Şimdi Ara

Amazondan Laptop Almak...GE72 Apache Pro-242 İnceleme, taaa Amerika'dan geldi (3516 TL) :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
7
Favori
6.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    farketmez hocam 2700tl ye gelıyordu sana o laptop o kadar sıkıntı yapıosan 960 uzeri ekran kartlı laptoplara bakacaksın zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smhyldz41

ben aldıgımda 1200$ dı vergi,kargo dahil 1368$+75$ gift card(k.kartında limit max 4000tl oldugu ıcın) = 1443$
    dolar aldıgım gun 1$=2.89tl den aldım yani 1443$*2.89=4170 tl
    şimdi anlaşılmıltır umarım.
    Türkçe Q Klavyeyi seçiyorsun, Türkçe deki ğüşiö vb karakterleride normalde hangi tuşa basıyorsan o tuşa basıyorsun bu kadar basit. Bu fiyata kiril alfabeside olsa alırdım zaten klavyeye bakmıyorum ezberden yazıyorum
    arkadaşlar ben dolar 2.2 iken msi ge60 293xtr ı7 4700mq ve gtx 765m olan pc yi 3300 e aldım hızlıal dan. Dolar bu kadar uçmasa önceki laptopumdan ucuza gelecekti...

Fiyatı anladımda ,
    turkce q klavyede daha fazla tuş var var. yani o dediğiniz harfler fiziksel olarak mevcut. Eğer windowstan o karakterler değişiyorsa
    değişikliğe uğrayan harfi nasıl yazıyorsunuz hala anlayamadım. Örneğin o ya bastığınızda ö yazıyorsa o için hangi harfe basıyorsunuz??

• quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

quote:

Orijinalden alıntı: smhyldz41

ben aldıgımda 1200$ dı vergi,kargo dahil 1368$+75$ gift card(k.kartında limit max 4000tl oldugu ıcın) = 1443$
    dolar aldıgım gun 1$=2.89tl den aldım yani 1443$*2.89=4170 tl
    şimdi anlaşılmıltır umarım.
    Türkçe Q Klavyeyi seçiyorsun, Türkçe deki ğüşiö vb karakterleride normalde hangi tuşa basıyorsan o tuşa basıyorsun bu kadar basit. Bu fiyata kiril alfabeside olsa alırdım zaten klavyeye bakmıyorum ezberden yazıyorum
    arkadaşlar ben dolar 2.2 iken msi ge60 293xtr ı7 4700mq ve gtx 765m olan pc yi 3300 e aldım hızlıal dan. Dolar bu kadar uçmasa önceki laptopumdan ucuza gelecekti...

Fiyatı anladımda ,
    turkce q klavyede daha fazla tuş var var. yani o dediğiniz harfler fiziksel olarak mevcut. Eğer windowstan o karakterler değişiyorsa
    değişikliğe uğrayan harfi nasıl yazıyorsunuz hala anlayamadım. Örneğin o ya bastığınızda ö yazıyorsa o için hangi harfe basıyorsunuz??

Kardeşim tuş sayısı aynı bir kere bunda hem fikir olalım oraya hiç girmeyelim. Senin örneğine gelince "O" ya basınca "O" yazıyor "Ö" yazmak için ise "M" nin sağındaki tuşa basıyorum. "Ğ" yazmak için "P" nin sağındaki tuşa basıyorum. Yani senin klavyenin tuşlarının üzerindeki harflerin silindiğini düşün nasıl yazarsan bende öyle yazıyorum, yerleri değişmiyor tuşların, sadece klavyeye baktığımda Türkçeye özgü karakterlerin oluduğu tuşların üzerinde başka şeyler yazıyor ama bastığımda TR klavyedeki karşılığını yazıyor umarım anlatabilmişimdir.

• Hayırlı uğurlu olsun dostum makina canavar :) SSD desteği yapıcak mısın merak ettim gerek yok gerçi ama :)

Ayrıca garanti hakkında iletişime geçtinmi msi turkiye ile ?
  • Hayırlı olsun hocam daha önce pm'den konuştuk sanıyordum ama şimdi farkettim. Garanti soranlar var MSI Türkiye'den aldığım cevap. Ben de yakın zamanda başka bir model düşünüyordum onun için mail atmışyım gelen cevabı sizlerle de paylaşayım. SSD'yi şimdiden aldım indirimi kaçırmayayım diye.

