Şimdi Ara

amazon kdp ilk satışımı yaptım (2800₺)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
15
Favori
10.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

öğrenciyim ve sınava az bir süre kaldı diye siteye en fazla üç günümü ayırabildim, sonra da defter yüklemeyi tamamen bıraktım. iki üç aydır hiç satış olmuyordu. öylesine aklıma geldi ve satış var mı diye tekrar kontrol ettim ve ne göreyim, 2800 tl'lik satış gerçekleşmiş bi kişi aynı defterden 210 tane satın almış. parayı çekebilecek miyim bilmiyorum çünkü amazon türkiye bankalarını henüz desteklemiyor. iki ay sonra payoneer ne kadar komisyon alacak, elime ne kadar geçecek göreceğiz. paranın hiç elime geçmemesi ihtimalini de bi köşede bulundurup heyecanımı sınırlandırıyorum. hayırlısı olsun artık ne diyeyim

ekleme: 2900tl yattı birkaç gün önce. payoneer %1 komisyon aldı sanırım. üniversite hazırlıkta tüm zamanımı buna ayırsam köşeyi dönme ihtimalim var demek bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sriiouss -- 4 Haziran 2022; 16:17:49 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• canva'dan hazır bulduğum fotoğrafların altına "notebook" yazısı ekliyordum bu arada yalnızca. telif sıkıntısı vs yok. tasarımdan anlamam, tamamen şanstı sanırım bu satış.

• tebrikler hocam amazon kdp güvenilirdir paranızı yatırır. aslında low content diye geçen bu notebook'ta rekabetin fazla olduğu söyleniyordu alan kişi güzel denk gelmiş. defteri ne kadardan fiyatlandırmıştınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buradaki olay ne? Ne satıyorsun, anlatabilir misin?

• Penguen Gunter kullanıcısına yanıt
    4,99 dolardan koymuşum hocam. rekabet fazla evet. her gün binlerce defter tasarımı yükleniyor diye bi yazı okumuştum ama doğruluğunu bilemiyorum. üç aydır hiç satış yapamadım gerçekten güzel denk geldi 210 satış.

ekleme: 100 sayfa için 4,99 dolar. sayfayı belirtmeyi unutmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sriiouss -- 12 Mart 2022; 14:28:23 >
  • Suqbs1 kullanıcısına yanıt
    youtube'a "amazon kdp" yazıp eğitim videolarını izleyebilirsiniz hocam. defter tasarımı yüklüyorum ben siteye. almak isteyen olursa amazon o tasarımı basıyor, bana da belirlediğim fiyattan komisyon ödüyor. mesela ben defterlerime 5 dolar fiyat biçtiysem bunun 3,5 doları basım ücreti oluyor. kalan paranın yüzde altmışı da size ödeniyor. satılan defter başına yaklaşık 1 dolar kazanıyorum yani. tasarım bilgim yoktur benim. canva'dan bulduğum rastgele telifsiz fotoğrafların altına "notebook" yazıp defter tasarımı olarak siteye yükledim. yaklaşık 150 defter tasarımı yüklemiştim sanırım. herhalde bir satıcı olsa gerek, tek bir defterden 120 adet satın almış. kazandığım para 145 sterlin yani yaklaşık 2800tl. youtube üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sriiouss -- 12 Mart 2022; 14:26:57 >
  • kafayı çalıştıran bi türlü yolunu buluyor ben de davar gibi yatıyom sabahtan akşama kadar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sriiouss kullanıcısına yanıt

umarım devamı gelir açılış yapılmış. peki hocam 100 sayfanın üstüne çıkmamanızın bir sebebi var mı? daha maliyetli olup komisyon oranı düşeceği için düşündünüz sanırım.

• Penguen Gunter kullanıcısına yanıt
    yok hocam izlediğim eğitim videosundaki kız 100 sayfalık template hazırlamayı öğretiyordu ben de hazıra kondum diye 100 sayfa bilmiyorum başka bir sebebi de olabilir, üç ay geçmiş üzerinden hatırlayamıyorum tam. 100 güzel sayı ama ya, gözüme de hoş geliyor.

helal hocam şimdi parayı bana ver ikiye katlıyımamazon kdp ilk satışımı yaptım (2800₺) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0alametifarika0 -- 12 Mart 2022; 15:15:47 >
  • 0alametifarika0 kullanıcısına yanıt

amazon o ayki kazancı iki ay sonra yatırıyormuş hocam. payoneer paranın bi kısmını kendisine alsa bana 2000tl kalır herhalde temizinden. siz de çalışın siz de kazanın

• yaw ne cimri arkadaşmışsın sen yağğamazon kdp ilk satışımı yaptım (2800₺) 

Peki TC herhangi bir vergi kesiyor mu senden

• Suqbs1 kullanıcısına yanıt
    belirli bir ücrete kadar vergi ödemek gerekmiyormuş. o kısımdan emin değilim işte. detaylı bir bilgiye ulaşamadım. internete "interaktif vergi dairesi" yazıp vergi numaramı amazon'a ekledim. x doların üzerindeki kazançlar için sene sonunda vergi ödemesi yapılması gerek diye bir yazı okumuştum. araştıracağım bu konuyu.

özrdlrm

yaw siryıs senin şu cevap verme şeklini seviyom aga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0alametifarika0 -- 12 Mart 2022; 16:21:31 >

Cevabı bulursan beni de bilgilendir lütfen

anonimliğin en sevdiğim yanlarından biri de bu olsa gerek. keşke gerçek hayatta da birileri benim cevap verme şeklimi beğense bu arada üst komşu yine bağırarak pış pış kayıkçı söylemeye başladı KADIN Bİ SUS AWK POLİNOM ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUM BURADA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sriiouss -- 12 Mart 2022; 20:20:2 >

ulağğnn pış pış kayıkçıya ne ara geldi konuamazon kdp ilk satışımı yaptım (2800₺) 

• Hocam defterlerinizi atar mısınız merak ettim de.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.