Şimdi Ara

AMD 8670M Ekran Kartını 8300 Görüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar AMD Radeon Graphics Hd 8670M 1Gb ekran kartım var laptopta.Ben bunun yazılımını bilgisayardan sildim.Daha sonra geri yüklemek için için internetten sürücüsünü indirdim.Ama PC bunu 8670M yerine 8300 olarak algıladı ve Pc hiçbir büyük uygulamayı çalıştırmıyor. Lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler

• yanlış sürücü indirmiş olabilir misin diyeceğim ama her model için de ayrı sürücü yoktur 8600 series hatta 8xxx series diye geçer.başka sürücü bul daha yeni daha eski bir daha kur bakalım ne olacak?sürücüyü sildikten sonra bu programla temizlik yapabiliyorsun.

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
  • tmm deneyeceğim
  • Aygıt yöneticisinden sürücüyü sildim.Attığın program ile temizledim.Sonra yeniden yükledim.Bu sefer 8600m series diye geldi aygıt yöneticisine.Sağ tıklayıp donanım değişiklerini tara deyince yine 8300'ı yükledi.Oysa benim ekran kartı 8670M
  • quote:

Orijinalden alıntı: sglbl

Aygıt yöneticisinden sürücüyü sildim.Attığın program ile temizledim.Sonra yeniden yükledim.Bu sefer 8600m series diye geldi aygıt yöneticisine.Sağ tıklayıp donanım değişiklerini tara deyince yine 8300'ı yükledi.Oysa benim ekran kartı 8670M

yaptıkların doğru ve 8600m series diye doğru görmüş.kartın 8670m ama bu şekilde görünmez herkeste aynıdır kartı 5850 ise 5800 series diye görünür buraya kadar sorun yok ama niye değişiklikleri tara diyince yine 8300 yüklüyor onun olmaması lazım.sürücüyü kurup 8600m series olarak gördükten sonra değişiklikleri tara demeden kullansan olmuyor mu bir de öyle dene.
  • Denedim her ne kadar ekran kartı sürücüsü olmadanki halinden daha iyi olsa da tam bir performans göstermiyor.Bunun için windows8 olan Pc'yi win8 pro olsun diye format attım.Tekrar yükledim.Yine 8330 olarak algıladı
  • notebooktaki işlemcin amd olabilir mi?8330 diye gördüğü işlemci içindeki gpu olabilir.eğer öyleyse aygıt yöneticisinde hem 8330 hem de 8670m'i birlikte görmesi lazım.oyunlarda 8670m'i kullanmak için şu linke göz at.gpu-z'den bakıyorsan çift ekran kartı varsa aşağıdaki close tuşunun solundan başka kart var mı diye bak.

https://www.technopat.net/2013/05/13/amd-degistirilebilir-grafikleri-ayarlama/
  • Teşekkürler denedim 2 tane ekran kartı varmış.Linkteki bilgiden de oyunlarda daha iyi olana değiştireceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.