Şimdi Ara

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X - (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.029
Cevap
22
Favori
480.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismailgokhan

Anlıyorum,bahsettiğğin uyum konusunu buraya aktarabilir misin,ben birşşey göremedim aramalarım da

konuyu takip edersen i7 920li aynı sistemde testınıde görebilirsin
    http://forum.donanimhaber.com/m_36941022/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#36941022
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

bu kartın sıcaklıgının yukte kac olması lazım benımkı 85 derece yüksek değilmi bu değerler tehlıkeli olmazmı

1000/5000 1.25volt olarak kullanıyorum

1,25 voltla bu değerlerde kullanıyorsan gerçektende elit bir kart gelmiş sana :) güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailgokhan

Peki 1000/5000/4800 vb kullanan arkadaşlar,kartlarınız bu kadar yüksek değerlere çıktı,değişen ne oldu peki,gözlemleriniz nelerdir??ısı,performans,stabilite
    Dragon 1000/1175 ile 1680x1050 çözünürlükte Crysisi 30 fps ile mi oynuyorsun??
    Yükte 85 normal,ben 800/1175'te furmark açtım,87 dereceye kadar çıktı,sonra fan hızlandı ve asla 87'yi geçmedi...
    Bende 1000/1200 filan yapayım diyorum ya bilmiyorum artık.
    Vga bellek soğutucularından alacam,belleklere yapıştıracam bakalım ne kadar soğuyacak..
    kullanan var mı 5850'de???

ewet stabil bir şekilde 30+ fps. ama günlerdir kartı zorluyorum test ediyorum bir sürü oyun yükledim hepsinde ayrı ayrı testler falan benim kartım en güzel 975/1175 1,25 volt da çalışıyor. sorunsuz grafikler ve 0 kilitlenme
    max 75 derece

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

@dragonnn07
    quote:

kartı 1,35 v 1050 / 1200 de zorlarken furmak ın % 70 lerinde psu kendini kapatıyor.

ya hocam 1,35V fazla değil mi bu karta? kalır valla elinde...

ya aslında vermezdim bukadar da forumun birisinde gördüm adam 1,35 v vermiş bende denedim :) bu arada PSU değiştirdim thermaltake 650w aldım vatanbilgisayarda. ordaki arkadaşlarım şiddetle bunu tavsiye ettiler 5 yıl garantili falan aldım bende şimdi eksiksiz bir sistem oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonnn07

quote:

bu kartın sıcaklıgının yukte kac olması lazım benımkı 85 derece yüksek değilmi bu değerler tehlıkeli olmazmı

1000/5000 1.25volt olarak kullanıyorum

1,25 voltla bu değerlerde kullanıyorsan gerçektende elit bir kart gelmiş sana :) güle güle kullan

vallaha kardeşim danıştım herkeze asus al dedıler asus aldım bi arkadasta 1000/5000 1.25volt yapabılırsın dedı aynen dedıgı gibide oldu kartı su o degerlerde kullanıorum en fazla 91 derece gördüm onun üstüne hiç cıkmadı allah nazardan saklasın iyiki asus almısım
  • arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha önce 4850 kullanıyordum hıs q4 4850 sini ikigün önce sapphire 5850 sini aldım çalışmada aldığım yere götürdüm orda çalıştı acaba anakartım mı yetersiz kaldı.. anakartaım epox EP-9NPA7I modelihttp://www.epox.com/product.asp?id=EP-9NPA7I bu konuda yarıdmlarınızı bekliyorum lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: dehcet

arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha önce 4850 kullanıyordum hıs q4 4850 sini ikigün önce sapphire 5850 sini aldım çalışmada aldığım yere götürdüm orda çalıştı acaba anakartım mı yetersiz kaldı.. anakartaım epox EP-9NPA7I modelihttp://www.epox.com/product.asp?id=EP-9NPA7I bu konuda yarıdmlarınızı bekliyorum lütfen

çalışmadı derken biraz açarsan yardımcı olmaya calısırız
  • Arkadaşlar ekran kartında core clock mu önemli yoksa memory clock mu ? Yani 1000/1200 mü yoksa 900/1300 mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepppkralll

Arkadaşlar ekran kartında core clock mu önemli yoksa memory clock mu ? Yani 1000/1200 mü yoksa 900/1300 mü ?

ikiside önemli aslında ama gözlemlediğim kadarıyla memory de bi sınır var o sınır ekranın kararması çizgi çizgi olması ile olmuyor. mesela benim kartım mem 1175 de iken max performansını sergiliyor bunu 1175 den yukarıya çıkarmaya başladığında oyunların akıcılığına dikkatli bakınca hafiften takılmalar meydana geliyor yani fps ortalaması yükselmesi gerekirken düşüyor. tabi bu funmark da belli olmuyor oyunlarda daha çok kendisini belli ediyor ama çekirdek o.c yaparken böye birşey gözüme çarpmadı.
  • Sende ne marka HD5850 var hocam ? Yani markadan markaya fark ediyor diye mi o olay. Çünkü o değerden fazla memory kullanan var .Sorunla karşılaşsalar söylerler herhalde.
  • saphire var da sorun değil bu ben günlük kullanımdan bahsediyorum. psu değiştirdim bende 1050/1200 de 3dmark skoru yapabiliyorum ama benim anlatmak istediğim şey mesela oyunu oynuyorsun çok dikkatli bir şekilde grafikleri takip edersen bazen alakasız bir siyah noktacık, yine alakasız bir ışık noktası veya ne bileyim ya çok dikkatli bakınca göze çarpan hatalardan bahsediyorum. benim kartım 100% hatasız olarak 975/1175 de performans sergiliyor. mesela 1000/1175 de de bütün oyunları sorunsuz oynuyorum ama sadece Red Faction Guerrilla oyununda 1 saat kadar sorunsuz çalışıyor sonra kilitleniyor sistem. nadir de olsa bunu yapıyor demekki 1000/1175 % 100 stabil değil % 95 :) ben %100 ü 975/1175 de gördüm ki bu gerçektende iyi bir rakam ati iyi iş çıkarmış. markadan markaya GPU ve mem de fark olmaz bu iş şans işidir. ati GPU ve mem entekrelerini firmaya verir firma bunu toplar kendi fanını takar markasını basar tüketiciye sunar. mimar, gpu, mem değişmez şansına potansiyelli veya potansiyelsiz denkgelir :) mesela biz aynı gün vatandan 3 tane phenom 940 işlemci aldık benim kullandığım günlük stabil bir şekilde 3616 mhz de çalışıyor diğer aldıklarımız 3500 de 3616 da stabil değil şansıma iyi bir işlemci denkgelmiş :) yani bu işler gerçektende şans işi ki ben devamlı sistem yeniliyorum edindiğim tecrübeye göre şans şans şans

