Şimdi Ara

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X - (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.028
Cevap
22
Favori
480.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi voltajsız 850/1200 yapacam bakalım..

Bu arada stabilite testini neyde yapıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailgokhan

Şimdi voltajsız 850/1200 yapacam bakalım..

Bu arada stabilite testini neyde yapıyorsunuz

ben MSI Kombustor kullanıyorum
  • furmark deneyeyecem msı yok elimde
  • daha denemedim ama işlemci 74 dereceyi vurdu..
  • şu anda 880-1200 deniyorum 5 dakka oldu sorun yok hersey normal bakalım 20dakka %100 yüke dayanacakmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

63 kişi olmuşuz ne güzel bu arada oc yapma ihtiyacı duyuormusunuz siz ben default olarak cod4-5, dirt2, tdu full oynuyorum belki ilerde oc yaparım :)

ben aldıgım gunden beri 850-1200 default voltaj kullanıyorum voltaj vermedıgım ıcın sıkıntı olmuo kart ısınmıoda 30dakka MSI Kombustor stabılıte testı yaptım sıcaklık 70i hiç gecmedi fanı kendım ayarladım 69a kadar %40 70olursa %45 oluo hemen 69a iniyor.
    atinin bu 5850 kartı gercekten cok güzel.

buğra fan ayarının resmini bi atarmısın bakayım doğru yapmışmıyım
  • buğra crysis benchini yaparmısaın birde stabilitenin sağlamasını yapalım...
  • benim ayarlar bu şekilde su an 15.dakka stabilite testinde sorun tık yok devam.
     AMD&ATI Kullananlar Topluluğu  - Yeni KRAL 290X -

şu stabilite testi bi 20 dakka olsun hemen crysis testi yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuĞrA -- 21 Mart 2010; 23:11:17 >
  • resim çok küçük okunmuyor değerler
    5 dk furmark yaptım gpu temp : 91 oldu resim ekleyecem birazdan birde furmark yaparmısın ya test programlarımız değişik ondan mı yapıyor
  • quote:

resim çok küçük okunmuyor değerler
    5 dk furmark yaptım gpu temp : 91 oldu resim ekleyecem birazdan birde furmark yaparmısın ya test programlarımız değişik ondan mı yapıyor

başka siteden upload ettim tamam simdi furmark indirip test edicem
  • [simage]
    [/simage]
  • ismail ben su an 10uncu dakkadayım funmarkta sıcaklıık msı programıyla aynı 70i gecmedi bir kere 71 oldu okadar sımdı cıkıorum yarın devam ederız testlere
  • Furmark la test ederken özellikle pwm sıcaklılarıona dikkat edin.Gpu-z ile görebilirsiniz : VDDC temp 1-2-3 yazar.Heleki voltaj veriyorsanız.Ben haftaya çift fanlı voltajlı denemeler yapacağım.Şuanda işlemcimin stabilitesini sağladım 3978 mhz de sorunsuz çalışıyor.Sıra hd 5850 gelecek.
  • fan ayarlarını aldım..fan gürültü çalışmıyormu bu sırada.
  • auto fan da 850/1200 furmark testi mi bitirdim 11 dk ile.
    http://www.ressim.net/out.php/i684575_850x1200-furmark-auto-fan-testim.png
  • Aferin İsmail iyi gidiyorsun.Fanda baya yüksekte.Nasıl fan yapmışlarsa kafa ütülüyor resmen.Pwmlerin baya serin senin.Ben 150 derece gördüm bir ara Bu yüzden çift fan deniyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penryn

Furmark la test ederken özellikle pwm sıcaklılarıona dikkat edin.Gpu-z ile görebilirsiniz : VDDC temp 1-2-3 yazar.Heleki voltaj veriyorsanız.Ben haftaya çift fanlı voltajlı denemeler yapacağım.Şuanda işlemcimin stabilitesini sağladım 3978 mhz de sorunsuz çalışıyor.Sıra hd 5850 gelecek.

İşlemciye ne kadar voltaj verdin.Ayrıca kararlılığını hangi programla ne kadar süre test ettin?
  • Evet arkadaşlar yeni fan ayarımla 75 dereceyi geçmeyecek şekilde makul gürültü seviyesinde 850/1200 11 dk furmark stabilite testini başarıyla geçtim :)
  • quote:

fan ayarlarını aldım..fan gürültü çalışmıyormu bu sırada.

benım kasa komple gürültülü zaten öteki fan seslerinden ekran kartınınki duyulmuyor bile :)
  • Ben de az önce 880/4800 hızlarını denedim Furmark 1.8 sürümü ile 10 dakika boyunca herhangi bir artifact vermedi.Yani testi yaparken illa ki reset atıp donması gerekmiyor.Testi birebir izlemek ve olası artifact'leri gözlemlemek gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.