Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.607
Cevap
189
Favori
1.254.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu sorun yaşayan arkadaşlar kartı hangi profilde nasıl kullanıyor beta olmak üzere tüm sürücüleri yüklüyorum ölümcül diyebileceğimiz yani kartın arızalanması,sistemin çökmesi vs. benzeri sorunlarla karşılaşmadım.driver'lar da oyun bazında değişmekle birlikte fps düşüşü veya yükselişi oluyor bu da normal zaten sonuçta beta sürümler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

şu sorun yaşayan arkadaşlar kartı hangi profilde nasıl kullanıyor beta olmak üzere tüm sürücüleri yüklüyorum ölümcül diyebileceğimiz yani kartın arızalanması,sistemin çökmesi vs. benzeri sorunlarla karşılaşmadım.driver'lar da oyun bazında değişmekle birlikte fps düşüşü veya yükselişi oluyor bu da normal zaten sonuçta beta sürümler

17.1 de ekran kararması gibi hatalar oldu. 16.12 kurdum. birkaç saat oyundan sonra acı bir ses eşliğinde ekran kararması.

kart yanmış. nasıl anladın dersen ? kasada yanık kokusu vardı. en sıcak parça ekran kartıydı. el değmiyor.

bu sefer fana bakmayı unuttum. geçen birkaç driver önce yine %20 ye sabitleme sorunu vardı. sanırım yine oldu. başka mantıklı bir açıklaması yok.

• Geçen gün Rx 470 aldım ve AMD nin son sürücüsünü kurdum. Ben kullanım kolaylığı ve ayrıntılı olmasını çok beğendim. MSI After Burner gibi istatistikleri de oyunda görebilsek başka hiç bir şeye ihtiyaç kalmayacak gibi. Özellikle Hız ve voltaj ayarlamaları çok hoşuma gitti.

Silverstone RVZ02 kasamı yatay kullandığım için kartım çok ısınıyordu 84-86 dereceleri görmüştüm. AMD Wattman üzerinden voltajı 0.9v yaptım hızıda 900Mhz yaptım ve ekran kartım 64-70 arası gezindi, fan önceki gibi de delirmedi :) Oynadığım oyun eski olduğundan hız düşürme sorun da olmadı. Need For Speed Hot Pursuit oynuyorum. Sonra Nfs RUN oynamayı planlıyorum

(Ek bilgi : 1.0 volt ile 1200-1300 arasında bile kullananlar varmış. Bir ara deneyeceğim )

• Sapphire R9 390 kullanıyorum 17.1.1 güncellemesinden sonra oyunlarda 1-2 karelik takılmalar, video izlerkende ekranın tamamen donması ve sonrasından "AMD Driver sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu" gibi hatalar almaya başladım. 17.1.2'ye güncellemesinden sonra da aynı hatalar devam edince tüm sürücüleri kaldırıp 16.9.2'ye geri döndüm fakat sorunlar hala devam ediyor.

MSI Afterburner'da ekran kartı kullanımı bu şekilde gözüküyor : [AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF)

Ekran kartımda donanımsal bir problem olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lanet Olası Federal -- 13 Şubat 2017; 17:51:8 >

• Lanet Olası Federal L kullanıcısına yanıt
    Donanımsal olduğunu sanmıyorum çünkü aynısını bende yaşadım güncelleyince sürücüyü 390x ile eskiye döndüm falan ama düzelmedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Draqonn kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yapmak lazım o zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lanet Olası Federal -- 13 Şubat 2017; 18:26:38 >
  • Lanet Olası Federal L kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim hatam felan yoktu bu konuda. eninde sonunda yeni bir sürücü sorunumu çözmüştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cübbesiz Ömer

yav git işine kendi buluyo crimson kendi kuruyo sana yeniden başlatmak kalıyo.

ilk pc aldığımda T&L teknolojisi daha yoktu. 2MB onboardlardan beri amatör de olsa uğraşıyorum.

hayatımda ilk defa driver yüklendikten sonra oyun ortasında kartın yandığını gördüm. 2 senedir kullandığım sistem

