Şimdi Ara

Amazon'dan ucuza bilgisayar parçası almak [REHBER]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
3
Favori
6.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klavye ve fare bölümüne açtığım konuyu daha fazla kişiye ulaşsın diye tekrar açıyorum buraya. Sorularınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar. Bugün Amazon'dan aldığım Razer Deathadder 2013 farem geldi Bunun üzerine bir rehber hazırlayayım dedim. Örneğimiz Deathadder üzerinden olacak.

Önemli olan Amazon'dan Türkiyeye gelen ürünleri bulabilmek. Amazon'a üye olun ve adresinizi doğru biçimde giriniz. Adres kısmı Türkçe karakter kabul etmiyor. O yüzden Türkçe karakter(ş,ç,ü,ö,ğ) kullanmadan adresinizi girin. Posta kodu vs doğru olsun.

Ardından ürün arama kısmına istediğimiz ürünü yazıyoruz.

Buradaki kutucuğu işaretliyoruz. Bu Amazon'un Amerika sışına yolladığı ürünleri listeliyor.

Bundan sonra ürüne tıklıyoruz.

"Add to cart" diyoruz. Ürünümüzü sepete ekliyoruz.

Ardından sepete gidiyoruz. Ve "Proceed to Checkout" diyoruz.

Eğer bu aşamadan sonra aşağıdaki hatayı alıyorsak ürün Türkiye'ye yollanmıyor demektir.

Eğer bu aşama geliyorsa tamam demektir. USD ya TR seçin. Hangi para birimiyle ödemek istiyorsanız. Eğer ürünü direkt olarak Amazon satıyorsa 15-20 dolar arasında kargo tutar. Gümrüğe takılmaması için sınır 100 dolar. 100 doları geçince Amazon sizden gümrük vergisini de alıyor ödeme sırasında. Sizin yerinize devlete ödüyor. Böylelikle siz gümrükle uğraşmıyorsunuz. Ürün direkt elinize geliyor. Forumdan 500 dolara Playstation 4 alan arkadaşlar oldu baya. Bir sıkıntı çıkmadı.

Ürünün siparişini verdikten sonra size i-parcel'den bir mail gelecek. i-parcel Amazon'un Amerika'da anlaşmalı olduğu kargo şirketi. Sizden TC Kimlik numaranızı isteyecek Onu hemen girin. Eğer girmezseniz ürünü yollamazlar ve Amazon'a geri döner. O maile tıklayıp girerseniz sıkıntı yok.

Ürün şu yolu takip edecek. Amerika'da i-parcel ürünü Türkiye'ye yollayacak. Türkiye'de PTS (varmış böyle bir firma) alacak ve Yurtiçi kargo'ya verecek. Yurtiçi ise evinize getirecek. Bu süreç bende 10 gün sürdü. 13'ünde verdiğim sipariş 22'sinde geldi. Hafta sonuna gelmeseydi daha hızlı gelirdi. Aşağıda da takibi var.

Bu yolla istediğiniz ürünü alabilirsiniz. 100 doları geçmezse gümrük sıkıntısı da çekmezsiniz. Sorunuz olursa bekliyorum.

Bir de Razer distribütörü Aral'mış. Aral'a yurtdışından getirdiğimiz farenin garantisi nasıl olur diye sordum. Bir ilgileniriz dediler.

Aşağıda ise üründen 3 kare var.

• kassatura kullanıcısına yanıt
    Ben vergisini ödeyip 3000Tllik alışveriş yapmak istiyorum kafama takılan tek nokta garantisi var mı ürünlerin bozulursa ne yapacaz?
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilmiyorsam ürünlerin Türkiye distribütörü varsa onlar ilgileniyor teknik servis olayıyla, fakat yoksa da neredeyse her ürünün üretici firma tarafından sağlanan 2 yıllık garantisi vardır; üretici firmaya RMA için mail atarsınız, onlar da size adres verip ürünü alıcı ödemeli olarak yollamanızı isterler. Ve genellikle Türkiye'deki servislerden çok daha kısa bir sürede ürünü sağlam şekilde elinize geri ulaştırırlar

-Ve de gümrükteki vergi sınırı ne kadar tam olarak? Yanlış bilmiyorsam 150 Euroydu. Umarım öyledir, çünkü Türkiyede 600 lira olan şey amazonda 150 dolar ;_;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8DA7E2B07 -- 14 Temmuz 2014; 16:47:46 >
  • O zaman bir bakayım gümrük,kargo vs toplam bana kaça patlıyor.
  • 75 euro olmalı
  • Gümrük vergisi 75 euro yani 100 dolar. Üstünde ise %20 vergi var. Ama ona rağmen ekran kartları %30 ucuza geliyor. İşlemciler vs'ler.
  • 32 Dolar vergi çıktı bide
    15-20 dolar kargo tutar yazmışssınız hocam,acaba kargo parası bu amazona ödediğimiz tutarın içindemi yoksa biz ayrıyetten mi ödüyoruz kargocuya
  • Türkiyeden daha pahalıya denk geliyor vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skörtıl_Nimo

15-20 dolar kargo tutar yazmışssınız hocam,acaba kargo parası bu amazona ödediğimiz tutarın içindemi yoksa biz ayrıyetten mi ödüyoruz kargocuya

Amazon'a ödüyoruz kargoyu. Sadece tek bir alışveriş ile kargo, gümrük ve ürün işini halletmiş oluyorsunuz.
    Usta ben fiyatı öğrenmek için son aşamaya kadar getirdim place in order usdye basmadan çıktım benim kredi kartıma borç bindirmezler demi
    Mail kutuma baktım size i-parcel'den mail gelmemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

Usta ben fiyatı öğrenmek için son aşamaya kadar getirdim place in order usdye basmadan çıktım benim kredi kartıma borç bindirmezler demi

Yok sıkıntı olmaz. Place order dediğinizde siparişi alırlar. Ama hemen gidip order kısmından yanlış siparişi iptal edebilirsiniz. Karttan birşey çekmiyorlar hemen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

Mail kutuma baktım size i-parcel'den mail gelmemiş

Anlamadım hocam. Zaten siparişten hemen sonra istemezler. O saniyede değil. Aradan 1 gün gibi süre geçiyor.
    Your orders bölümünde o orders diyo oh kazık yemedik :D
  • Teşekkürler Hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    teşekkür ederim ne zaman alibaba ebuy vs gibi yabancı sitelerden bişeyler almak istiyordum hep kafamda soru işareti vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skörtıl_Nimo

teşekkür ederim ne zaman alibaba ebuy vs gibi yabancı sitelerden bişeyler almak istiyordum hep kafamda soru işareti vardı

Önemli değil.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Vergilerle geçiniyor ülke ***
  • merhaba hocam bu Kasa yı amazondan getirtebilirmiyyim?gümrükte vb sorun çıkarmı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.