Şimdi Ara

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X - (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.028
Cevap
22
Favori
480.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aranıza katıldım sapphire hd5850 aldım sıfır. Ama yarın elimde olacak, kapıda ödeme ile kargo toplam 512 tl ödeyeceğim. İnşallah beklediğim gibi çıkar.
  • Gigabyte Hd5850 alarak aranıza katıldım bakalım

Bu msi o/c programını kurdum fakat ccc deki saat sınrlaması gibi sınırmı var yoksa atladığım ufak bir yermi oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ((UĞUR))

Gigabyte Hd5850 alarak aranıza katıldım bakalım

Bu msi o/c programını kurdum fakat ccc deki saat sınrlaması gibi sınırmı var yoksa atladığım ufak bir yermi oluyor

Gözümüz yollarda kaldı. Nerdesin usta mesajı mı yeni gördün?
  • arkadaşlar aileye 2 gün önce katıldım ve bu canavarı herkeze tavsiye ederim. vatan bilgisayardan saphire 5850 aldm ve hemen başladım o/c denemelerine :D ms afterburner ile 13,00 volt 1000 mhz core / 1175 mhz mem ile oyunları sorunsuz oynayabiliyorum. size küçük bir sorum olacak. msı afterbuner ile kendime bir profil yaptım. masaüstündeyken gerektiği gibi düşük hızlarda çalışırken 3d uygulamalara geçtiğimde otomatik 1000/1175 değerlerine geçiyor. bende gerek kalmadı diye ccc yi sildim. size sorum ccc nin grafikte veya performansta bir + sı var mı yoksa sadece fan ayarı vs yaptığımız bir program mı. bu arada 3d uygulamalarda everest in ölçümlerine göre 48/50 (A) e kadar akım çekiyor ve bu çok uçurum bir rakam :) içerde ne kıyametler kopuyor kim bilir :))
  • birde eklemeyi unuttum craysis / warhead de 1680/1050 full ayarlar aa 8x de 30 fps den yukarıya çıkmıyor ( hareketliyken ) yani ortalama 23 - 30 fps ile oynanıyor ilk sayfadaki resimlerdeki değerleri alamadım birşeyi yanlış mı yapıyorum acaba ? aynı marka aynı model kart :S
  • 1050/1200 zorlarken coba 500w power sply yetmedi :S ama stabil çalışıyordu ii bi güç kaynağı ile baya zorlanır bu kart. high power 600 watt işimi görürmü ?
  • 30 fps yi maximum gördüğü için geçmemiş olabilir bence. Ama bulutlara doğru bir bak bakalım geçiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: esg222

30 fps yi maximum gördüğü için geçmemiş olabilir bence. Ama bulutlara doğru bir bak bakalım geçiyor mu?

hmm olabilir. birde afterburner ile profil yaptım oyuna girince otomatik 1000/1175 e geçiyor kart bende ccc yi gerek kalmadı diye sildim. ccc nin grafiklere extradan bir getirisi yok değilmi varsa geri yükleyecem de
  • 18919 3DMarks skoru phenom 940@ 3500 8 gb ddr2 @900 mhz 5850 @ 1000/1175 nasıl sizce düşük gibi geldi bana :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonnn07

arkadaşlar aileye 2 gün önce katıldım ve bu canavarı herkeze tavsiye ederim. vatan bilgisayardan saphire 5850 aldm ve hemen başladım o/c denemelerine :D ms afterburner ile 13,00 volt 1000 mhz core / 1175 mhz mem ile oyunları sorunsuz oynayabiliyorum. size küçük bir sorum olacak. msı afterbuner ile kendime bir profil yaptım. masaüstündeyken gerektiği gibi düşük hızlarda çalışırken 3d uygulamalara geçtiğimde otomatik 1000/1175 değerlerine geçiyor. bende gerek kalmadı diye ccc yi sildim. size sorum ccc nin grafikte veya performansta bir + sı var mı yoksa sadece fan ayarı vs yaptığımız bir program mı. bu arada 3d uygulamalarda everest in ölçümlerine göre 48/50 (A) e kadar akım çekiyor ve bu çok uçurum bir rakam :) içerde ne kıyametler kopuyor kim bilir :))

Kartın hayırlı olsun,gitgide artıyoruz,5850 gerçekten harika bir kart.
    1000/1175 güzel değerler,peki masaüstü ve oyun sıcaklıkların ne durumda Dragon?
    Hatırlayabildiğim kadarıyla 5850 default voltaj 1087 gibiydi dimi?Sen bunu 13,00'a çıkardın ha,güzel deneme,ben en fazla 11 yapmıştım,tebrikler.CCC'nin bir kıymeti yok,zaten CCC'nin sıınırlarını aştığın zaman OVERDRİVE sekmesi pasif oluyor..

