Şimdi Ara

AMD Catalyst™ 15.4 Beta(GTA 5) (14.04.2015) yayınlandı (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.084
Cevap
19
Favori
130.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sapphire Amd Radeon R9 280 DUAL-X için en uygun sürücü hangisi arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-42DBB8773 -- 19 Eylül 2014; 23:20:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoaPsy

Sapphire Amd Radeon R9 280 DUAL-X için en uygun sürücü hangisi arkadaşlar? Battlefield 4 oynayacağım.

14.8 whql ile deneme yapabilirsiniz, eğer bir problemle karşılaşırsanız buradakilerle paylaşın..
  • bu driver hala resmi sitede yayınlanmadı yüklemek sakıncalı bence
  • 14.8 whql bf4 test ettim 1 saat sorun yok sadece ani fps düşüşleri oldu bir kaç kez oyundanmı yoksa driverdanmı kaynaklı bilemiyorum onun dışında sorun yok dediğim gibi ancak diğer driverlara oranla performans artışı söz konusu değil ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Sapphire Amd Radeon R9 280 DUAL-X için en uygun sürücü hangisi arkadaşlar? (BF4)

14.8 whql ile deneme yapabilirsiniz, eğer bir problemle karşılaşırsanız buradakilerle paylaşın..

Resmi sitede bulunmuyor çıkınca deneriz.. En son 14.7 beta mevcut.
    Şu an 14.2 üzerine 14.4 kurdum kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-42DBB8773 -- 8 Eylül 2014; 1:50:13 >
  • Bu yeni çıkacak olan WHQL sürücüleri ile HD 7xxx serisinin BF4 mantle performansı hakkında bir şeyler söyleniyor mu?
    Biz 7xxx serisi kullananlar bir türlü mantle'dan faydalanamadık gitti.
  • İsaac Newton kullanıcısına yanıt
    amd faydalandırırmı sence adamlar şimdi yeni çıkacak seriye odaklandılar hatta yeni çıkan r9 285te bile mantle r9 2xx serisine nazaran daha iyi çalısıcakmıs yani bugune kadar amdyi savunan fancıkları aslında amdninde nvidia gibi para odaklı bir şirket oldugunu düşünmek istemiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

amd faydalandırırmı sence adamlar şimdi yeni çıkacak seriye odaklandılar hatta yeni çıkan r9 285te bile mantle r9 2xx serisine nazaran daha iyi çalısıcakmıs yani bugune kadar amdyi savunan fancıkları aslında amdninde nvidia gibi para odaklı bir şirket oldugunu düşünmek istemiyorlar

Aynen

Ben 7870XT kullanıyorum, normalde bu kart shade birimi ve bellek hızlarından dolayı R9 270x'ten daha hızlı;ama R9 270X mantle'ı desteklediğinden BF4'te çok daha yüksek performans alıyorlar.

• Arkadaş hepiniz tutturmuş bir mantle mantle. Adamlar bu işi ticaret için, para kazanmak için yapıyor kim takar müşteri memnuniyetini. Tabi yapmazlar 7xxx serisine doğru düzgün. Bu sefer yeni çıkarttığı kartlar nasıl satacak. Size olacakları söyleyim. Şimdi aylarca bir çoğu 7xxx serisinde mantle desteklemiyor diye insanlar yırtınacak yırtınacak, tabi bu geçen zamanda bazıları R9 serisine geçecek. Oradan vurgunu yapacaklar sonra bir yama ile 7xxx serisinde de mantle düzgün çalışacak. Olay bundan ibaret.
  • AMD sanirim sorunlarin farkindaki daha resmi sitede yayinlamadi.Suanki surumdeki sorunlari duzeltip bu ay yeni bir whql yayinlarlar sanirim.Hala beklemedeyim...
  • @İsaac Newton;

Hocam ben denedim, HD 7870 OC Edition sahibiyim. BF 4 için Mantle'da bir değişiklik yok. Aynı tas aynı hamam...

Durup durup birden takılmalar devam ediyor yani.

HD7870 XT'de Mantle kötüyken nasıl olur da R9 270'de çok daha performanslı olur aklım ermiyor. Sözde bu Mantle'ı kullanıcının iyiliği için yaptılar. Böyle şeylerle karşılaşınca AMD'ye küfür edesim geliyor. Ha Nvidia ha AMD, ikisi de aynı halt...

