Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (1893. sayfa)

5 sn
331.658
Cevap
8.114
Favori
72.879.085
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1591 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18911892189318941895
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

A öylemi son ödeme ekranında vergilerin çıkması güzelmiş .. teşekkürler biliglendirme için

• quote:

Orijinalden alıntı: Rua~

Amazon’un yurt dışı uzantılarından sipariş verip amazon.com.tr aracılığıyla getirtebiliyor muyuz bilgisi olan var mı?

Amazon.com.tr üzerinden sadece Amazon Almanya ürünlerini sipariş edebiliyorsunuz. Amazon.com.tr'de satıcısı Amazon Germany olarak görünen ürünleri Amazon.com.tr üzerinden sipariş verebilirsiniz. Amazon'un diğer sitelerinden sipariş verirseniz Amazon Türkiye konuya müdahil olmuyor.

Amazon.de (Amazon Almanya) sitesi üzerinden de ürünler sorunsuz şekilde geliyor. Türkçe desteği de mevcut.

https://www.amazon.de/-/tr

• amazon da üyelik bitmiş ama 3 gün kala hatırlatması gerekirken sayfadan hatırlatmak yerine sadece mail atmış. Üyeliğim karttan para çekilemediği için sonlandırılmış. Yeni den üye olmak zorunda kaldım.

• Başlığa girdiğimde powerbank ve kablo fırsatı görünce artık şu moda giriyorum

• Mitrovic kullanıcısına yanıt
    Onlara özel konu açmak lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderux

Amazon.com.tr üzerinden sadece Amazon Almanya ürünlerini sipariş edebiliyorsunuz. Amazon.com.tr'de satıcısı Amazon Germany olarak görünen ürünleri Amazon.com.tr üzerinden sipariş verebilirsiniz. Amazon'un diğer sitelerinden sipariş verirseniz Amazon Türkiye konuya müdahil olmuyor.

Amazon.de (Amazon Almanya) sitesi üzerinden de ürünler sorunsuz şekilde geliyor. Türkçe desteği de mevcut.

https://www.amazon.de/-/tr

Alıntıları Göster

Almanya'dan ürün alınca gümrük vergisi ödüyor muyuz hocam?

• Arkadaşlar diğer kampanya ne zaman gelecek yaklaşık olarak

• Oppo realme Watch RMA161 Akıllı Saat, Siyah (Realme Türkiye Garantili)- 415 TL

https://www.amazon.com.tr/dp/B089NZG3Z3/

• quote:

Orijinalden alıntı: hypnosemir

Almanya'dan ürün alınca gümrük vergisi ödüyor muyuz hocam?

Alıntıları Göster

Ödüyorsunuz evet. Ödeme aşamasında kargo ve gümrük ücreti karşınıza geliyor, eskiden 49 euro üstü kargo ödenmiyordu ama Amazon Türkiye söylentileri çıktığında bu özelliği iptal ettiler.

Amazon.com.tr'den açtığınız hesap ile Amazon.de sitesine de giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda kayıtlı olan kartlarınızda, adresinizde görünecek. Her ürün Türkiye'ye gelmiyor, eğer ürün sepete eklendikten sonra ödeme ve gümrük aşamasına geçebilirseniz o ürün Türkiye'ye geliyor anlamı taşıyor.

Amazon Almanya, gümrük için bir rakam belirtiyor ve onu sizden alıyor. Eğer gümrük işlemleri daha az tutarsa üstünü size iade ediyor, daha fazla tutarsa üstünü kendisi ödüyor. Ödeme yaparken para cinsini asla Türk lirası olarak seçmeyin, para cinsi mutlaka Euro olsun. Türk lirası olarak seçerseniz "döviz kuru koruma hizmeti" altında epey para alıyor.

Amazon Almanya üzerinden sık alışveriş yapacaklar içinde bir tüyo vereyim. Alışveriş yapacağınız bankada önce bir Euro hesabı açın ardından bankanızdan bir ek kart talep edin ve bu ek kart için Euro cinsinden döviz ekstresi isteyin. World, Bonus gibi kartlarda bu seçenek mevcut. Euro ekstresi kesilen kartınız Euro hesabına bağlı olsun, böylece ekstre Euro cinsinden kesildiğinde Euro hesabından ödeme yapabilirsiniz. Bunun avantajı Amazon veya banka işlem sırasında TL'den tekrar Euro'ya döndürmeyeceği için bankanın ve Amazon'un Euro dönüşüm marjından kaçmanızdır. Bu basit işlemde size %2-5 arası marjdan korur, alışveriş sırasında da Euro alıp hesaba atarsanız Euro parite artışından da sizi korur.

