Şimdi Ara

AMD 3000 serisi düşünceleriniz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
7.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sukiyanen

İmzana baktım ve cokta ayrıntılı cvp verme geregı duymadım benım konusman bu sekılde anlamıyorsan ötede oyna
    Verdiğin cevaptan, konuşma şeklinden ve Türkçeyi kullanma konusunda ne kadar berbat olduğundan hangi kesime ait olduğunu az çok anlıyorum, karşındaki kişiye ayrıntılı cevap verebilecek ve oturup tartışabilecek;görüş bildirebilecek beyin seviyesine ve akıl olgunluğuna ulaşamamışsın zaten .Kale alınacak birisi değilsin, hadi ileride oyna beyefendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 12 Temmuz 2019; 1:30:22 >
  • Şu zamana kadar para verip aldığım ve pişmanlık duyduğum tek işlemci FX8320 oldu. Ama aynı zamanda aldığım güne küfrettiğim tek ekran kartı da GTX970 oldu.İşlemciden kurtulmayı başardım ama ekran kartından kurtulmayı başaramadım ki uzun bir süre bu şekilde kalacak gibi duruyor çünkü AMD'nin düzgün bir ekran kartı yapmaya niyeti yok belli ki. Nvidia'dan bir daha kart almayacağıma yemin ettim zamanında ama başka alternatif yok ekran kartı tarafında. GPU tarafını geçelim. 3000 serisi muhteşem , al tak rahatına bak her işini gör tipi aile işlemcileri olmuş hepsi.Ne delid ile, ne 500 dolarlık anakartlarla ne de 200 dolarlık soğutucu alıp 200w tdp sobalarla boğuşup daha fazla stutter yemesine rağmen 15 fps daha fazla alınca kendini iyi hissetmek gibi bir derdin yok.Ödediğin belli soğutucusu da yanında bellek sorunları da çözülmüş fiyatı da rakibine göre makul mis gibi işlemciler. Daha akıcı bir oyun deneyimi sunmasından bahsetmiyorum bile.Bu olaylar sli/cf muhabbetine döndü iyice, fps katlanıyor ama stutter de iki katına çıkıyor.

• Bir de 3600e bak hocam, yavaş yavaş aşağıya düşeceksin. R7lerin oyun performansı beni memnun etmedi. RTX 2080 alana Intel daha iyi giderdi kanısındayım, soğutucu fiyatı falan beni bağlayan şeyler değil. Fiyata bağlı alım yapacağım R5 de gülümsüyor. Bu seriyi bu sene en ölü fiyattan almaya karar verdim, bakalım ne indirimler göreceğiz. Hype olduğu kadar düzgün bir seri çıksaydı şimdi yapıştırmıştım.
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    3700 en uygunu bence.Şuan Intel in yeni işlemcileri olsa intel düşünürdüm fakat mevcut işlemcilerini düşünmüyorum hele güvenlik yamalarından sonra hiç düşünmüyorum ve yeni işlemcileri bir senede bekleyemem üstelik pahalı olacaklarından eminim.Nvidia driver güncellemeleri ile bu işin içinden kalkar umarım.Sonuçta ekran kartı satması gerekiyor kendi markasını satabilmek için düzeltir diye umuyorum.Ayrıca 4000 seri yine aynı soketi kullanacağı için de seçimim amd den yana oldu.3700 satıp 4000 serisine geçme şansım da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Potato_GLaDOS -- 12 Temmuz 2019; 11:1:26 >
  • Piyasanın hareketlenmesi her zaman iyidir. Bir firma geride kaldığında bunun sıkıntısını biz kullanıcılar çekiyoruz. Zamanında amd öndeydi fahiş fiyatlara satılan fx57 işlemcileri ile core2duo lar çıkana kadar bütün piyasayı altüst ettiler. Intel de sandy bridge mimarisi ile başlayan 2000-7000 serisi arasında bize mainstream'de sadece 4c/8t sundu. Ryzen ile beraber mainstream'de 6c/12t ve 8c/16t cpu lar görmeye başladık. Ryzen olmasaydı şu an büyük ihtimal hala 4c/8t cpuları konuşuyor olurduk. Ya da core2duo lar çıkmasaydı hala fahiş fiyatlı fx57 benzeri cpular piyasada yerini almaya devam ederdi. O sebeple rekabet her zaman iyidir. 3000 serisi ve navi ile f/p anlamında çok iyi cpular ve gpular görmüş olduk. Amd'nin en büyük avantajı zen3 ü de şu an piyasada olan birçok anakartın çalıştıracak olması ve desteklemesidir. Sırf bu sebeple bile am4'e geçmek mantıklı oluyor.
  • Az önce itopya da GIGABYTE X570 Aorus Master 1414 liraya aldım.Normalde bu kar 3000tl.Bu kartı almayı bile düşünmüyordum 1414 lira yı görünce hemen aldım.Şimdi kartı satıştan kaldırmışlar bakalım ne olacak.
  • 3200 dü normalde. Çok iyi fiyata gelmiş. İptal vs olmaz inşallah. Ya da stokta kalmamış diyebilirler.
  • Tahminim stok kalmamış derler.Fiyatı görünce şansımı denedim.Şuan ben aldıktan sonra ürün stokta yok görünüyor.
  • Amazon.com olsa gönderir de bizim firmalar ne yapar hiç bilemiyoruz tabii. Normalde kendi hatası göndermesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 12 Temmuz 2019; 14:7:32 >
  • Benim bildiğim yasa gereği fiyatı 1tl yazsa bile ürün satıldıysa alıcıya göndermek zorunda İnternet satışlarında.Firmanın yaptığı hata alıcıyı bağlamaz diyor.Tabi yanlış biliyor olabilirim.
  • Amazon göndermese bile 20dolar çek veriyor.bizim bir arkadaş yanlış fiyatlı üründen bile bile 7tane aldı sanal karttan (1tl limit yapıp) 140 dolar çek verdi amazon.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doğrudur. Benim de detaylı bir bilgim yok bu konu hakkında.
  • 3600x standart bir kullanıcıyı uzun süre tatmin edecek bir cpu. Fp konusunda şu piyasa da tek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Potato_GLaDOS

