Şimdi Ara

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.950
Cevap
301
Favori
1.560.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Valla bende ps1 in bile ilk çıkanı var. Hala çalışıyor. Şans işi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Berlin93 kullanıcısına yanıt
    Dostum ps1 bende kullandım sorun yaşamadım.ben orda kronik olan sıkıntılardan bahsediyorum siz halen şansınıza yükleniyorsunuz :) peki bizim şansımıza böyle olmuş firmanın hiç hatası olamaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • skymasterrr kullanıcısına yanıt

Yani ne diyeyim. Bende 4 e kadar hepsinin ilk versiyonu var, bir kere kapandığında bile şahit olmadım. Şimdi tutup almayın ilk versiyonları kötü diyemem şahsen. 1 2 3 4 hepsinin ilkini kullandım, hala da taş gibi duruyorlar. Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu 

• Berlin93 kullanıcısına yanıt

Ilk çıkan kronik sorunlu abesligine ters bir durum sizinki

• Bende hep ilk çıkanları aldım uzun kuyruklar beklemeler sonunda ve hiç birisinde sorun yaşamadım en son ilk çıkan ps4 pro yu satıp ps5 bekliyorum. İlk seri sorunlu olayı şehir efsanesidir. Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu 

• Ben de genel de ilk seri cihazları kullandım hep şükür hiç bir sorun yaşamadım.

• bende 30 yıldır hep ilk seri alırım bir sorun yaşamadım, mutlaka sonraki seriler daha iyileşmiş oluyor o kesin

• Ps5 te ilk seri sorunu diye bisi olacagini dusunmuyorum, sadece iki yil metal likid sogutma ustune calismislar oyle bir aciklama var, zaten ps4 ile yerden yere vuruldular tekrar aynisi olmamasi icin ugrasmislardir ki yil oldu 2020 artik boyle sacma sapan sorunlar yasatmamalari lazim :)

• İlk seri ön sipariş verip sorunlu cıkma ihtimalinden korkan varsa biz alalım

• İlk seri arızası X360 ta ve ps3 büyük kasada bord yanma sorunu vardı, Sony ps3 slim çıkarıp bu lehim kalitesi sonucu bord yanma kronik hatasını çözdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Football Always -- 18 Ekim 2020; 15:7:6 >
  • amazon yurtdışı hakkında iyi bilgisi olan özel mesaj atabilir mi acaba?

• weehwet kullanıcısına yanıt

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu  bu yoruma kesinlikle katılıyorum.

• Evet Brezilya, Güney Afrika ve Nijerya fiyatlarından sonra Gana fiyatı ve paylaşılan birkaç görseli atayım

Disk version: 3000 Gana cedi

Digital version: 2400 Gana cedi Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu

• quote:

Orijinalden alıntı: roverman

Ps5 te ilk seri sorunu diye bisi olacagini dusunmuyorum, sadece iki yil metal likid sogutma ustune calismislar oyle bir aciklama var, zaten ps4 ile yerden yere vuruldular tekrar aynisi olmamasi icin ugrasmislardir ki yil oldu 2020 artik boyle sacma sapan sorunlar yasatmamalari lazim :)

Likit metal için beklentinizi çok yüksek tutmayın. Notebook'lar ile son 1 yıldır yapılan tüm testleri incelemeye çalıştım. Thermal Grizzly Conductonaut 73 W/m ısı iletkenlik değerine sahip ve hemen hemen tüm testlerde bu kullanıldı. ilk başlarda oldukça iyi sonuçlar veriyor ancak 3 ve 6 aylık testler sonrası ısı değerlerinin eskiye dönmeye başladığı, sıvı metalin yapısının bozulup daha kıvamlı katıya yakın bir hal aldığı ortaya çıktı. Ayrıca elektriği iletebildiği için işlem birimi yakındalarındaki temas noktalarının çok iyi izole edilmesi gerekiyor. Haliyle fabrikasyon olarak sıfır töleranslı şekilde uygulanmış sıvı metali 1 yıl sonunda yada 2 yıl sonunda yenilemek isterseniz, evdeki koşullarda yapılan uygulamada aynı sonuçları veremeyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 18 Ekim 2020; 16:51:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

Bu mesaj silindi.

hocam ben bu kişiyi çoktan trol diye bloklamışım hiç takma

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    2 yıllık periyotta Ne olcakki istediği kadar eriyip bozulup sisteme hasar versin garantisi yok mu ? Yenisi ile değişirler hiç de sıkıntı olmaz ;)

• Ardamax kullanıcısına yanıt

Garantisi olduğu sürece değiştirirler tabi. Ben genel olarak kullanıcıların kendi bakımlarını yapamayacaklarını işaret ettim. Bir de ısıların ilk günkü gibi olmayabileceğini.

Kullanıcı 2 sene içerisinde zaten kendi bakımını ancak ve ancak toz temizleme konusunda yapabilir. İç aksama ulaşması sonucunda garanti dışı kalır. Nitekim 2 senenin sonunda yinede kullanıcının kendi bakımını yapması risk teşkil eder. Bilen bir garantili servis kapsamında ücret karşılığında yaptırması kullanıcı adına iyi olur.

• Ardamax kullanıcısına yanıt

Söylemek istediğim zaten bu. ilk mesajımda yazmıştım. Sıvı metal 3-6 ay sonrası özelliğini kaybetmeye başlıyor. 2 yıl olmadan ısılar yükselince kullanıcılar servise başvurmak durumunda kalabilirler. Tabi tamamen varsayımsal konuşuyorum. Ancak serviste fabrikadaki kadar düzgün bir uygulama yapılamayabilir. Ülkemizdeki servislerin durumu malum.

6-7 sene gibi uzun ömürlü olması beklenen bir cihazda bahsettiğiniz ısı değerlerindeki değişim büyük problem. Türkiye’den alındığını farz ettiğimiz bir cihazın iki kere değişim yaptığını düşünelim. Sonrasında ne olacak ? 3. Yıl 4. Yıl yine aynı sorun baş gösterdiğinde kullanıcılar nasıl bir yol izleyecek göreceğiz. Umalım ki Sony bu sorunu tamamiyle çözmüş olsun. Bende dahil forumdaki birçok kişinin yurtdışı cihaz alacağını farz edersek; 1 sene sonra böyle bir sorundan dolayı buralar ağlama duvarı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aichera -- 18 Ekim 2020; 17:36:42 >
  • 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.