Şimdi Ara

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X - (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.028
Cevap
22
Favori
480.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cod mw2 de 150-200 alıo normalde o oyun 10-20 fps artsın diye oc yapmıyoruzki.. crysis tam takılma sınırlarında mesela onun ve onun gibi oyunlar için yapıyoruz o oyunlarda 1-2 fps bile önemli oluyor.. şuan zaten amaç kart sınırlarını görmek.. asıl şubatta, martta fln dx11 oyunlarında işimize yaricak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

ortalama 60 değil min 60 fps olmalı maksimum oyun zevki için.
    quote:

Orijinalden alıntı: dragonnn07

bu gün 500 w coba power sply im 1050/1200 de kendini kapattığı için vatan bilgisayara gittim yeni bir thermaltake 650 watt psu alacaktım. powersuply i aldım kasada para ödemesi yaparken kartımdan para çekildi ama vatanbilgisayar heabına gitmedi bankamla görüştüm bir hatdan dolayı askıda kaldığı söylendi ve pazartesiye işlemim iptal olacağı belirtildi. o ara düşündüm ki harbiden kafayı yemişiz. ben 1000/1175 de ati 5850 yi sorunsuz kullanıyorum piyasadaki bütün oyunları da max da sorunsuz oynuyorum. peki neden 1050/1200 de oynamaya çalıştığımın herhangi bir açıklaması yok. yani sadece rakamlara tamah etmiş ve kafayı yemiş durumdayız :) oynadığımız oyunlar 20 fsp de de sorunsuz 30 da da neden 60 a çıkarmaya çalışıyorz bi fikri olan var mı yaf :)

herşey full açık aa max ile oynuyoruz oyunları 5970 bile min 60 fps vermiyor 60 fps nin altına inmeyecek bir kart henüz üretilmedi sanırım

• Beyler bendede sistemimde yazdığı gibi gigabyte 5850 modeli var.

Isı Crysiste 65 derece civarlarında geziniyo.

Bu sıcaklığın aşılmaması gereken değeri nedir? ona göre zorlarım en azından

boşta 37-38 derece civarında oyunlarda 65 derece civarında oluyor ısı değerleri. olması gerekenler nelerdir?

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • sözüm crysisten dışarı
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

ortalama 60 değil min 60 fps olmalı maksimum oyun zevki için.
    quote:

bu gün 500 w coba power sply im 1050/1200 de kendini kapattığı için vatan bilgisayara gittim yeni bir thermaltake 650 watt psu alacaktım. powersuply i aldım kasada para ödemesi yaparken kartımdan para çekildi ama vatanbilgisayar heabına gitmedi bankamla görüştüm bir hatdan dolayı askıda kaldığı söylendi ve pazartesiye işlemim iptal olacağı belirtildi. o ara düşündüm ki harbiden kafayı yemişiz. ben 1000/1175 de ati 5850 yi sorunsuz kullanıyorum piyasadaki bütün oyunları da max da sorunsuz oynuyorum. peki neden 1050/1200 de oynamaya çalıştığımın herhangi bir açıklaması yok. yani sadece rakamlara tamah etmiş ve kafayı yemiş durumdayız :) oynadığımız oyunlar 20 fsp de de sorunsuz 30 da da neden 60 a çıkarmaya çalışıyorz bi fikri olan var mı yaf :)

herşey full açık aa max ile oynuyoruz oyunları 5970 bile min 60 fps vermiyor 60 fps nin altına inmeyecek bir kart henüz üretilmedi sanırım

• Şuan , 1680*1050 çözünürlüğünde dirt 2 oynadığımda 60 fps alıyorum. Tabi işlemcim zayıf dual core e7300 3.5ghz te oynuyorum, kartta overclock yoktur. Ama dirt2 de fazla bir detay farkı yoktur , yarın tam destekli kartlar çıktığında sizce bu kart yeterli gelebilir mi? yoksa yerlerde mi sürünür crysis de olduğu gibi. Ama karttın özelliklerini bilmiyorum, örneğin dir oynarken No AA ile 8AA arasında 2-3 fps fark ediyor. Yani AA açtığınız oyunlarda fps den ödün vermiyorsunuz ama AA kapatarakta fps artışı sağlıyamıyorsunuz. Örneğin crysis te diğer kartlar ile 8AA açtığımda menuden oyuna giremiyordum bile. Bu kart ile ortalama 27 fps alırken ,4AA yaptığımda fps oranı gözle görülür bir şekilde artmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esg222

