Şimdi Ara

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
581
Cevap
18
Favori
86.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O karta yazılımsal olarak voltaj verildiğinden eminmisiniz?
  • AMD GPU Clock Tool ile verilebiliyordu ancak 2 tane seçenek vardı. Onlar da boşta iken kullandığı ve tam iken kullandığı voltaj değerleri.

Düzenleme: Buralarda verenler var sanırım:

http://hardforum.com/showthread.php?p=1036225664
    http://www.overclock.net/amd-ati/710652-powercolor-5850-pcs-thread.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylonia -- 21 Mayıs 2011; 21:32:43 >

• Deneyebilirsin.
  • Default ayarları yükseldi de, asıl ayarlar yükselmedi :

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA

Yanlış bir şey mi yaptım?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Yük altında değişir
  • Test ettim ama hızda hiç artış olmadı. Ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylonia -- 21 Mayıs 2011; 22:33:54 >
  • rbe de wizard var onla hızları değiştir 3d ve 2d hızları

• Stabil değil. Heaven DX11 Benchmark 2.5 ile test ederken kilitlendi ve reset attım. Voltaj mı yetmedi acaba? Voltaj 1.234 vermiştim ama 1.150 olarak gözüküyor. 1.3 vereyim, 1.2 civarı olur herhalde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylonia -- 21 Mayıs 2011; 23:42:41 >
  • Deneyerek gidebilirsin.
  • Voltaj 1.150'den yukarıya çıkmıyor. 1.150'de kilitlenmiş durumda sanırım. Ne yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylonia -- 22 Mayıs 2011; 6:29:07 >
  • Hızları mecburen fazla verme 920 civarında stabilmi kart?
  • Deneyeceğim. Peki 'Bellek Saat Hızı' stabiliteyi fazla etkiler mi? Etkilemezse 1300 civarı yapabilir miyim onu?
  • Evet etkiler fazla abartırsan oyun sırasında ekranda bozulmalar görebilirsin, 1200 ve altı uygundur.
  • 950/1050 stabil. Sorun aşırı 'Bellek Saat Hızı' vermemden kaynaklanıyormuş. 1050'yi neden geçemiyorum? Normal hali böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylonia -- 22 Mayıs 2011; 19:19:46 >
  • Test sonuçlarını koyuyorum şimdi. Sizce nasıl olmuş? Ekran kartı 950/1050 hızında en fazla 1.150 Voltaj kullanıyor. Kartın 60 dereceyi geçmesini bırakın 60'a ulaştığını görmedim. Max 57-58.

Overclock'lu hali:

Normal hali:

%25'lik fark ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylonia -- 22 Mayıs 2011; 19:59:36 >

• Güzel skorlar almışsın tebrik ederim. Default hızları ile karşılaştırma yaptınmı?
  • Hayır, henüz değil. Deneyeceğim. Ama Bad Company 2 oyununda fark olduğu ortada. Yardımlarınız için herkese teşekkür ediyorum. Default hali ile test edip koyacağım az sonra. Ah bir de 1050'yi geçebilseydim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylonia -- 22 Mayıs 2011; 19:48:02 >
  • Birkaç da oyun sahnelerinden test yaparsan daha iyi olur. default ve oc li karşılaştırmalı olarak.
  • Hangi oyunların Benchmark'ı bulunuyor? Hangilerini önerirsin?

Ayrıca 1050'nin üstüne neden çıkmıyor? AA için önemli bir şeymiş Bellek Hızı. Çıkarma imkanım yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylonia -- 23 Mayıs 2011; 3:05:25 >
  • Belleğin ulaşabileceği bir sınır vardır. Ona dayandın mı dahasını yapamazsın. Eğer öyle olmasaydı üst model alt model denen bir kavram olmazdı.
    Oyun testi olarak illa benc bulmak zorunda değilsin. Fraps programını kur. oyununu oyna. Kendin kontrol et. Düz mekanlara bakarken, hareketli aksiyon sahnelerinde filan.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.