Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (1675. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: egeboys0 , elfen_lied Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 79 Misafir (2 Mobil) - 79 Masaüstü2 Mobil
5 sn
331.722
Cevap
8.115
Favori
72.893.488
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazona arattır kendini, iptal et siparişi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teslimata göre (27ekim) amazonun birşey yapabileceğini zannetmiyorum. Bir ümit gönderir diye bekliye bilirsin.
    Satıcı bilgilerinden satıcıya ulaşıp sorularını sorabilirsin(ben oldam yapardım).
    İptal eder yine beklersin. Satıcının para yatırmasını

27 sinden sonra amazon ile iletişime geçip para iadenizi alırsınız. Alma işlemi de onlar satıcıya bir uyarı mail atar geri dönüş için 2 gün beklerler sonra amazon iadenizi yapar. Kısaca Paranız bir yerde bekmiş sonra size geri dönmüş olur.

• Dün akşam verdiğim iki sipariş iki koli halinde AGT ile teslim edildi bir saat kadar önce, sapasağlam geldi kolilerde ufak bi deformasyon bile yoktu öyle diyeyim. Böyle hizmet verebilen varsa versin alkışlarız. Ama bunun yakınından bile geçemeyecekler varken amazon'un hakkını her zaman vereceğim fazlasıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktivist-X -- 25 Ekim 2020; 14:22:53 >
  • Fiyat güzel 268,73 TL

diğer sitelerde min fiyat 300 bandında, uzun zamandır bakıyordum sonunda az da olsa indirime girdi

Kingston SSD A400 M.2 Solid State Drive, 240 GB,

SA400M8/240G

https://www.amazon.com.tr/dp/B07P22RK1G/ref=cm_sw_r_cp_api_i_MUwLFbAXVCAN6

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktivist-X

Dün akşam verdiğim iki sipariş iki koli halinde AGT ile teslim edildi bir saat kadar önce, sapasağlam geldi kolilerde ufak bi deformasyon bile yoktu öyle diyeyim. Böyle hizmet verebilen varsa versin alkışlarız. Ama bunun yakınından bile geçemeyecekler varken amazon'un hakkını her zaman vereceğim fazlasıyla.

O yüzden dün aldığım bugün teslim edilmesi gereken ama edilmeyen, hızlıexpress agt kurye denen ne olduğu belli olmayan bir kurye siparişimi depoda unutmuş. Amazon geçende iade sürecinde depoda çalışma var muhabbeti yapıp para iadesini uzatmıştı. Bu iki oldu. Kolay gelsin diye bir firma varken böyle çakallarla çalışmaları hoş değil. Daha önce başka bir yerden bir şey almıştım yine bu agt kurye denen firma motor bozuldu diyip gününde parasını ödediğim şeyi teslim edememişti. Kolay gelsin ile gelecek sanıyordum çünkü geçen hızlıexpress ile gelmişti. Bilseydim bu agt kurye ile geleceğini almazdım. Amazon’u fazla gözünüzde büyütüyorsunuz bu Amazon, Amerika’daki Amazon değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 25 Ekim 2020; 15:21:32 >

• amazon prime ilk açıldığında, ilk ay primedan ücretsiz yararlandım, ikinci ay sırf destek olmak adına üyeliği yeniledim, bu 1, 5 aylık süreçte 10-12 tane siparişim 3000 TL üzerinde ödemem oldu amazona, hem ürün kalitesi anlamında hemde hizmet kalitesi ve kargolama hızı ve özeni olarak kesinlikle Türkiye standartlarının üzerinde, evet 8 lira çok bir meblağ değil fakat bazı eleştirilerim var.