Şuan , 1680*1050 çözünürlüğünde dirt 2 oynadığımda 60 fps alıyorum. Tabi işlemcim zayıf dual core e7300 3.5ghz te oynuyorum, kartta overclock yoktur. Ama dirt2 de fazla bir detay farkı yoktur , yarın tam destekli kartlar çıktığında sizce bu kart yeterli gelebilir mi? yoksa yerlerde mi sürünür crysis de olduğu gibi. Ama karttın özelliklerini bilmiyorum, örneğin dir oynarken No AA ile 8AA arasında 2-3 fps fark ediyor. Yani AA açtığınız oyunlarda fps den ödün vermiyorsunuz ama AA kapatarakta fps artışı sağlıyamıyorsunuz. Örneğin crysis te diğer kartlar ile 8AA açtığımda menuden oyuna giremiyordum bile. Bu kart ile ortalama 27 fps alırken ,4AA yaptığımda fps oranı gözle görülür bir şekilde artmıyor.

araba yarışlarında çok poligon olmadığı için çok değişiklik olmuyor.. sadece araba ve kenarlarda 3-5 çevre elemanı var.. ama crysis te açık alanda yüzlerce objenin olması ve her objenin yüksek poligonla detaylı olarak oluşturulması bide her objede 8x gibi bir detaylandırma kartları öldürüyor..

tam destekli tessellation oyunlarda bile crysis kadar kasacağını sanmıyorum.. çünkü genel olarak oyunlarda kapalı veya kısıtlı alanlarda az sayıda obje bulunuyor.. tabiki crysis gibi geniş alan, çok obje olan bir oyun tam tessellation destekli çıkarsa crysis yanında mario olur:D tabiki bu 100 oyundan birinde olur.. o yüzden 5850 nin genel olarak yeteceğini düşünüyorum..

• Arkadaşlar 950/4700 değeri kaça denk gelir genelde atıyorum 1000/1175 gibi kullanımlar olmuyor mu ? 4700ün karşılığı nedir ? Bir de bunun formülü nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepppkralll

Arkadaşlar 950/4700 değeri kaça denk gelir genelde atıyorum 1000/1175 gibi kullanımlar olmuyor mu ? 4700ün karşılığı nedir ? Bir de bunun formülü nedir ?

gddr5 de gerçek frekans 4 le çarparsan efektif frekansı bulursun.. yani 4700/4 = 1175 eder:D doğru değer bulmuşsun..

ddr3 de *2 dir..
  • Arkadaşlar selam bende hd5850 sahibi olmak istiyorum, ancak önce bir iki sorum var, anakartım ve güç kaynağım problem çıkartmaz değilmi, işlemcim darboğaz yaparmı.

Karta oc yapmayı düşünmüyorum çokda anlamam, sistemim sol tarafta yazıyor, oyunları 1440*900 çözünürlükte açıcam çok fazla zorlamaz oc yede gerek kalmaz diye düşünüyorum, cevaplar için şimdiden saolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can91

Beyler bendede sistemimde yazdığı gibi gigabyte 5850 modeli var.

boşta 37-38 derece civarında oyunlarda 65 derece civarında oluyor ısı değerleri. olması gerekenler nelerdir?

up++
  • quote:

quote:

Beyler bendede sistemimde yazdığı gibi gigabyte 5850 modeli var.

up++

80lere kadar birşey olmaz.. benim 925/1175 hızlarında 1.22 voltajla yük altında 70lerde geziniyor stabil olarak..

