Şimdi Ara

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu (1007. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22.950
Cevap
300
Favori
1.560.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10051006100710081009
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eu s.a.r.l avrupa amazon demek hocam, sarl limited anlamina gelir, almanyada GMBH, fransada LLC vb. Uk da buna dahil, yani garanti koşulları degismiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 26 Ocak 2021; 11:5:13 >
  • Immortal King kullanıcısına yanıt

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu Eskisi gibi takip etmiorum artık heves bırakmadı sony

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam dolar veya euro ekstresi açtırmanız gerwk bankayı arayıp. Ekstre açtırdıktan sonra alışveriş yaptıgınızda hangi cinsten yaptıysanız (euro , dolar ) o ekstreye yansıyor . sizde ödeme zamanı döviz alıp ödüyorsunuz. Eğer ekstre açtırmazsanız ozaman banka tl ye çevirerek tl ektrenize yansıtıyor yansıtırkende vergi alıyor ayrıca o fünkü kurun 10 kuruş fazlasından hesaplayarak yansıtıyor. Bu farkları ödememek için döviz ekstresi açtırıyoruz.

• 2 ay sonra amazon uk 142tl iade yapmış.Digital versyon 4835 TL ödemiştim.4690 gibi bir rakama gelmiş oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: weehwet

Hocam dolar veya euro ekstresi açtırmanız gerwk bankayı arayıp. Ekstre açtırdıktan sonra alışveriş yaptıgınızda hangi cinsten yaptıysanız (euro , dolar ) o ekstreye yansıyor . sizde ödeme zamanı döviz alıp ödüyorsunuz. Eğer ekstre açtırmazsanız ozaman banka tl ye çevirerek tl ektrenize yansıtıyor yansıtırkende vergi alıyor ayrıca o fünkü kurun 10 kuruş fazlasından hesaplayarak yansıtıyor. Bu farkları ödememek için döviz ekstresi açtırıyoruz.

Teşekkür ederim, şimdi tam olarak anladım. Ama şöyle bir sorun var bence: Eğer saat 17'den sonrasında satın alırsak konsolu, paramızı dövize çevirirken bankalar makas farkını acayip açıyorlar zaten. Normal saatlerde 1-3 arası olan makas farkı mesai saatinden sonra 10-30'lara kadar çıkabiliyor duruma göre. Buna bir çözüm var mı bildiğiniz?

• Stokları nerden takip edebilirim arkadaşlar anlık olarak bildirim gelmesi için

• Döviz ekstresi açtırmadan önce yaptıgım tüm alışverişlerde banka hep kapanış kurundan hesapladı. Sebebini sordugumda prosedür oyle bilmem ne diye zırvaladılar. İstediğin saatte satın al banka çevirirken hep kapanış kurundan hesaplıyor (en azından iş bankası için bu boyle) bankaların kurnazlıgı vergiler falan derken zararımız oluyor. buna ben çözüm bulamadım. En iyisi ekstre açtırmak. Döviz olarak işleniyor ve sizde normal kurdan döviz alıp ödemenizi yapıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: altairstar

2 ay sonra amazon uk 142tl iade yapmış.Digital versyon 4835 TL ödemiştim.4690 gibi bir rakama gelmiş oldu.

Dostum digital için gümrük kargo vs max. 5000 tl olsa yeterli yani kartta doğru mu?

• Windmark kullanıcısına yanıt

3-5 sayfa geride verildi o bilgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: weehwet

Döviz ekstresi açtırmadan önce yaptıgım tüm alışverişlerde banka hep kapanış kurundan hesapladı. Sebebini sordugumda prosedür oyle bilmem ne diye zırvaladılar. İstediğin saatte satın al banka çevirirken hep kapanış kurundan hesaplıyor (en azından iş bankası için bu boyle) bankaların kurnazlıgı vergiler falan derken zararımız oluyor. buna ben çözüm bulamadım. En iyisi ekstre açtırmak. Döviz olarak işleniyor ve sizde normal kurdan döviz alıp ödemenizi yapıyorsunuz.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: saameet_06

Dostum digital için gümrük kargo vs max. 5000 tl olsa yeterli yani kartta doğru mu?

Alıntıları Göster

Diskli kesinlikle alamazsın ve disksizi de o paraya alamama ihtimalin hiç az değil. 6k bulundurursan iyi olur bence. Belki bir sinir ve bıkkınlıkla diskli almak istersin. Mesela bana geçen gün öyle oldu. Lanet gelsin deyip diskli istemeye girdim hata mesajı verdi ve satmadı.

• volcy123 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam
  • Arkadaşlar PS5 stok bekleyenler kervanına bende katıldım. Kart muhabbetleri dönüyor fakat benim aklıma bir şey takıldı garanti bonus ve iş bankası maximum kartları kullanıyorum. Bunlarla ödeme yapmaya kalkarsam sıkıntı yaşar mıyım?

• Yazdığım mesajı okusanız sormazdınız. Döviz cinsinden Online aldığında saatin bir önemi olmuyor.
    Yine de en iyisi kredi kartına dolar euro hesap açtırmak iş ve halk tek tuşla açıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokaykac

Yazdığım mesajı okusanız sormazdınız. Döviz cinsinden Online aldığında saatin bir önemi olmuyor.
    Yine de en iyisi kredi kartına dolar euro hesap açtırmak iş ve halk tek tuşla açıyor.

Hocam konudaki tüm mesajları tek tek okuyamam ki. Gözüme çarpsaydı yazdığınızın bunla ilgili olduğu okurdum. Demek çarpmamış.

• Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu

USD gibi EURO da var. Ekstre açık mı şimdi yoksa bankayı arayayım mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: altairstar

2 ay sonra amazon uk 142tl iade yapmış.Digital versyon 4835 TL ödemiştim.4690 gibi bir rakama gelmiş oldu.

Güzel fiyat, bize de kısmet olur umarım.

• altairstar kullanıcısına yanıt
    Hocam para hesabınıza yattı mı? Bende hala bir hareketlilik yok, mail gelmişti 24’ünde sadece refundla ilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: saameet_06

Alıntıları Göster

Hocam bizim aldığımız zaman öyleydi şu an bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: meXel_

Hocam para hesabınıza yattı mı? Bende hala bir hareketlilik yok, mail gelmişti 24’ünde sadece refundla ilgili

Evet hocam sabah yattı.

• 
Sayfa: önceki 10051006100710081009
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.