Şimdi Ara

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.950
Cevap
300
Favori
1.560.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sorum olucaktı stok gelirse amazon.de linkinden alıcam ama önceden adresi Türkçe kaydettim sıkıntı olur mu adresin anlaşılmaması veya yanlış gitmesi gibi ?
  • 1999 yılında pilesteyşını 70 liraya alıyorlarmış
    Yıl 2020 uzay çağı falan yersen 5000 liralardan bahsediliyor
    Ekonomi çok iyi dostum

Not: o zaman dolar 0.360 tl
    Bir liranın 3 te biri yaklaşık

Dolar 20 kat artmış
    Altın da 35 kat artmış
    Hala doları savunanlar var o da ilginç
    Azcık araştırın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Himurajutsu

Amazon almanya-fransa alınabilir. Ama kişisel önerim almanya'dır. Türkçe dil ve Türkçe müşteri hizmetleri desteği olması herhangi bir sorunda artı bir özellik.

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Dolar kuru euro kurundan bizlere göre daha avantajlı olduğu için US Amazondan da almayı düşündüm ama muhtemelen de oradan kargo fiyatı daha fazla çıkacağı için ve dediğiniz gibi GER Amazon da Türkçe müşteri hizmetleri olması gerçekten iyi bir artı muhtemelen Almanyayı tercih edeceğim tekrar teşekkürler.

• ydn06 kullanıcısına yanıt
    Kutulu oyunda takas kolay ama kolay kolay indirim olmuyor. Dijital oyunda indirimler ara ara oluyor. Kutulu oyunu sattın diyelim kargoda başına acayip İşler gelebilir. Bir oyunum kargoda diski kırılmıştı

• resh_aykut kullanıcısına yanıt
    Kutunun kendisinden daha büyük bir kutuya koyuyorlar. Ayrıca bazen hava torbaları oluyor yanında, zaten konsolda pek kırılacak parça yok, sıkıntı olmaz büyük ihtimalle. Ben daha önce PS4 ve Switch aldım bir şey olmadı.
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Bence kutulu ile dijital oldukça yakın. Mesela son çıkan Ghost of Tsushima ve The Last of Us 2 daha uyguna geliyor kutulu versiyonu amazon,n11, trendyol'da. Eee tabii oyun çıktıktan 2 yıl sonra alınırsa dijital fiyatları oldukça iyi ama ilk çıkışta kutulu-dijital farkı pek yok.
  • Türkiyeden almak daha pahalı mı olacak yoksa vergiler kargo vs. Aynı fiyata mı denk gelir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fransa veya Almanya sitelerinde TC kimlik no nasıl ve nereden ekliyoruz ben bulamadım?

• quote:

Orijinalden alıntı: pronefroz

Türkiyeden almak daha pahalı mı olacak yoksa vergiler kargo vs. Aynı fiyata mı denk gelir?
    Çok büyük ihtimalle Türkiyeden almak daha pahalı olacak arada en az 1000 TL fark olucak gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 20 Eylül 2020; 6:35:30 >
  • PVH kullanıcısına yanıt
    TC kimlik numarası ile ilgili istek olduğunda getiren kargo firması mail e link atar sayfa açıldığında direkt TC kimlik numarası yazılan yer çıkıyor dolduruyorsun onaylıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

TC kimlik numarası ile ilgili istek olduğunda getiren kargo firması mail e link atar sayfa açıldığında direkt TC kimlik numarası yazılan yer çıkıyor dolduruyorsun onaylıyorsun
    Anladım hocam, Amazonda sipariş verirken TC kimlik falan girmeye gerek yok yani?

• Kalmamış ki digital hâli yahu. Bir bakayım diye girdim ama hayal kırıklığı. Bir de tahmini geliş süresi ve gümrük vergisinin tahmini fiyatını bilen eden var mıdır acaba ? Zahmet olmazsa, öğrenmiş olurum. Konu için teşekkürler yorumları ve konuyu okurken bilgi doldum valla😅

• PVH kullanıcısına yanıt
    Gerek yok evet. Sadece kargoya verildiğinde ara sıra mail e bakın kargo mail gönderebiliyor. Yetki belgesi olabilir TC kimlik için link olabilir. Hiç ihtiyaçta olmayabilir bazen otomatik geçiyor TC falan istemiyor. Sadece maile bakın yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Gerek yok evet. Sadece kargoya verildiğinde ara sıra mail e bakın kargo mail gönderebiliyor. Yetki belgesi olabilir TC kimlik için link olabilir. Hiç ihtiyaçta olmayabilir bazen otomatik geçiyor TC falan istemiyor. Sadece maile bakın yeter
    Çok teşekkürler hocam
  • Hocam beni de ilk mesaja ekleyebilirsiniz, Amazon.de, digital version.

• Shellot kullanıcısına yanıt
    Ne zaman aldın kardeş

• şimdi hangi ürün daha mantıklı ? Cd li olan versiyon mu cd siz olan mı ? :) Amazon.comda açıldıgı gibi sipariş vericem
  • Şu "oo zenginler", "nasıl veriyorsunuz o paraları" vb şeklinde yorum atan arkadaşlar bu tarz saçma sapan konuşmaya ne kadar devam edecekler? Kendileri Afrika da yaşıyorlar galiba.Burada milletin kaç ay önceden para biriktirip aldığından haberleri yok galiba.Bu tarz yorum atmak isteyenler forumda gitsin sıfır 300-400bine arac alanlara yazsın, 20 bine telefon alanlara yazsın bu çocukça yorumları.Burada bizleri eleştirmek yerine bu fiyatların böyle olmasında emeği geçenleri eleştirin ki boş yorum atmak zorunda kalmayasınız ilerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 20 Eylül 2020; 9:44:48 >
  • Durum gayet açık

• quote:

Orijinalden alıntı: volcy123

Şu "oo zenginler", "nasıl veriyorsunuz o paraları" vb şeklinde yorum atan arkadaşlar bu tarz saçma sapan konuşmaya ne kadar devam edecekler? Kendileri Afrika da yaşıyorlar galiba.Burada milletin kaç ay önceden para biriktirip aldığından haberleri yok galiba.Bu tarz yorum atmak isteyenler forumda gitsin sıfır 300-400bine arac alanlara yazsın, 20 bine telefon alanlara yazsın bu çocukça yorumları.Burada bizleri eleştirmek yerine bu fiyatların böyle olmasında emeği geçenleri eleştirin ki boş yorum atmak zorunda kalmayasınız ilerde.
    Konsol+oyun bu zevk keyif stres atma işidir.Zevk işleride kimse kusurabakmasın pahalıda olabilir bu insanın kendisiyle alakalı bir şeydir.Şimdi ben çıkıp ooo sigaramı içiyorsun yılda 5000 küsür para lan o zımbo demiyorsam kimsede zevkine verdiği paraları eleştirmemeli eleştireceklerse medeni şekilde vergi sistemini onu bunu eleştirsin.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.