öncelikle fiyatlar sürekli değişken ve ürün çeşitliliği çok az ve ilk prime çıktığındaki kampanyalar olmuyor artık , kargolama hızlı ve özenli bu konuda emsalsiz amazon ama ürün arama kısmında alakasız sonuçlar çıkıyor filtrelemeler yetersiz, anahtar kelimeler çok bir anlam ifade etmiyor . satıcı amazon olmayan ürünlerde bazı sıkıntılar yaşadım, misal adam görsele ve açıklamaya 72 adet kurşun kalem yazmış satın aldığımda bir poşetin içine 3 tane kalem koyup göndermişler, amazonu aradığımda iade edebilirsiniz diyorlar, sorgusuz sualsiz iade güzel ama bile bile hatalı satış yapan satıcıya yaptırım yok, telafi etmek adına ürünü satın aldığım fiyatla göndermek yok. ben ekşide orda burada çıkan bana ürünü hediye ettiler o sizde kalsın dediler gibi şeyler istemiyorum, sömürmek menfaat sağlamak için değil gerçekten kurallara uygun üsülünde alışveriş yapmak istiyorum. müşteriye kıyak yapıp birkaç olumlu deneyim üzerinden güzellemelerle bir yere varamayız, amazona da geri dönüşümde bulundum birkaç kez ama müşteri hizmetleri sadece sorunsuz iade üzerine eğitilmiş gibi bir politika sezinledim.

amazon olarak müşteri memnuniyetini sadece iade ve hızlı kargo olarak görmezlerse bizlerde n11 hb gg trendyol gibi sahteciliğe zemin hazırlayan kan emici firmalardan tamamen uzaklaşırız, bununla birlikte ürün çeşitliliğide çok çok önemli bu konuda da ciddi gelişim şart. evet ülkenin ekonomik durumu çok iç açıcı değil fakat yatırım yapılırken bunlar göz önüne alınmıştır yani bugün ortaya çıkan sonuçlar birkaç ayda meydana gelmedi, biraz daha ülke şartlarına uygun fiyatlandırma ve ürün politikası hiç fena olmaz diye düşünüyorum.

• Portraitclub kullanıcısına yanıt

ben amazonun genel olarak hizmetini kast etmiştim kargo firması özelinde bir şey söylemedim övgüm amazona agt orda teferruattı hangi kargo firması olduğu belli olsun diye yazım:)

kargo olarak bana genelde kolay gelsin geliyor ama herhalde pazar teslim olduğu için agt ile geldi, kolay gelsinin pazarları hizmeti var mı hatırlayamadım tam şimdi.

o kargo firmasının ilgili bölge/şubesinde sıkıntı olabilir umarım bir daha sorun yaşamazsınız, kimse yaşamaz, benim de başıma gelebilir garantisi yok sonuçta. hatta geçen 15 kglik kedi maması almıştım kolay gelsin ile geldi paket yırtıktı maalesef ama agt ise tertemiz getirdi bugün kargoları.

• Yine, yeniden...

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU]

• deresay kullanıcısına yanıt

hocam kitaplar nasıl ben bilim kurgu filan tarzı pek okumam ama denenebilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktivist-X -- 25 Ekim 2020; 16:12:41 >
  • deresay kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler faydalandım bu sefer

• Geçen gün stokta 3 tane kalan bir ayakkabıyı sepete attım ve 1 gün bekledim. Fiyatta değişiklik olmayınca satın aldım. Şu an stokta 2 adet var ve her gün fiyatı 10 tl düşüyor. Benim aldığım fiyat zaten dip bir fiyattı şimdi dibin dibi oldu. Bu olayı geçen gün amazon chatiyle görüştüm ve dedim ki "ben bu ayakkabıyı aldım ve 2 adet kalınca her gün düzenli olarak fiyatı düşüyor. Ben bu ayakkabıdan 1 tane daha alsam ve tek kalınca fiyatının düşmesini bekleyip (büyük ihtimal 40 tl daha düşecekti), o son kalanıda alsam ve 2. ve 3. aldıklarımı iade etsem ne olur? Amazonun bu konuda bir yaptırımı var mı?" diye sordum. Cevap olarak "Alamazsınız, sistem iptal eder." dedi. Bunu deneyen var mı, gerçekten iptal oluyor mu? Şimdi ürüne baktıkça içim acıyor, bir ölücü olarak bu olayı kınıyorum.