Mantle'dan adam gibi faydalandığım tek oyun Thief 4 oldu. Onda hiç bir sıkıntı yok. Gayet akıcı ve DX'e nazaran daha performanslı çalışmakta. Durum böyle olunca aklıma suçlunun AMD olduğu değil de BF 4 yapımcısının olduğu geliyor. R serisinde kasıtlı daha performanslı çalışmasını sağlıyorlar resmen. Gerçi aynı bokun laciverti gene... O da AMD ile danışıklı dövüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joya20 -- 8 Eylül 2014; 15:48:12 >
  • Neden AMD nin sitesinde yayınlanmadı bu 14.8 ?
  • quote:

quote:

Sapphire Amd Radeon R9 280 DUAL-X için en uygun sürücü hangisi arkadaşlar? Battlefield 4 oynayacağım.

Hocam bir şey sormak istiyorum teredütte kaldım o yüzden Amd'nin driverlarının olduğunu siteye girdiğim zaman gerekli opsiyonları seçiyorum karşıma çıkan ilk driver 14.4 birde beta olan 14.7 driver'ı var ama bu bahsettiğiniz 14.8 WHQL driver'ı resmi sitede yok sanırım resmi site dışında başka yerden indirmek doğru olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nacho_EU

quote:

quote:

Hocam bir şey sormak istiyorum teredütte kaldım o yüzden Amd'nin driverlarının olduğunu siteye girdiğim zaman gerekli opsiyonları seçiyorum karşıma çıkan ilk driver 14.4 birde beta olan 14.7 driver'ı var ama bu bahsettiğiniz 14.8 WHQL driver'ı resmi sitede yok sanırım resmi site dışında başka yerden indirmek doğru olur mu ?

Bence indirme bende aynı ikilemde kaldım. Resmi siteden 14.4 yükledim. Resmiyete dökülmeyen imzasız sürümü yüklemek ne kadar doğru?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bence indirme bende aynı ikilemde kaldım. Resmi siteden 14.4 yükledim. Resmiyete dökülmeyen imzasız sürümü yüklemek ne kadar doğru?

Aynen başka yerlerde resmi site dışında başka yerlerden indirmeyin diyenlerde var yani yok değil şimdilik resmi siteden 14.7 Beta indirirsem sorun yaşarmıyım ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen başka yerlerde resmi site dışında başka yerlerden indirmeyin diyenlerde var yani yok değil şimdilik resmi siteden 14.7 Beta indirirsem sorun yaşarmıyım ?

Valla arkadaşım ben betalara sıcak bakmıyorum. Beklemeyi seçebilirsiniz. Sonuçta test sürücüsü. İmzalı çıkarsa yüklersin. R9 280x var bende 14.4 kurulu. Bekleyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tabi ki de öyle. Öncelikli amaçları yeni seri kartlarını sattırmak. Yoksa hemen hemen aynı yapıda olan kartların birinde düzgün çalışıp diğerinde çalışmamasını neye bağlayacaz. Emin olun bu işin amd si nvidiası yok. Herkes bunları rakip olarak görüyor fakat benim gözümde bunlar kardeş firmalar gibiler. Birinin höt dediğine diğeri gık diyemez misali. Bizde oturmuş o mu kazansın bu mu kazansın tartışması yapıyoruz. Sonuç olarak tek bir kazanan ülke var.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla arkadaşım ben betalara sıcak bakmıyorum. Beklemeyi seçebilirsiniz. Sonuçta test sürücüsü. İmzalı çıkarsa yüklersin. R9 280x var bende 14.4 kurulu. Bekleyeceğim.

Evet beklemek en doğrusu olur bence de Bende Asus R9 280x kullanıyorum.

• Şu driver silme işini bir türlü yapamıyorum,display driver unistaller ile silmeye çalışınca görüntü gelmiyor birdaha.İşletim sistemi dvdsini takıp geri yükleme yapıp açıyordum ki bu sefer açılmadıFormat atmak zorunda kaldım,biri şu işi detaylıca anlatabilir mi?
  • hocam ddu kullanın en temizi o şekilde oluyor
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.