Merhaba,

Yurt dışından alacağınız notebook ve all in one ürünlerin “Global Warranty” kapsamında 1 yıl ülkemizde de garantisi bulunmaktadır. Ancak, Anakart ve Ekran kartlarında “Global Warranty” uygulaması olmadığından, anakart ve ekran kartları ülkemizde garantili değildir.

Bu garantiden faydalanabilmek için yurt dışından alınan satış makbuzu yada faturasının bir kopyasını ibraz etmeniz gerekmektedir.

Fakat şunu belirtmeliyiz ki; yurt dışından alınan cihazlar, Türkiye’ de uygulanan tüketici kanunlarının sağladığı bir takım haklardan faydalanmamaktadır. Bu haklara örnek olarak; 20 iş günü içinde sorunun çözülememesi durumunda, müşterinin değişim talep etme hakkı, cihazın 1 yıl içinde 4 kez, garanti süresi içinde 6 kez donanım arızası yapması durumunda, yine değişim talep etme hakkı vb.

Bilginizi rica ederiz,

Saygılarımızla,

Umarım nerden bilelim bunun MSI'dan geldiğini diye soran olmaz mail detaylarını yazma gereği duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srenkenstein -- 16 Aralık 2015; 21:22:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: srenkenstein

Hayırlı olsun hocam daha önce pm'den konuştuk sanıyordum ama şimdi farkettim. Garanti soranlar var MSI Türkiye'den aldığım cevap. Ben de yakın zamanda başka bir model düşünüyordum onun için mail atmışyım gelen cevabı sizlerle de paylaşayım. SSD'yi şimdiden aldım indirimi kaçırmayayım diye.

Merhaba,

Yurt dışından alacağınız notebook ve all in one ürünlerin “Global Warranty” kapsamında 1 yıl ülkemizde de garantisi bulunmaktadır. Ancak, Anakart ve Ekran kartlarında “Global Warranty” uygulaması olmadığından, anakart ve ekran kartları ülkemizde garantili değildir.

Bu garantiden faydalanabilmek için yurt dışından alınan satış makbuzu yada faturasının bir kopyasını ibraz etmeniz gerekmektedir.

Fakat şunu belirtmeliyiz ki; yurt dışından alınan cihazlar, Türkiye’ de uygulanan tüketici kanunlarının sağladığı bir takım haklardan faydalanmamaktadır. Bu haklara örnek olarak; 20 iş günü içinde sorunun çözülememesi durumunda, müşterinin değişim talep etme hakkı, cihazın 1 yıl içinde 4 kez, garanti süresi içinde 6 kez donanım arızası yapması durumunda, yine değişim talep etme hakkı vb.

Bilginizi rica ederiz,

Saygılarımızla,

Umarım nerden bilelim bunun MSI'dan geldiğini diye soran olmaz mail detaylarını yazma gereği duymadım.

Anladım dostum ben de bu arkadaşın aldığı ürünü takipteyiz umarım okkalı bir indirim olur da bizim de canavarımız olur :D

• quote:

Orijinalden alıntı: HerodiNas

quote:

Orijinalden alıntı: srenkenstein

Hayırlı olsun hocam daha önce pm'den konuştuk sanıyordum ama şimdi farkettim. Garanti soranlar var MSI Türkiye'den aldığım cevap. Ben de yakın zamanda başka bir model düşünüyordum onun için mail atmışyım gelen cevabı sizlerle de paylaşayım. SSD'yi şimdiden aldım indirimi kaçırmayayım diye.

Merhaba,

Bilginizi rica ederiz,

Saygılarımızla,

Anladım dostum ben de bu arkadaşın aldığı ürünü takipteyiz umarım okkalı bir indirim olur da bizim de canavarımız olur :D

O beni aşıyor ama düşündüğüm model de bi ara 1000$ olmuştu. İnşallah alacağım zaman tekrar olur. Hayatımda hiç bu kadar azimli dolar takip etmemiştim :D

• şöyle biraz araştırdımda az sayıdaki turkiye kargo seçenekleri arasında iyi bir fiyatla alışveriş yapmıssınız. tebrikler.
    ekran paneli ips mi ogrenebilirmiyim. birde hosunuza gitmeyen bir durum var mı makinede.
    bi de vergi ne kadar tuttu iade olucakmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 16 Aralık 2015; 23:34:15 >
  • srenkenstein kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkürler, bende araştırdım sipariş vermeden, sorun yapmadım bu aşamaları . fakat yakında kaynak göstererek bir kaç durum paylaşabilirim bu konu hakkında.
  • jubeii kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam. ıps ekran, ekranın vıdeosunu da upload etmiştimhttps://drive.google.com/folderview?id=0B926cQizA1RPSTQ0WjdYQy1oejQ&usp=sharing burdan bakabilirsin.
    Vergi için 220$ ödedim, 1-2 ay sonra sorarım amazona bizim vergi ne kadar tuttu geri ödeme varmı diyerek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerodiNas

Hayırlı uğurlu olsun dostum makina canavar :) SSD desteği yapıcak mısın merak ettim gerek yok gerçi ama :)

Ayrıca garanti hakkında iletişime geçtinmi msi turkiye ile ?

