Şimdi Ara

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
18
Favori
86.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ==== hapocod eline sağlık güzel ve dolu dolu bi konu olmuş

=== donanım haberi böyle sağlam görmek sevindirdi beni :) ( uzun zamandır girmiyodum foruma )
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackman

==== hapocod eline sağlık güzel ve dolu dolu bi konu olmuş

=== donanım haberi böyle sağlam görmek sevindirdi beni :) ( uzun zamandır girmiyodum foruma )

Teşekkürler
  • hocam benim kart powercolor 4770 ve asus biosu yüklü.. Default hızlarda bile kartın bellek sıcaklıkları yükte 110 derecede geziyor..çekirdek sıcaklığı ise normal..

sorum işe şu eğer tekrar kartın orjinal biosunu geri yüklersem bu bellekteki sıcaklıklar düzelirmi sizce..

bide RBE adlı programdan biosu düzenlemeden, direkman powercolor un orjinal biosunu ati win flashla karta atsam olurmu..
  • Direk orjinal bios'u yüklesen de olur fark etmez fakat işe yararmı denemek lazım çünkü her durumda 110 derece olduğunu söylüyorsun.
    Bu durumda oyunlarda herhangi bir bozulma varmı? artifackt vs?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Direk orjinal bios'u yüklesen de olur fark etmez fakat işe yararmı denemek lazım çünkü her durumda 110 derece olduğunu söylüyorsun.
    Bu durumda oyunlarda herhangi bir bozulma varmı? artifackt vs?

hocam walla bu sıcaklıkla witcher 2 yi bile yüksek ayarda oynuyorum görüntüde bozulma olmadan..

Ama şöle bi durum var mesala assasin creed e ilk girişte 10 dk dan sonra oyun sanki tekliyomuş gibi çalışıyor akmıyor yani en düşük ayarda bile böle bu..Aynı şey batman arkham aslyumdada var oyunda 80 fps görüyorum ama gel gelerim 5-10 dk dan sonra teklemeye başlıyor oyun ve garip yanı hala 80 fps gösteriyor bana..

sürücüler güncel bu arada..
  • Orjinal bios yükleyerek denenilebilir. Fakat oyunlarda sorun yok ise bios değiştirmene gerek yok. Anlık takılma olayı için oyun ayarlarından vsync açmayı denedinmi?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orjinal bios yükleyerek denenilebilir. Fakat oyunlarda sorun yok ise bios değiştirmene gerek yok. Anlık takılma olayı için oyun ayarlarından vsync açmayı denedinmi?

o ayarı sürekli kapalı tutuyorum ama ilk 5- 10 dk sorunsuz çalışmasından sonra takılmaların olması ısıdan şüphelendirdi..Bide vsync açıp deniyorum şimdi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdass -- 1 Haziran 2011; 18:35:44 >
  • Bak her durumda bellek sıcaklığı 110 derece gösteriyorsa, belleklerin ısı sensöründe problem olduğunu düşünüyorum. Eğer ulaşabiliyorsan parmağında belleklere dokunmayı dene. Eğer gerçekten 110 derece ise anında hissedersin zaten. Eğer elini çekmeye sebep olacak kadar ısı hissetmiyorsan ısı sensöründe problem vardır. Eğer gerçektende bellekler o sıcaklıkta ise ve her daim öle kalıyorsa fiziksel olarak soğutmaktan başka bir çaren kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

Bak her durumda bellek sıcaklığı 110 derece gösteriyorsa, belleklerin ısı sensöründe problem olduğunu düşünüyorum. Eğer ulaşabiliyorsan parmağında belleklere dokunmayı dene. Eğer gerçekten 110 derece ise anında hissedersin zaten. Eğer elini çekmeye sebep olacak kadar ısı hissetmiyorsan ısı sensöründe problem vardır. Eğer gerçektende bellekler o sıcaklıkta ise ve her daim öle kalıyorsa fiziksel olarak soğutmaktan başka bir çaren kalmıyor.

walla bilmiyorumda bugün 127 derece gördüm witcher 2 oynarken..yani bu ısıda o kartın görüntü vermesi nasıl açıklanabilirki çok garip..Belleklere soğutucu da takamıyorum çünkü yeterli alan verilmemiş kartta..
  • Gpu sıcaklığı kaç derece?
  • quote:

Gpu sıcaklığı kaç derece?

aşağıdaki gibi

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdass -- 2 Haziran 2011; 2:08:19 >
  • Acil yardım karta winflashla biousu yüklerken bekleme ekranında tıkandı ve ilerlemiyor..napmam lazım..

Edit:Reset attım düzeldi ve biosu yükliyemedim doğal olarak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdass -- 2 Haziran 2011; 11:15:14 >
  • O sorunla sıkça karşılaşılır dos ortamında bios yükleyiniz.
  • walla belleğe dokunayım dedim elim karta yapışıodu o kadar sıcak..sizce asus biosuyla garantiye yollasam alırlarmı koyuncu dan garantili..
  • Garantiye yollayabilirsin.
  • quote:

Garantiye yollayabilirsin.

..

powercolor markası ama asus biosu yüklü die sorun çıkartmazlar inş..Neyse saol hocam yardımın için..
  • Son olarak dos ortamında yazabilirsiin orjinal bios'u. Herhangi bir sorun olursa özel veya konu üzerinden ulaşabilirsin.
  • merhaba arkadaşlar bende his 6870 kart var, benim sıkıntım overclock yapmak değil undervolt yapmak... hatta undervolt yapıp deneme yaptım windows ortamında artifact falan da oluşmadı ama düşük voltajlı bios yazınca makine restart ettiğinde hep mavi ekran aldım, format attım yine düzelmedi eski bios u geri yükleyince düzeldi...

neden undervolt istiyorsun diyorsanız; kartın şu anki performansı bana yetiyor, hem fazla enerji çekmesin hem fazla ısınmasın diye bu yönteme başvurmak isytiyorum...
  • Voltajı düşürünce saat hızlarınıda düşürüyormusun? Stabilite sorunları olabilir.
  • quote:

Voltajı düşürünce saat hızlarınıda düşürüyormusun? Stabilite sorunları olabilir.

hayır saat hızlarını düşürmüyorum; önce voltaj düşürüyorum, birkaç saat furmark vb. programlar ile test ediyorum herhangi bir artifact veya sorun görmediğim zaman bios'a yazıyorum...

ama bios'a yazdıktan sonra hep mavi ekran restartlarda; ve ati sürücüleri ile alakalı mavi ekran...
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.