• birde 6 ay önce 2 tane msı 4870 aldık vatandan birisini arkadaşım taktı birisini ben taktım adamın şansına mükkemmel bir kart denkgeldi. süper o/c yapıyordu ama ben ccc den yukarıya çıkamıyordum. 5850 yi ilk aldığımda 1,350 volt verip o/c yaptım onda da afterburner in son voltajı 1,350 ki düşünün ne kadar hasta ruhrlu birisi olduğumu :) bana öyle bir msı 4870 denkgeldi ve çıldırıyordum nerdeyse adamın değerlerini gördükce. anlatmak istediğim ikimizde aynı marka ürün aldık aynı gün aynı saat aynı yerden (vatandan) ama bana böyle tırt bir kart denkgeldi işte :) marka dan dolayı o/c da hiçbir değişiklik olmuyor şansıona bakıyor herşey :) yeni bir kart alırken banyo yapmayı unutmayın yeter hehehe
  • Peki arkadaşlar HD5870 ile 5850yi aynı rakama getirirsek mesela 1000/1200 aynı performansı mı elde ederiz ? (Kulağımızda kulaklık varsayalım )
    @dragonnn07
    Hocam 1000/1175 1.225v ile olmuyordur belki çünkü 1.25v ile 1000/1200 kullanan arkadaşım var .
  • quote:

Peki arkadaşlar HD5870 ile 5850yi aynı rakama getirirsek mesela 1000/1200 aynı performansı mı elde ederiz ? (Kulağımızda kulaklık varsayalım )
    @dragonnn07
    Hocam 1000/1175 1.225v ile olmuyordur belki çünkü 1.25v ile 1000/1200 kullanan arkadaşım var .

1000/1175 i 1,30 voltda kullanıyordum %95 stabil olarak
  • size kasamı göstereyim k. bakmayın biraz tozlu bi anda paylaşmak istedim çıkardım çektim :)

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu  - Yeni KRAL 290X -

soğutma panelinin üstünde gigabyte yazdığına bakmayın orjinal ve orjinal ford transit kalorifer radyatörüdür :P:P:P işlemci 26 derecede demekki işe yarıyo :P

• Neyse hocam yani sonuç olarak aynı rakama getirdiğimizde aynı performansı alır mıyız ? Bu arada kasan çok güzel .
  • quote:

Neyse hocam yani sonuç olarak aynı rakama getirdiğimizde aynı performansı alır mıyız ? Bu arada kasan çok güzel .

5850 ile 5870 i aynı hızlara getirirsen 5870 50 i ezer geçer :D
  • quote:

Neyse hocam yani sonuç olarak aynı rakama getirdiğimizde aynı performansı alır mıyız ? Bu arada kasan çok güzel .

kartının en iyi nasıl çalıştığını kendin bulursun bu rakamlarda hepsi güzel çalışacak diye birşey yok ki. sen kartına 1,25 v veripte 975/1175 de deneme yapıp bizi bilgilendirirmisin ? ama 3dmark funmar ile değil o hıza getirip te birkaç oyun oynamayı dene 15 er dk falan en ufak bir nokta veya ışık veya milisaniye de olsa takılma olursa demekki %100 bu değil demektir. ben %100 ü 975/1175 de yakaladım
  • quote:

quote:

kartının en iyi nasıl çalıştığını kendin bulursun bu rakamlarda hepsi güzel çalışacak diye birşey yok ki. sen kartına 1,25 v veripte 975/1175 de deneme yapıp bizi bilgilendirirmisin ? ama 3dmark funmar ile değil o hıza getirip te birkaç oyun oynamayı dene 15 er dk falan en ufak bir nokta veya ışık veya milisaniye de olsa takılma olursa demekki %100 bu değil demektir. ben %100 ü 975/1175 de yakaladım

ben kartı msı after ile oyunlarda 1.25 1000/5000 olarak kullanıyorum hiçbir sorun yok gayet stabil bir şekilde

• quote:

quote:

quote:

ben kartı msı after ile oyunlarda 1.25 1000/5000 olarak kullanıyorum hiçbir sorun yok gayet stabil bir şekilde

mükkemmel bir değer bence :) 725/1000 nerde 1000/1250 nerde :) 1,25 voltla fan hızını naptın dostum afterburner ile mi yoksa hiç müdehale etmiyormusun fana

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.