Şimdi Ara

AMD 64 3000 için anakart tavsiyesi lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD 64 3000+ işlemciye uygun vede OC olanakları sunan bir anakart tavsiyesi istiyorum. Kendime alamıyorum malesef bir arkadaşa sistem toplıcazda olmuşken amd64 olsun dedik ama anakrt olarak hangisini seçmeliyim karar veremedim.

• epox 8kda3+
    a-data ramler ile hava soğutmayla işlemcinde iyi çıkarsa 8x300 de gülgibi kullanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 18 Ağustos 2004, 15:01:39 >
  • Neden epox desem arbiter?
    Asusun nforce3 anakartı nasıl? birde Abit KV8-MAX3 Via K8T800 anakart bunlardan en iyisi epoxmu sence OC açısından?

işlemci için sendeki işlemcinin kodu ne arbiter alırken kod olarak ne tavsiye edersin?
    teşekkürler
  • kt800 ler pcı / agp klitli olmadığından yüksek fsb çokzor hatta çoğu kişi 225den sonra tıkanıyor epox yurtdışında da en iyi fsbleri veren board olarak gördüm ben.
    işlemcimin kodu spmw
  • Abit KV8-MAX3 tek gecerim gerek kutu icerigi gerek performansı cok iyi...... bendede AN7 var cok memnunum benimki 64 degil tabi
  • alakaya maydanoz
  • quote:

Orjinalden alıntı: okanka

Abit KV8-MAX3 tek gecerim gerek kutu icerigi gerek performansı cok iyi...... bendede AN7 var cok memnunum benimki 64 degil tabi

abi bikere nforce 3 250 gb almak zorunda.kimseyi bilmeden yönlendirmeyelim agp pci kilidi olmayan bir sistemde en fazla 2200 mhz yaparsın yani fsb 220 olur onda bile stabil olmaz.paran varsa epox al zaten birde asus var ondada kullanıcılar fazla oc yapmamışlar epoxu ben tek geçerim şu anda
  • heather bu arada imzandaki işlemciye o ekran kartı hiç gitmemiş
  • KV8MAX3 çok iyi bence.kışın bende 64bite geçmek istiyorum daha iyi olduğunu düşündüğüm bi board çıkmazsa bunu alacam.
  • Dfi yeni çıkcak olan mobosu muhteşem ben sana illaki onu bekle derim zira 425fsb yapabiliyor..daha ne olsun...Board beta ve testleri yapan Tony(Big toe).Ve biosta ramle ilgili yaklaşık 16 farklı parametre var...Dfi coşmuş
    Buı arada bu boadda ramler adeta coşuyor intrel sistemlerde 550 civarında tıkana ramler bu boardla birlikte 600ü çok rahat aşıyor..Muhteşem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenhaa -- 20 Ağustos 2004, 21:02:56 >
  • Dijitalcenter'da Abit KV8-Pro var 116$ + kdv. K8T800 Pro chipset'i kullanıyor bu anakart. K8T800 Pro'da AGP/PCI kilidi var. Pahalı nForce 3 board'lara iyi bir alternatif.

http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=KV8-PRO
  • k8n-e asus var bende.
    250fsb*10 =2500 mhz kullanabiliyorum amd3000+ i. Ramlerde 500mhz de.
    Gözün kapalı alabilirsin. Ama epox un voltaj değerleri daha iyi.
    Sanırım asus gerek duymamış yüksek değerlere.
    1,75 vcore ile 2700 mhz ye çok az kaldı :)

Dfi da mükemmelmiş...
  • ya bende şimdi 2500+ var bunu ben 2500 mhz de bile kullanabiliyorum ama genelde 3200+ da sabit kullanıyorum şimdi soru şudur ben 3000+ 64 bit alsam ve 3200+ da kullansam benim 3200+ dan performan olarak çok daha üstünmü olur ?
  • MSI k8N Neo 2 Platinium tavsiye edeceğim... Geçtiğimiz ayı anakart inceleyerek geçirdim ve fiyat/performans olarak en uygun gördüğüm kart bu... Soc754 için tabi...
  • epox uçmuş fiyat olarak. kt800pro yu bir araştır derim. nforce 3 250gb den aşağı kalır yanı yok agp/pci kilidide var abit kt800pro nun fiyatı iimiş bi araştır bence.
  • arkadaşlar bence abartmayın! 2350 mhz'e çıktım ben AGP kilidi olmayan board ile... ve stabil! ki athlonların çoğu 3000+'ları 2400 mhz'e çıkmıyor bile :)

imzama bakarsanız olayı daha iyi anlarsınız hattawww.cpudatabase.com 'dan da k8v k8t800'lerle 2500'lere çıkıldığını görürsünüz... olay sadece agp kilid değil ki 2400 mhz eğer işlemcin iyiyse çok rahat görürsün!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 31 Ağustos 2004, 16:19:01 >
  • ya boşverin epox ların revizyon 2.0 ı var artık baya da iyi boardlar ben enson denememde 325 fsb gördüm ve daha üstünü deneme bile yapmadım tabi test etme olayım olmadı ama bu fsb de bile 1:1 açtığına göre daha başka bir borda gözüm kaymaz. epox busefer iyi iş çıkardı kim nederse desin bios da zaten 401 fsb ye kadar yol var en son bioslarla bu fsb ye izin vermiş yeni bioslar ile artık kaç olur bilinmer :)
  • arbiter şimdi bende senin sistemden almayı düşünüyorumda buna ne ram takmam lazım ? senin ramler nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: java

MSI k8N Neo 2 Platinium tavsiye edeceğim... Geçtiğimiz ayı anakart inceleyerek geçirdim ve fiyat/performans olarak en uygun gördüğüm kart bu... Soc754 için tabi...

@java, MSI - K8T NEO FIS2R için ne dersin? 116$ civarında ve güzel bir şeye benziyor. özellikleri de:
    VIA KT800 800 FSB 3*DDR400 RAID 1394 GBLAN 5+1 SES 1 AGP8X + 5 PCI ATHLON64
  • adata bulursan al direk 300fsb 2.8v ile çalışırsın.
    yeni modlu bioslar da çıkmış epox için artık cpu ya 1.85 verilebiliyor ram ve chipset voltajlarını da arttırıyormuş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.