• n0fx kullanıcısına yanıt
    Link var mı hocam

• almayı düşündüğünüz ürünü takip edersiniz anlarım da, satın aldıktan sonra her gün aynı ürünü neden takip ediyorsunuz ki Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] 

• n0fx kullanıcısına yanıt

Geçen gün aynı şey başıma geldi. Telefona ekran koruyucu aldım 29 TL idi arada 1 dk bile olmadı aldıklarımı tekrar kontrol edeyim dedim 7 parça bişey almıştım, bir baktım ekran koruyucunun fiyatı 17 TL olmuş. Finansbank banka kartına müşteriye özel 150 TL üzeri 10 TL veriyordu. Bunların yüzünden aldıklarımı iptal ettim tekrar aldım. Bankanın verdiği parapuanı da alamadım. Zannedersin ki, borsaya giriş yaptık.

• Aldıkları ürünün fiyatının düşmesinden şikayet edenler yükseldiği zaman ne yapıyor acaba, Amazon ben bunları ucuza almıştım fiyatı yükselmiş. Aradaki farkı vermek istiyorum falan mı diyorlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurs59

Aldıkları ürünün fiyatının düşmesinden şikayet edenler yükseldiği zaman ne yapıyor acaba, Amazon ben bunları ucuza almıştım fiyatı yükselmiş. Aradaki farkı vermek istiyorum falan mı diyorlar :)

takip ettiklerindeki amaçlarına kavuşmuş oluyorlar bence sadece Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] 

• ben de geçende rastladığım bir durumu paylaşayım. öylesine baktığım bir üründe Amazon diğer satıcılardan daha pahalıya satıyordu o ürünü. fakat fiyatın hemen altında "Bu ürünü diğer satıcılardan daha ucuza alabilirsiniz." tarzında bir yazı belirmişti. Daha ürünü almadan müşteriye bu güveni verecek sayılı şirketlerden biri olduğunu bir kez daha kanıtladılar benim için Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1LENT -- 25 Ekim 2020; 19:36:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: n0fx

Geçen gün stokta 3 tane kalan bir ayakkabıyı sepete attım ve 1 gün bekledim. Fiyatta değişiklik olmayınca satın aldım. Şu an stokta 2 adet var ve her gün fiyatı 10 tl düşüyor. Benim aldığım fiyat zaten dip bir fiyattı şimdi dibin dibi oldu. Bu olayı geçen gün amazon chatiyle görüştüm ve dedim ki "ben bu ayakkabıyı aldım ve 2 adet kalınca her gün düzenli olarak fiyatı düşüyor. Ben bu ayakkabıdan 1 tane daha alsam ve tek kalınca fiyatının düşmesini bekleyip (büyük ihtimal 40 tl daha düşecekti), o son kalanıda alsam ve 2. ve 3. aldıklarımı iade etsem ne olur? Amazonun bu konuda bir yaptırımı var mı?" diye sordum. Cevap olarak "Alamazsınız, sistem iptal eder." dedi. Bunu deneyen var mı, gerçekten iptal oluyor mu? Şimdi ürüne baktıkça içim acıyor, bir ölücü olarak bu olayı kınıyorum.

Çoklu alımlarda Amazon satıcı olduğunuzu düşünerek siparişleri iptal ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: deresay

Yine, yeniden...

Ben de aldım. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mtyg

Çoklu alımlarda Amazon satıcı olduğunuzu düşünerek siparişleri iptal ediyor.

Alıntıları Göster

Saçma bir yaklaşım. İhtiyacın olduğu kadar alırsın buna kim ne diyebilir? Gören de piyasanın çok altında satış yapıyorlarmış sanır, aynı fiyata satıyorlar bazen daha pahalı bu durumda söz söylemeye hakları yok. Ucuza satarlar o anlık, o zaman fırsatçılık yapmak isteyen olur ona dur tamam dersin. Aynı evde 5,6 çocuğu olan insanlar yaklaşım yanlış.

• 
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.