Şimdi Ara

Amd 5800X Sistem Önerilerinizi bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AMD Ryzen 7 5800X 3.80 Ghz 8 Çekirdek 36MB AM4 7nm İşlemci 4857.76TL

Anakart

MSI B450-A PRO MAX 4133mhz(OC) M.2 AM4 ATX Anakart 1000.95TL

Bellek

G.Skill 16GB(2x8) RipjawsV 3600mhz CL18 DDR4 Ram (F4-3600C18D-16GVK) 718.58TL

Güç Kaynağı

Thermaltake 750W Toughpower GF1 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı 1137.5TL

Sinerji'den topladım. Piyasaya şuan tam hakim de değilim. Bunun dışında başka bir parçaya ihtiyacım yok. Ekran kartı için ileride 3070 almak istiyorum o yüzden dedim acaba 750w mantıklı olur mu.

Ayrıca amd'nin yeni kartlarıda olabilir onlar içinde aynı segment bi kart 750w isteyebilir diye bu şekilde bıraktım.

Bütçe bu 4 parça için ortalama 7000-8000 tl arası. PC hem render hem oyun için kullanıcak , anakart vs hatta dilerseniz işlemcide dahil bu bütçe ile sistem önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Callofkinq -- 12 Kasım 2020; 16:7:11 >

• Anakart seçiminiz iyi durmuyor b450 lerin kaderi henüz belli değil 5800x gibi bir işlemciyi b550 yonga anakarta teslim etmekte fayda var

r7 5800x

Msı b550 gaming plus

2x8gb 3600 mhz bellek

Corsair rm750 gold psu

Bunun dışındaki birimlere sahip misiniz ? kasa ssd soğutucu vs ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Anakart seçiminiz iyi durmuyor b450 lerin kaderi henüz belli değil 5800x gibi bir işlemciyi b550 yonga anakarta teslim etmekte fayda var

r7 5800x

Msı b550 gaming plus

2x8gb 3600 mhz bellek

Corsair rm750 gold psu

Bunun dışındaki birimlere sahip misiniz ? kasa ssd soğutucu vs ?

SSD vs var. Soğutucu illa almak mı lazım peki? stock iş görmez mi bi sıvı soğutma var ama baya eski buna uymuyor heralde. i7 4790K'ya uyumlu sıvı soğutucu var

• oyun sistemi topluyorsan

5800X 5600X oyun perfonsları eşit

• quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

oyun sistemi topluyorsan

5800X 5600X oyun perfonsları eşit

Render durumları nasıl acaba onla ilgili güvenilir kaynak var mı? Bu oyun performansları içinde kaynak verebilirmisiniz hocam biraz bende okuyup bakayım.

• anakartınız şuan için mutlaka b550 yada x570 olmak zorunda.

1 adet cpu sogutucu almak zorundasınız. (ıcınde sogutucu yok)

render içinde kullanılacaksa 32 gb ram olmalı .

psu yeterlı olur sorun cıkartmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Callofkinq

Render durumları nasıl acaba onla ilgili güvenilir kaynak var mı? Bu oyun performansları içinde kaynak verebilirmisiniz hocam biraz bende okuyup bakayım.

Alıntıları Göster

In fact, the chip generally matches the gaming performance of its more-expensive sibling, the $449 Ryzen 7 5800X.

https://www.tomshardware.com/reviews/best-cpus,3986.html

render durumları farklı olur

• Aynen biraz daha bütçe eklenebilir 32GB ram mantıklı olabilir. Benimde aklımda hep32 vardı aslında da emin olamadığım için bazı şeylerden listeyi çok üzerinde durmadan oluşturmuştum. Yorumlar için teşekkür ederim dostlar...

• Callofkinq C kullanıcısına yanıt

Seçtiğiniz işlemcinin kutusunda soğutucu yok almanız şart

Renderde çekirdek üstünlüğü ile 5800x in eli güçlüdür ama oyunlarda fark yok denecek kadar azdır

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Peki psu yu gold degilde bronz alsak ne olur hocam farki cok olurmu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Kasım 2020; 5:30:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Renderde çekirdek üstünlüğü ile 5800x in eli güçlüdür ama oyunlarda fark yok denecek kadar azdır

Birde şöyle bir şey gördüm 3600x + 3080 yapmışlar. 5800x ile 3600x arasında çok ciddi fark var mı bu sistem için ne düşünürsünüz?

3600x ile 5800x in ne render performansı kıyas kabul edilir ne oyun performansı arada ciddi fark vardır ki 1080p 2k da 3600x 3080 ne bir miktar darboğaz yaşatır

• Konu burada gold plat titan değil zaten kaliteli birimler kullanması minumum Highpower 750w element serisi almaya bakın

Corsair 750 +80 power aldim bronze 3070 ve 5600x ile sorun cikarmaz insallah

• CX750M modelini aldınız sanırım Tier C kategoridir kalite olarak en iyisi değildir ama sisteme gerekli gücü sağlar

MWE v2 olani aldim hocam 750 +80 bronze insallah sorun çıkarmaz

• Corsairin öyle bir modeli yok ki cooler master almışsınız siz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.