Eskiden yurt dışı sitelerden sık alışveriş yapardım ama malum artan döviz kuru ve her ürünün gümrüğe sokulması sebebiyle artık tek tük ürün alabiliyorum.

• Hocam ek kart kendi adimiza cikaramiyoruzki. Mevcut kartimizi hem euro hem tl ekstreli kullanamaz miyiz? Birde bu bahsettigniz kart kredi karti mi debit kart mi?

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Ürün hoş ama oyun oynamak isteyenler için uygun bir tercih değil. Gerçi diğer kullanımlar için de uygun bir pc değil çünkü dokunmatik ekran bozulduğunda / kırıldığında çıkardığı masraf çok fazla oluyor. Şuan 3-4 yıllık Lenovo Yoga 710 kullanıyorum ve ekranı kırıldığı için dokunmatik özelliği çalışmıyor, görüntü ise ara sıra gidiyor. Ekran tamiri için fiyat sorduğumda ortalama 2 bin tl civarı tutacağını söylediler.

• Zaten 399 TL bir şeyi tekrardan indirim diye 399 TL ye satmak.Kesinlikle gülümseten fırsatlar olarak anılmayı hak ediyor. :) Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Archmeister

Hocam ek kart kendi adimiza cikaramiyoruzki. Mevcut kartimizi hem euro hem tl ekstreli kullanamaz miyiz? Birde bu bahsettigniz kart kredi karti mi debit kart mi?

Döviz ekstresi talep etmeniz halinde çıkartabiliyorsunuz, en azından Yapıkredi, Akbank ve Garanti'de sorunsuz şekilde çıkıyor. Ayrıca Yapı Kredi ve Akbank bir yeniliği daha getirdi, mevcut TL hesap özeti olan kartlarınız için aynı karta bağlı olarak Euro ve Dolar hesap özeti de isteyebiliyorsunuz.

Ek kredi kartına gerek olmadan aynı kart için Euro harcamalarınız Euro ekstrenizde, Dolar harcamalarınız Dolar ekstrenizde görünüyor. Euro ekstrenizi Euro hesabınızdan, Dolar ekstrenizi dolar hesabınızdan yapabiliyorsunuz.

Kullandığınızda bankada bu yeniliği getirdiyse ek kart almadan da Euro ve Dolar ekstresi kullanabilir, bu ekstrelere Euro ve Dolar hesabınızdan da direkt olarak ödeme yapabilirsiniz.

Basitçe anlatmak gerekiyor, kasım ayı içinde Amazondan Euro ile alışveriş yaptıysanız o harcamanız Euro ekstrenize yansıyor ve ay sonu Euro hesabınızdan Euro olarak ödeme yapabiliyorsunuz. Yapı Kredinin sistemi çok rahat işliyor, yurt dışı alışverişi yapıyorsanız tavsiye ederim.

https://www.worldcard.com.tr/finansal-cozumler/talimatlar/diger-talimatlar/doviz-hesap-ozeti

https://www.axess.com.tr/axess/sayfa/1/287/doviz-ekstre

• Cok teşekkürler hocam detayli anlatim icin. Axess kartim var doviz ekstreleri tanimliyim o zaman. Black fridayde ise yarar belki hazirda kalsin.

• birisi3535 B kullanıcısına yanıt
    Fiyatını göremedim attığın linkin ama dikkat et 1500 doları geçmesin o zaman ticari alışveriş kapsamına giriyor gümrükten çekmek için mali müşavir tutman gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: Archmeister

Cok teşekkürler hocam detayli anlatim icin. Axess kartim var doviz ekstreleri tanimliyim o zaman. Black fridayde ise yarar belki hazirda kalsin.

Rica ederim. Bildiğim ne varsa elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum. Axess'de bu işlerde hemen hemen sorunsuz ilerliyor, yurt dışı alışverişiniz varsa döviz ekstresini tavsiye ederim. İki taraflı döviz kuru çevriminden ve kur marjından bu sayede korunabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: NikkiDog

Bu mesaj silindi.

Bantlardan ziyade daha akıllı saat görüntüsü var. Bildiğim kadarıyla özellikleri aynı. Ama bunlar çok daha klas duruyor. Bandlar bana küçükken babalarımızın aldığı, kırtasiyelerde satılan ince dandik elektronik kol saatlerini andırıyor.

• Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rua~

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için.

Rica ederim.

• 
Sayfa: önceki 18911892189318941895
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.