Şimdi Ara

AMD ATHYLON + ASUS K8N YARDIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR, GEÇEN GÜN DONANIM UPGRADE ETTİM, SİSTEMİMİ YÜKSELTTİM.
    AMD 2600 64 BİT SOKET 754 İŞLEMCİ + ASUS K8N BOARD ALDIM.
    FAKAT ÇALIŞMIYOR.
    İLK DEFA BİLGİSAYAR TOPLAMIYORUM. HERHANGİ BİR BAĞLANTI HATASI YAPTIĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM.
    BÜTÜN FANLAR DEVREDE, FAKAT SİSTEM DONMUŞ GİBİ, START VERDİĞİMDE RAM SAYIYOR GİBİ AMA ÖYLECE KALIYOR.
    MONİTÖRDE HERHANGİ BİR GÖRÜNTÜ YADA SAYISAL BİR ŞEY YOK (SİNYAL YOK).
    BU KONUDA YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNE İHTİYACIM VAR........

• Kasya baktığında enerji verdiğinde işlemci fanı vs.. normal açılıyomu peki pc. Yada biostan uyarı sesi geliyomu...
  • Herhangi bir uyarı yok. kasada enerji olduğuna dair, power led yanıyor. ekran kartı ve tv kartını çıkardım, başka ekran kartları denedim, uyum sorunu olabilir diye, ama nafile.
    fanlar dönüyor durumda kalıyor.
  • slm.aynı sorunu bende yaşamaştım.Upgrade sonrası olmuştu.Power supply'ı değiştirmiştim.sorun çözülmüştü.sende bir dene olmazsa hiç kendini kasma aldığın yere götür çözsünler.
  • psu yu değiştirdim. olmadı. galiba garantiye bi götürmek icab ediyor. teşekkürler arkadaşlar, başka olasılıklar varsa lütfen yazın, bu arada çok üşeniyorum boardı tekrar sökmeye :)
  • ram hatası olabilir bence. ram ram dir derler ama bazı anakartlarda uyuzluk yapıp ram seçerler. ama ram leri saydıktan sonra yapıyosa ide-sata ile alakalı da olabilir. k8n anakart çok tapladık herhangi bir sorun çıkmamıştı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wallcry

ram hatası olabilir bence. ram ram dir derler ama bazı anakartlarda uyuzluk yapıp ram seçerler. ama ram leri saydıktan sonra yapıyosa ide-sata ile alakalı da olabilir. k8n anakart çok tapladık herhangi bir sorun çıkmamıştı.

teşekkürler , bunu da deneyeceğim.
  • herkesin ilgisine teşekkürler..........

sorun çözülmüştür.

ram uyuşmazlığı , yeni ram alınarak sistem çalışır hale getirildi.

bu arada cevabımın geç geldiğini düşünmeyin dostlar, yaklaşık 25 günlüğüne kendimi şehirden soyutlayarak tamamen doğaya daldım. şimdi ayağımın tozunu sildim, ve kaldığımız yerden devam .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.