• 5850 yok benim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soloman_963 -- 6 Ocak 2010; 23:05:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lionheart

Arkadaşlar E6400 işlemcimi 3.0 a kadar oc yaptım.Asus P5W DH Deluxe + Sapphire HD5850 + 2x1GB Kingston DDR2 800MHZ + Silverstone 560W.Resident Evil 5 ile yaptığım benchmark testlerinde (1680x1050 8xaa ve tüm detaylar açık) (9.12 Hotfix kurulu) vsync açık iken 50-55 arası, kapalı ikende 55-60 arası FPS değerleri alıyorum.Fakat Vsync'i kapattığım zaman da oyun esnasında ekranda kırılmalar oluyor.İşlemcimi E8500 veya Q9400 gibi bir işlemci ile değiştirip işlemciye de oc yapsam ve ramleri de 4GB'a upgrade ettikten sonra ortalama ne kadar performans artışı alırım ?
  • Kart bugün faturasız olarak kargo ile geldi .Aldığım yerin daha öncede böyle yaptığını duyduğum için fatura olmadan almayacağımı söyledim bana gönderilen şubede unutulduğunu söylediler , acaba kapıda ödeme yaptığım için faturayı sonra mı gönderecekler yoksa harbiden kargo görevlilerin acemiliğimi bilmiyorum ama fatura mı göndermezlerse malı paketliyip göndereceğim.
    Kartı sisteme taktım ve ilk işim dirt 2 yi açmak oldu. xp de sorunsuz oynadım ama win 7 de oyun başladıktan sonra telefon gelen yerlerde donup kapanıyordu canımı çok sıktı ama daha önce indirmiş olduğum Catalyst_9.12_Hotfix programını kurdum sonra sorun düzeldi. Daha önce ki 4870 kartımda 40 fps aldığım bölümlerde 55fps nin altına düşmedi. Directx 11 de oynadığımı düşünürsek iyi sayılır , işlemciminde çift çekirdek olduğunuda belirteyim. Fazla karşılaştırmadım fakat Directx 9 ile bir fark göremedim, zayıf bir yaması var sanırım. Sonrasında crysis açtım, 4870 de 1650*1050 4x full detayda 17 fps alıyordum, bu kart ile 8xAA da 22-25 fps bazende 50 ye çıktığı oluyor. 20 fps nin altına indiğinde bile en ufak takılma falan olmadı. İlk izlenimlerim olumlu fakat dirt oynarken vsync aktif ettiğimde oyun eşzamansız oynanıyor, araba giderken sanki 1.kareden 5.kareye atlayarak gidiyor buda oyunu oynanmaz hale getiriyor, neden olduğunu anlamadım. Oyunun yaması falan var mı yoksa orjinal olmadığından mı yapıyor sizce. Kart gerçekten çok sessiz çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ismailgokhan

quote:

arkadaşlar aileye 2 gün önce katıldım ve bu canavarı herkeze tavsiye ederim. vatan bilgisayardan saphire 5850 aldm ve hemen başladım o/c denemelerine :D ms afterburner ile 13,00 volt 1000 mhz core / 1175 mhz mem ile oyunları sorunsuz oynayabiliyorum. size küçük bir sorum olacak. msı afterbuner ile kendime bir profil yaptım. masaüstündeyken gerektiği gibi düşük hızlarda çalışırken 3d uygulamalara geçtiğimde otomatik 1000/1175 değerlerine geçiyor. bende gerek kalmadı diye ccc yi sildim. size sorum ccc nin grafikte veya performansta bir + sı var mı yoksa sadece fan ayarı vs yaptığımız bir program mı. bu arada 3d uygulamalarda everest in ölçümlerine göre 48/50 (A) e kadar akım çekiyor ve bu çok uçurum bir rakam :) içerde ne kıyametler kopuyor kim bilir :))

