.
    Şu an detaylıca AMD Free Sync ve NVIDIA G Sync ve normal monitörler üzerine bir araştırma yapıyoruz. Eğer zamanınız varsa bekleyebilirsiniz en kısa sürede daha detaylıca bilgi verelim.

Ama kısaca 75hz ile 144hz arasındaki temel fark şudur, yenilenme oranı monitörün saniyede kaç defa yenilenmesinin Hz cinsinden ifadesidir. 75Hz bir monitör saniyede 75 kez yenilenirken, 144Hz monitör ise saniyede 144 defa yenilenir. AMD Free Sync veya NVIDIA G Sync teknolojilerinin özü, ekran kartı ile monitörün yenilenme oranı senkronizasyonunu sağlayarak yırtılma olmamasını sağlamasıdır. Fakat standart 144hz monitörlerde ise yırtılma yine az olmasına karşılık özel olarak ekran kartı senkronizasyonu bulunmamasıdır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.