750W silver plus psu üstüne ups. OC yok bi şey yok neyine yandı bu kart

quote:

kendi buluyo crimson kendi kuruyo sana yeniden başlatmak kalıyo

acemi dedigimde anladigin buysa sen bu kafayla daha cok parca yakarsin.pc tecrubesinden bahsediyorum ben.2mb onboard nasil oluyor nerenden uyduruyorsun bilmiyorum ama 2mb kart zamanindan gelmek seni ustad yapmaz.tahsil cehaleti alir ne baki kalir biliyorsun di mi?

can alici soruyu soruyorum sayin acemi olmayan, oyunun ortasinda yanarken armut mu topluyordun msi afterburner ile gormedin mi sicakliklari?ben 6850'yi 100 derecede benchmark yaptirdim bana misin demedi o yuzden gpuyu yaktigina kesin inanmiyorum yandiysa ramler yanmistir.o da ekran kartinin markasina tıslayacagin bir durum amd ile ilgisi yok amd gpu yapar o gpuyu isiyla filan hayatta yakamazsin o yuzden yandi demeyi birak.nvidia "yaksan" bu kadar aglayacak miydin acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Prowind

benim hatam felan yoktu bu konuda. eninde sonunda yeni bir sürücü sorunumu çözmüştü.

yeni surum her zaman sorun cozer diye bir sey yok.kartina gore degisir.
  • kartım da çöp çaktırma :P r7m260
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prowind

kartım da çöp çaktırma :P r7m260

çöp mü bilmem ama mobil diyorsun masaustunden ayri bir hikayedir mobil'de surucu olayi farkli olabilir.desteklenen suruculer kisminda mobil de yaziyorlar ama ben ayrica mobil icin surucu yaptiklarini zannetmiyorum belki sorun budur.
  • notebook pişmanlıktır
  • Yeni güncelleme 17.2.1 yayınlandı

@BlackBeasT

İndirmede sıkıntı yaşayanlar için link:
    http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.2.1-Release-Notes.aspx

Not: Radeon RX 480 serisi serisi kart sahiplerinden 17.1.2( bir önceki güncellemeye göre) %4 performans artışı saglanmış.

Keskin Nişancı Elite ™ 4 oyununda bir öncekine göre %5 performans artışı saglanmış.

DirectX® 11 için çoklu GPU profili eklendi:
    Honor ™ için
    Keskin Nişancı Elite ™ 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k1mbu -- 14 Şubat 2017; 0:24:0 >

• quote:

AMD Crimson ReLive Edition 17.2.1

For Honor™
    *Up to 4% performance improvement measured on Radeon RX 480 series products when compared to Radeon Software Crimson ReLive edition 17.1.2(1)
    ​*Sniper Elite™ 4
    Up to 5% performance improvement measured on Radeon RX 480 series products when compared to Radeon Software Crimson ReLive edition 17.1.2.(2)

Multi GPU profile added for DirectX® 11:
    For Honor™
    Sniper Elite™ 4

Yapılan İyileştirmeler

*For Honor™ may experience an application crash when switching to fullscreen or menus in gameplay on Multi GPU configurations
    *On some Radeon GCN products DXVA H.264 encoded video may experience corruption when fast forwarding or seeking through content
    *AMD FreeSync™ technology mode may fail to enable itself on some fullscreen applications.
    *Counter-Strike™: Global Offensive has incorrect default slider values with Radeon Chill enabled. Users can modify these values to suit the experience they want.
    *Graphics processor information may be missing from system information overlay on Radeon ReLive captured videos.
    *DayZ may experience an application crash when Radeon ReLive Instant Replay/Recording is active or the feature may not work as expected.
    *Memory clocks may become locked at low states on Radeon R9 380 series products.
    *Radeon ReLive recording in fullscreen with Windows Media Player or Power DVD may experience flickering.
    *AMD Radeon HD 7900 series products may experience shadow corruption when shadows are disabled in Civilization™ VI.
    *GRID™ Autosport may experience an application hang when enabling the advanced lighting graphics option