Kartın hayırlı olsun,gitgide artıyoruz,5850 gerçekten harika bir kart.
    1000/1175 güzel değerler,peki masaüstü ve oyun sıcaklıkların ne durumda Dragon?
    Hatırlayabildiğim kadarıyla 5850 default voltaj 1087 gibiydi dimi?Sen bunu 13,00'a çıkardın ha,güzel deneme,ben en fazla 11 yapmıştım,tebrikler.CCC'nin bir kıymeti yok,zaten CCC'nin sıınırlarını aştığın zaman OVERDRİVE sekmesi pasif oluyor..

teşekkür ederim İsmail senin de hayırlı olsun :). yük altında ( 100 % GPU ) max 80 derece ama fan hızlarını afterburner ile kendim yaptım. masaüstünde ise 40 dereceden yukarıya çıkmıyor ( fan hızı 30 % ).

bu resimde işaretlediğim yere bakarmısın kart 90 A akım çekiyor ki bu uçurum bir rakam. büyük bir kaynak makinası 12 v 250 A ile çalışır kar 1,3 v 90 A akım çekiyor olaya bak fan bir dursa anında uçar herhalde kart :)

bu resim de kendi ayarlamış olduğum fan / sıcaklık orantısı 3d uygulamaları böyle sorunsuz kullanabiliyorum.

• Arkadaşlar full hd monitöre bu kartı bağladıktan sonra örneğin crysisi her şey açık full detayda oynamak zor olduğundan çözünürlüğü 1680x1050ye düşürmek mi daha mantıklı yoksa aa yı kapamak mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

@dragonnn07
    çok güzel değerler hocam, güle güle kullan...

bu arada senin PSU nedir?

teşekkür ederim dostum. PSU coba 500 W. kartı 1,35 v 1050 / 1200 de zorlarken furmak ın % 70 lerinde psu kendini kapatıyor. Yani 500 w değilde 550 watt olsa kart 1050/1200 de stabil çalışabiecek. 1 thermaltake sıvı soğutma pompası, 4 thermaltake 12 cm fan , 2 HDD , 1 DVD room , gigabyte 790 anakart , phenom 940 @ 3600 işlemci, 4*2 gb ddr2 800 @ 904 ram, ati 5850 GPU ve PSU 500 ( 550 + olsa gerçektende güzel bir sistem olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepppkralll

Arkadaşlar full hd monitöre bu kartı bağladıktan sonra örneğin crysisi her şey açık full detayda oynamak zor olduğundan çözünürlüğü 1680x1050ye düşürmek mi daha mantıklı yoksa aa yı kapamak mı ?

30 fps ile oynuyorum herşey full, aa 8x, vsync: on

• sebebini bilmediğim birşeyden dolayı oyunlar tam ekrandayken resim çekmiyo onun için böyle çekmek zorunda kaldım. fps de bişe değişmiyo. tam ekranda da aynı yarımda da
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akrepppkralll

Arkadaşlar full hd monitöre bu kartı bağladıktan sonra örneğin crysisi her şey açık full detayda oynamak zor olduğundan çözünürlüğü 1680x1050ye düşürmek mi daha mantıklı yoksa aa yı kapamak mı ?

30 fps ile oynuyorum herşey full, aa 8x, vsync: on

yıkıldım herşey fullde en fazla 24 fps

ya aslında artık gözümüzde sadece rakamlar var. ben düşünüyorum da bu kartı 1000000 mhz ye çıkarsam 1000050 nasıl olur acaba diye ona zorlarım. yani doyumsuzuz biraz :) 24 fps de de kasmıyo 30 da da. bundan önce 4870 kartım varı o da kasmıyordu şimdi 5850 var bu da kasmıyo. peki neden aldım bende bilmiyorum acayip bir hastalık işte :)

• quote:

ya aslında artık gözümüzde sadece rakamlar var. ben düşünüyorum da bu kartı 1000000 mhz ye çıkarsam 1000050 nasıl olur acaba diye ona zorlarım. yani doyumsuzuz biraz :) 24 fps de de kasmıyo 30 da da. bundan önce 4870 kartım varı o da kasmıyordu şimdi 5850 var bu da kasmıyo. peki neden aldım bende bilmiyorum acayip bir hastalık işte :)

sana katılıyorum çok güzel bi açıklık getirmissin fps olayına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuĞrA -- 11 Ocak 2011; 22:20:10 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.