Eyv hocam. SSD desteğine gerek duymuyorum şimdilik 1-2 yıla düşşsün 1tb alırız
    Garanti konusunda ulaştığım bilgileri paylaşacağım o konu şimdilik beklemede, en kötü usa ya gönderirim diye aldım bende zaten.
  • Güle güle kullanın ürününüzü ama ssd takın o makinaya beklemeye gerek yok M2 bir tane yakışır açıkçası.Bende GT72 modelinden aldım bir kaç foto çeker konu açmaya çalışırım. Tekrardan güle güle kullan.

Not: O kadar çok ilan verdim yurtdişindan laptop getiriyorum diye herhalde görmediniz 100 dolar daha ucuza getirirdiniz. Kısmet başkalarınaymış
    Kayıt ettirmek gerekiyor mu acaba global olduğunu nasıl anlıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Kayıt ettirmek gerekiyor mu acaba global olduğunu nasıl anlıyorlar?

Cevaptan anladığım kadarıyla ürün bazında bir globallik durumu söz konusu. Yani all in one demesine göre komple sistemler. Ben alır almaz direkt ssd taktırmak için servise gidicem zaten inşallah alabilirsem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben 2 sene önce CoolerMaster Gaming kulaklık aldım 10 ay sonra kulaklık bozuldu. Amazona bildirdim firmaya yönlendirdi. RMA açmamı istediler benden RAM açarken amazondan aldığıma dair resim yada fatura istediler. RMA açarken de oradan o fotoları veya ekliyorsunuz ve bir süre sonra ürünün ne kadar garantisi kaldığını söylüyorlar bende öyle yapıp daha ürünün 8 ay garantisi oluğunu söylediler. Müsteri hizmetleri mail attı bana bir süre sonra değişim çıktı istediğiniz ürünü alabilirsiniz dedi ve bir link attı bana oradan baktım ve mekanik bir klavye seçtim. Bundan 4 ay felan geçiyor onuda burada sattım.

Yani öyle bir şeymi olacak. hoş 4 tane rog makina aldım garantisi var diye ama başıma bir şey gelmedi ögrenmekte fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 17 Aralık 2015; 20:36:25 >

• PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Eyv hocam. Mecbur bekleyeceğim bu aralar, yılbasından sonra bakarım artık.
    Hocam görüyorumda insan güvenemiyor en azından şuan bir sıkıntı olduğunda kendi hesabımla iletişime geçebilirim amazonla. Bir dahaki laptopa inş seni rahatsız ederiz
  • smhyldz41 kullanıcısına yanıt
    Evet güvenmek zor tabi sizde Haklısınız. Kismet olursa getiririm isallah

• Evet arkadaşlar msi e mail attım garanti konusunda onlarda topu servispointe attı ve servispointe attığım maili ve cevabını paylaşıyorum.

Amazondan Laptop Almak...GE72 Apache Pro-242 İnceleme, taaa Amerika'dan geldi (3516 TL) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smhyldz41 -- 17 Aralık 2015; 23:04:04 >
  • smhyldz41 kullanıcısına yanıt
    Anlamak istediğim bir yere kayıt edicekmiyiz seri No. Neye gore garanti veriyorlar yukarıda ben bir sey anlattım onun gibimi. Bu haberde iyi hani.

• PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Kayıt ettirdim hocam ben önceki msı olsun bu laptop olsun link şuhttps://register.msi.com/home/login?ref=/product/notice
    Fakat garantinin aktif olması için öyle bir şart yok sen seri numaranı kaybetme kutu üzerindeki bilgileri fotoğrafla yeter çünkü böyle firmalarda Seri Numarası garanti belgesi niteliği taşıyor. Bilmiyorum dikkat ettiniz mi ama benim hızlıal dan aldıgım msı olsun bu pc olsun hiç birinden garanti belgesi çıkmadı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.