• quote:

Orijinalden alıntı: sailsofcharon

Arkadaşlar selam bende hd5850 sahibi olmak istiyorum, ancak önce bir iki sorum var, anakartım ve güç kaynağım problem çıkartmaz değilmi, işlemcim darboğaz yaparmı.

Karta oc yapmayı düşünmüyorum çokda anlamam, sistemim sol tarafta yazıyor, oyunları 1440*900 çözünürlükte açıcam çok fazla zorlamaz oc yede gerek kalmaz diye düşünüyorum, cevaplar için şimdiden saolun.

Sistem yazmaya bile üşenmişsin. İstediğin çözünürlükte oynayabilirsin. 460 watt ile rahat kullanırsın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sailsofcharon

Arkadaşlar selam bende hd5850 sahibi olmak istiyorum, ancak önce bir iki sorum var, anakartım ve güç kaynağım problem çıkartmaz değilmi, işlemcim darboğaz yaparmı.

Sistem yazmaya bile üşenmişsin. İstediğin çözünürlükte oynayabilirsin. 460 watt ile rahat kullanırsın.

Yok hocam üşenmedim, aceleyle yazdım mesajı ondandır, konuyada eskiden olduğum kadar hakim değilim uzun zamandır konsol kullandığım için, o yüzden sordum. Anakartım bu: gigabyte p35 s3, güç kaynağımda 420w thermaltake, sistemin şu ana kadarki performansından oldukça memnundum aslında, taki mass effect 2 yi ön siparişle alana kadar, adam gibi grafiklerle oynayayım istiyorum bu oyunu, hazır almışken iyi birşey alıp en az bie 3 senede değiştirmek istemiyorum, 1950 pro yu 3 senedir kullanıyorum, bundan öncede ati kullandım ve ondan önceki 3 ekran kartımda atiydi, o yüzden bunu kestirdim gözüme yanlız birde güç kaynağı için para ayıramam şu zamanlarda. Thermaltakin sistemin çektiği gücün hesabını yaptım ve 420 yeterli gözüktü şimdilik yanlız genede bilen birine sorayım dedim.

Ayrıca işlemciminde gayet yeterli olduğunu düşünüyorum fakat işlemciye oc yapmadan bu ekran kartından tam verim alabilirmiyim ondan emin değilim. İşlemcimde c2d e6750.

Bide takıldığım başka bir konu var, bir ara pci ex x16 nın yeni versiyonu gibi birşey çıkmıştı anakartlar için, ya da ben yanlış hatırlıyorum ,ama benim anakartıma sorunsuz bağlayabilirmiyim bu ekran kartını oda önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sailsofcharon -- 15 Ocak 2010; 13:05:01 >

• Bir problem olmaz fakat işlemci en azından E8400 alabilirsin veya almışken q6600. Anakartın desteklediğim fsb düşük sanırım 1333mhz olması gerek. İşlemciyi 3ghz üstüne çıkaramazsın. İşlemcim dual core e7300, dirt 2 oynarken 2.66ghz de 45fps alıyorum , işlemcinin hızını 3.5ghz yapınca ortalama 55fps ye çıkıyor. Yani yaklaşık 1ghz hız aşırttığımda 10fps rahatça artıyor. Eğer 3 sene kullanmak istiyorsan anakart ve işlemcini değiştirmelisin yoksa 5850 aldığın bir işe yaramaz.
  • quote:

Bir problem olmaz fakat işlemci en azından E8400 alabilirsin veya almışken q6600. Anakartın desteklediğim fsb düşük sanırım 1333mhz olması gerek. İşlemciyi 3ghz üstüne çıkaramazsın. İşlemcim dual core e7300, dirt 2 oynarken 2.66ghz de 45fps alıyorum , işlemcinin hızını 3.5ghz yapınca ortalama 55fps ye çıkıyor. Yani yaklaşık 1ghz hız aşırttığımda 10fps rahatça artıyor. Eğer 3 sene kullanmak istiyorsan anakart ve işlemcini değiştirmelisin yoksa 5850 aldığın bir işe yaramaz.

