Şimdi Ara

Ambiyans Aydınlatma Yaptırdım (Honda Civic) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
10.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Güzel olmuş elinize sağlık. Ne kadar tuttuğunu da ilk mesaja eklerseniz yapmayı düşünenler fikir sahibi olacaktır.
  • Paran cepte rahat durmuyorsa fakir fukaraya ver hocam daha çok mutlu olursun,bana göre çok avam (size avam demiyorum öyle düşünsem mobilden yazmaya uğraşmazdım) işler bunlar.mimar arkadaşlarım tasarımlarında hep sade şık ve kullanışlılık hususlarına dikkat eder.fazlalığı aşırılığı asla tasvip etmezler
    Not :parayı benimle mi kazandın ister fakire veririm ister ambiyansa diyebilirsin hazırlıklıyım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

Ustanız tam bir ustaymış. Enerjiyi kapılardaki cam düğmelerine giden kablolardan aldı sanırım ve o yüzden size hepsi için ayrı anahtar lazım diyor. Halbuki enerjiyi sigorta panosundan iç aydınlatmadan alsaydı, sizin kontrol düğmesine bile ihtiyacınız olmayacaktı. Ama ne olacaktı? her kapıya ayrı ayrı kablo çekmesi gerekecekti sevgili ustanızın. Bu da 'USTA' lığa aykırı. Onlar kolay yolu tek yol, azıcık zahmetli olan yolu imkansız gösterme sanatçısı. Adları o yüzden usta.

Usta geçinen tembellerin hepsi böyle. Gerçek ustalar az.

Ustadan bir şey isterim, "şu özelliği olsun" derim. Olmaz der. Çünkü işine gelmez, zordur. Nedenini sorunca da bir sorun yaratıverir.
    "O zaman şöyle yap" derim. "O zaman olur" der.
    Bilmeyen birine denk geldiklerinde en kestirme yoldan işi bitirmeye çalışırlar.
    Yolunu gösterince de onların gözünde "kıl" olursunuz. Zor müşteri olursunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim favorim gün ışığı rengi ama buda güzel olmuş
  • Dedikleriniz doğrudur ancak arabada o kadar çok yeri söktürmeye sıcak bakmadığım için üstüne düşmedim anahtar olayının. Yoksa yapılmayacak şey yok yapılır. Kapı kollarından aldı hattı doğrudur.

ineyasta ilk mesajımda yazdığım gibi hazırlıklıyım bu tarz yorumlara. Otomobil genelde konu açıyorsan her şeye hazırlıklı olmak gerekir. Hem daha iç kapı kollarına led koyduracağım bu neki. Ayrıca aracın iç sarı yanan lambalarını, plaka lambalarını da led ile değiştirdim. Torpido ve bagaj lambaları da led ile değişecek. Ben buluşma organizasyonlarına genelde katılırım (ankara)sende gelirsen hem tanışırız hem de birde kendin incelersin arkadaşım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atari 800XL -- 18 Mayıs 2013; 13:24:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Ustanız tam bir ustaymış. Enerjiyi kapılardaki cam düğmelerine giden kablolardan aldı sanırım ve o yüzden size hepsi için ayrı anahtar lazım diyor. Halbuki enerjiyi sigorta panosundan iç aydınlatmadan alsaydı, sizin kontrol düğmesine bile ihtiyacınız olmayacaktı. Ama ne olacaktı? her kapıya ayrı ayrı kablo çekmesi gerekecekti sevgili ustanızın. Bu da 'USTA' lığa aykırı. Onlar kolay yolu tek yol, azıcık zahmetli olan yolu imkansız gösterme sanatçısı. Adları o yüzden usta.

Usta geçinen tembellerin hepsi böyle. Gerçek ustalar az.

Ustadan bir şey isterim, "şu özelliği olsun" derim. Olmaz der. Çünkü işine gelmez, zordur. Nedenini sorunca da bir sorun yaratıverir.
    "O zaman şöyle yap" derim. "O zaman olur" der.
    Bilmeyen birine denk geldiklerinde en kestirme yoldan işi bitirmeye çalışırlar.
    Yolunu gösterince de onların gözünde "kıl" olursunuz. Zor müşteri olursunuz.

Bu saydığınız sebeplerden dolayı bircok isimi kendim çözerim.

Misal e200 vardı kornasi çalmıyordu kac kisiye gösterdiysem direksiyon değişecek dedi, direksiyonun hemen dibinde bir şerit var o kırılmış azıcık kesip lehimle çözdüm. Maliyet 0 tl, 100 liraya yapsalar yaptirirdim.
    Yine aynı arabanın dikiz aynasının içindeki kablolar kurumuş sase vardı, 400 lira istediler kendim değiştirdim 12 tane kablo vardı. Maliyet 0 tl, yine 50-100 lira isteseler verecektim.
    Caravella var şimdi, bazen mars basmıyor ve ekrana hiç elektrik gelmiyordu bilgisayara bağladılar, önce ekran değişecek düzelmezse kontak değişecek dediler yaklaşık 2000 lira gibi bisey çıkar dediler, direksiyonun altındaki muhafazayı söktüm konağın arkasındaki sokete vd40 sıktım düzeldi :) meger oksitlenmis. Maliyet 0 :)

• quote:

İsi bilmek boyle oluyor işte
    Ama yinede güzel olmuş
    Devamlı yanması dert yanlız

• quote:

Orijinalden alıntı: Atari 800XL

Yurtdışında ledleri kısıp açmak için aparat satılıyor ancak ben henüz bulamadım bu aparatı eninde sonunda gelir ama. Işığın şiddetini kendi ayarlayabileceğimiz bir sistem çok daha iyi olur.

Eskişehirde ev için led alırken bu aparatla beraber aldım ben,kısıp açabiliyorum.

Bir de uzaktan kumandalısı var,ondan da almıştım.Daha kullanışlı,renk değişimi de yapabiliyor,rengi kısıp açabiliyor da uzaktan kumandayla.
  • Konu hort olucak ama adres yer alabilir miyim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.