Bilinen Hatalar
    *For Honor™ may experience game menu flickering issues or fail to render after performing a task switch in 4x Multi GPU system configurations.
    *Adjusting Radeon WattMan settings on some Radeon R9 380 series products may cause display flickering or application hangs.
    *AMD FreeSync™ technology mode may not be compatible or function with Sniper Elite™ 4.
    *Enabling supersampling in Sniper Elite™ 4 may cause image cropping.
    *Radeon Settings may crash on switching Windows® user after toggling AMD CrossFire™ technology mode.
    *A small amount of apps may still experience issues with Borderless Fullscreen mode and AMD FreeSync™ technology if other applications or game launchers are running on the primary screen in the background.
    *Counter-Strike™: Global Offensive and World of Warcraft™ may experience flickering or performance issues the first time the game is launched on a system boot with AMD *FreeSync™ technology enabled. Workarounds include exiting and restarting the application or task switching (alt+tab) in and out of the game to fix the issue.

Bilinen Hatalar Radeon ReLive
    *The XBOX™ DVR application may cause conflicts with Radeon ReLive, users are suggested to disable XBOX™ DVR if Radeon ReLive is experiencing issues.
    *Radeon ReLive may fail to install on AMD APU Family products or experience a system hang or failure to record when using the recording feature on AMD APU Family products.
    *Radeon ReLive may stop working after hot unplugging of a secondary display.
    *Radeon ReLive may experience minor graphical corruption for the first few recorded frames when launching UWP applications.
    *Vulkan™ applications may experience a game hang when using Radeon ReLive to record.
    ​*System information overlay is only generated on first run and will not be repopulated when system configuration is changed.
    *Radeon ReLive may not function when Hyper-V is enabled on Windows®.
    />
    http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.2.1-Release-Notes.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 14 Şubat 2017; 7:37:30 >

• ya anlamak istemiyorsun ya anlayacak kapasite yok

kartı yeni almadım. 1.5 senedir bende. ilk aldığımda benchmark da çalıştırdım afterburner da. her driver değişiminde bunu tekrarlayacak halim yok bu 1

2MB onboard şöyle oluyor. 32MB SD ram den 2 ya da 4Mb ayırıyorsun (98 teknolojisinden bahsediorum). daha TNT kartlar yeni gelecek. Yani TNT den beri 10larca kart kullandım bu 2

haklı olabilirsin kartın ram tarafı ile ilgili bir sıkıntı da olabilir ama marka Saphhire yani AMD nin kendi markası bu 3
  • benim ilk makinem 8mb ramdi oyle 32mb sdramden 2-4 mb ayirma ben oyle seyler gormedim 1mb ekran kartim vardi benim haklisin senin zirvalarini anlayacak kapasite yok bende.uyduruyorsun bisiler 32mb rami nereden buldun 98'se ben 96'dan bahsediyorum 2 senede 8mb'den 32mb'ye mi firladi ramler atiyorsun bence.

her driver degisimi degil usta adam her oyuna girdiginde afterburneri acar degeri kontrol eder.sen karti almissin bir kisim muslumanlarin hayatlari boyunca bir kez kurban kesmesi gibi actim afterburneri bir kere yeter dersen boyle yakiyorsun iste.her oyunda acacaksin daha bundan acizsen forumda niye agliyorsun amd yaktin cirami diye?

safir amd'nin markasi degil amd'nin markasi yok.safir amd'ye calisan en buyuk partneri ama sonucta gpu'yu amd yapiyor gerisini safir yapiyor.gpu'yu da 120 derece bile yapsan yakamazsin reset atar dedigime gore amd'nin degil safir'in pesine dusmen lazim.
  • hayatta başarılar diliyorum
  • konuya biraz geç müdahil oluyorum ama bir şey sorucam?

ekran kartını yakmayı nasıl beceriyorsunuz. bileyimde ona göre ters bir şey yapmayım :)

senelerdir bilgisayar kullanıyorum daha henüz böyle bir sorunla karşılaşmadım.
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.