Şimdi Ara

AMD catalyst control center hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarıma bugün format atıp windows 8'e geçtim. Ama ekranın yanları ve alt-üst kısımları siyah ekran halinde kaldı. Yani bilgisayar tam ekran olmadı. Daha öncede bu sorun başıma gelmişti o zaman amd catalyst control center'dan gerekli ayarları yaparak ekranı düzeltmiştim. Ama şu anda şöyle bir sıkıntım var. Control center'da sadece şu ayarlar gözüküyor;
    >İşaretli
    >Ön ayarlar
    >Performans
    >Güç
    Diğer ayar sekmeleri programda gözükmüyor. Driver'ı amd'nin sitesinden indirdim. Ekran kartımın modeli hd 6850 monitörümde Philips 227e4lh HDMI girişini kullanıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevirinir.

• Windows 8 mi 8.1 mi?14.6 ile beraber win8 desteğini kesti amd.ya 8.1'e yükselt ya da biraz eski sürücü dene.
  • Öncelikle sorumu cevaplandırdığınız için teşekkürler. Şu anda windows 8 yüklü. 8.1 güncellemesinide mağazadan indirmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

Windows 8 mi 8.1 mi?14.6 ile beraber win8 desteğini kesti amd.ya 8.1'e yükselt ya da biraz eski sürücü dene.

8.1 güncellemesini az önce kurdum ama bir düzelme yok malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given-

Bilgisayarıma bugün format atıp windows 8'e geçtim. Ama ekranın yanları ve alt-üst kısımları siyah ekran halinde kaldı. Yani bilgisayar tam ekran olmadı. Daha öncede bu sorun başıma gelmişti o zaman amd catalyst control center'dan gerekli ayarları yaparak ekranı düzeltmiştim. Ama şu anda şöyle bir sıkıntım var. Control center'da sadece şu ayarlar gözüküyor;
    >İşaretli
    >Ön ayarlar
    >Performans
    >Güç
    Diğer ayar sekmeleri programda gözükmüyor. Driver'ı amd'nin sitesinden indirdim. Ekran kartımın modeli hd 6850 monitörümde Philips 227e4lh HDMI girişini kullanıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevirinir.

tercihler kısmına gir oradan gelişmiş görünümü seç eski haline dönecektir.

• Sonicman kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. Benim sorunumda tam olarak orda gelişmiş görünüm seçili olduğu halde ayarlarda sadece o seçenekler görünüyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

Windows 8 mi 8.1 mi?14.6 ile beraber win8 desteğini kesti amd.ya 8.1'e yükselt ya da biraz eski sürücü dene.

8.1 güncellemesini az önce kurdum ama bir düzelme yok malesef.

8.1 güncellemesini yaptıktan sonra sürücüyü kaldırıp baştan kurman gerekiyor.
  • quote:

Cevabınız için teşekkürler. Benim sorunumda tam olarak orda gelişmiş görünüm seçili olduğu halde ayarlarda sadece o seçenekler görünüyor.

Sürücüyü kaldırıp tekrar yükleyin çünkü güncelleme yapmışsınız. amd_cleanup_util_1.2.1.0 programı ile kaldırın sürücüyü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 14 Temmuz 2014; 21:57:46 >
  • @Sonicman
    @Tuoni
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi önce bilgisayardan sürücüyü tamamen kaldırdım. Ardından tekrar kurulum yaptım. Bu sefer sorunsuz bir şekilde açıldı control center. Gerekli ayarları yapıncada siyah ekran sorunum düzeldi. İkinizede tekrar teşekkür ederim :)
  • quote:

@Sonicman
    @Tuoni
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi önce bilgisayardan sürücüyü tamamen kaldırdım. Ardından tekrar kurulum yaptım. Bu sefer sorunsuz bir şekilde açıldı control center. Gerekli ayarları yapıncada siyah ekran sorunum düzeldi. İkinizede tekrar teşekkür ederim :)

Birşey değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.