Şimdi Ara

Amazon Japonya Alışverişim Esnasında Yaşadığım Kur Şoku

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazon.co.jp üzerinden stok takibi yaparak Rtx 2060 stoğu yakaldım ve 13 Kasımda yaptığım kur hesaplamasına göre 66.540 yene denk gelen 5670 tl ödemeyi ön görerek siparişi verdim. 13 kasımda 0.10 kuruş karımdan çekilerek 14 Kasımda kartımdan açık provizyon şeklinde 5986,10 çekildi. Amazon 17 Kasımda kargo gönderimini yaptığındakartımdan tekrardan 6729,89 kuruş ödeme çekildi. İki farklı ödeme olduğunu görünce hemen bankayı aradım ve karşılaştığım cevap muhabeleştirme yapıldığı gün karttan ücretin çekildiği şeklindeydi. Tabi ben arada 740 tl gibi bir ücret farkının bende yaratmış olduğu hışımla amazona mail attım. Orada gelen cavpsa şu şekilde biz 17 kasımda kartı kargoya verdik ve kartınızdan parayı o şekilde çektik. Varmak istediğim nokta şu bu ülkede bir şey alacaksanız elinizi çabuk tutun, çünkü değişen kur fiyatlarını kimse üstlenmiyor ve tüm yük son kullanıcının sırtına biniyor. Çok kötü günler yakın sanırım bireysel tedbir almakta fayda görüyorum. İstenirse ss ekleyebilirim konuya.

• en azından vergi vermiyeceksin ,3200 TL civarı kardasın işte satarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 22 Kasım 2021; 11:5:45 >
  • fsh77 kullanıcısına yanıt

Hocam tabi uygun fiyata aldım, benim bahsetmek istediğim nokta iki gün içerisinde 740₺ daha fazla ücret ödemek zorunda bırakılmam. İki günde kur bu kadar oynamasa çok daha uyguna satın almış olacaktım kartı. Bu arada vergi vergi ödedim kart ücreti 52.525 yen, Japonya vergisi 2.925 yen gümrük vergisi ise 11.090 yen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.