Onlarıda zamanla değiştiricemde, 3 sene değiştirmeden kullanmam gereken ekran kartı ki x1950 proyuda hemen hemen 3 senedir kullanıyorum, o kadar para vericem bari uzun soluklu olsun, bir kaç ay daha idare eder daha sonra işlemci anakart ikilisinede el atarım, özellikle renklendirdiğim yeri okuduğum zaman ne kadar geri kaldığımı anladım sitem konusunda, saol hocam, birde bu kart 2 tane 6 pin güç kablosu istiyor resimlerden gördüğüm kadarıyla, benim güç kaynağından 1 tane çıkıyor, dönüştürücüsü felan vardır heralde bunun, güç kaynağım 420w thermaltake eğer götürür derseniz alıcam, çok fazla güvenemiyorum sistem gücü hesaplayan sitelere çünkü birinde 410 çıkıyor diğerinde 500 küsür çıktı, oyunu açıp aleti yük altına sokunca zortlamasında güç kaynağı başka birşey istemem.

• Güç dönüştürücü zaten 2 adet çıkar kutudan. 420 watt 5850 için yeterli gelecektir. Ben overclock sistemde 450w ile sorunsuz kullanıyorum
  • tam gaz devam sıvı soğutma bloğum olsa 1100 e zorlarım bu kartı ama malesef bulamadım :S hava soğutma ile bu kadar :) 1,350 volt 1050/1175 deneyeceğim bakalım skor ne olacak

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu  - Yeni KRAL 290X -

• Evet arkadaşlar,aramızda 5870 kullanıcısı olan var sanırım;5870 kullanıcısı bir arkadaşımız Resident Evil 5'in her iki Bencmarkını yapıp resimle beraber bizimle paylaşabilir mi?Ayrıca deafult ve o.c li olarakta yapabilirse çojk sevinirim,bizde 5850 ile 5870 e ne kadar yaklaşabileceğimizi görelim..
    Dragon yüksek değerlere sahip 5850 ayağını dragon sen yapabilir misin?

Default ve Overclocklu Resimli RE 5 Benchmark

Sonra yavaş yavaş diğer oyunlara geçeriz.
    Teşekkürler.

Not : Resident Evil 5'in benchmark modülü dört parçalı bir test yapıyor. Bu testte gözlemlerimiz doğrultusunda ikinci ve üçüncü kısımları alıyoruz. Diğerleri işlemci etkisine maruz görünüyor.(PCLABS)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailgokhan

Evet arkadaşlar,aramızda 5870 kullanıcısı olan var sanırım;5870 kullanıcısı bir arkadaşımız Resident Evil 5'in her iki Bencmarkını yapıp resimle beraber bizimle paylaşabilir mi?Ayrıca deafult ve o.c li olarakta yapabilirse çojk sevinirim,bizde 5850 ile 5870 e ne kadar yaklaşabileceğimizi görelim..
    Dragon yüksek değerlere sahip 5850 ayağını dragon sen yapabilir misin?

Default ve Overclocklu Resimli RE 5 Benchmark

Sonra yavaş yavaş diğer oyunlara geçeriz.
    Teşekkürler.

Not : Resident Evil 5'in benchmark modülü dört parçalı bir test yapıyor. Bu testte gözlemlerimiz doğrultusunda ikinci ve üçüncü kısımları alıyoruz. Diğerleri işlemci etkisine maruz görünüyor.(PCLABS)

re 5 benchmark ı indiriyorum bitince deneme yaparız 3dmark vantage yeter aslında bize ama siz bilirsiniz. yanlız 5870 kulanıcılar o.c potansiyelinin az olduğundan bahsetmişler

• Bize oyun performansı lazım,zaten işimiz oyun.. Hadi Bakalım göster kendini Dragon.Finish Him :D
    5870'in oc potansiyeli iyi olmayabilir,normal yani,bizimde saat hızlarımız düşük...
    Evet 5870 kullanan birileri yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.