Benim bildiğim yasa gereği fiyatı 1tl yazsa bile ürün satıldıysa alıcıya göndermek zorunda İnternet satışlarında.Firmanın yaptığı hata alıcıyı bağlamaz diyor.Tabi yanlış biliyor olabilirim.
    Yukko dan piyasanın % 20 düşüğüne macbook pro siparişi verdim bir cumartesi: parayı çektiler: yüklü olduğu için banka aradı ödemeyi teyit ettirdi: ettim: pazartesi öğleden sonra yukkodan aradılar bu fiyata gönderemiyoruz piyasanın 3000 tl eksiğine satmışız iptal ediyoruz dediler küfredip kapadı: kredi kartımın limiti azaldığı için o süre içerisinde başka yerden alma şansım da olmadı: Tekrar ediyorum :YUKKO
  • Şimdi baktım kartı tekrar 3167tl gibi fiyattan listelemişler.Benim sipariş de onaylanmış hazırlanıyor diyor.Bakalım sonuç ne olacaj.

• İnşallah taksitle almamışsındır iptal ederler siparişi. Ama para kaç taksit yaptıysan taksit taksit her ay kartına yatar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Tek çekim aldım ne olur olmaz.Gerçi bu güne kadar iptal ettiğim bütün siparişler taksitlide alsam geri ödemesi peşin oldu.Bu durumu hiç yaşamadım.World,bodus,axex,en para keredi kartı hepsine paranın tamamı yattı.

• Bende 2 defa bu durum oldu oyun alırken 2 sinde de siparişi iptal ettiler yanlış fiyat girmiş arkadaşlar dediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Geri ödeme banka ile ilgili bir durum bankanın insafına kalmış.İlk mesajda yazdığım gibi hiç taksit taksit geri ödema almadım.Bunu iptal ederse tek çekim olduğu için önemli değil.Gerçi itopyadan daha önce mekanik klavye aldım iki gün önce iptal ettğm daha parayı göndermediler.

• İşlem gücü gerektiren bir şey var mı hocam? Benim çok render almamı gerektiren bir şey yok. Teknik çizimler oluyor, çoğu zaman 3b çalışıyorum. 1700 yetiyor. 3600 (200$) aynı render süresini veriyor 1700 ile. Oyunlarda zaten aynılar hele 2k oynuyorum. Şuan benim AM4 anakartım olduğu için 3600 200 Dolar'a çok şahane duruyor. R7ler overkill açıkcası oyuncu için, ne ekstra bir şey veriyor hem de aynı fiyata Intel ile oyunda bariz geride kalıyorsun can sıkıcı yani.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.