Şimdi Ara

AMAZON.COM.TR diye yazılır ADAM diye okunur... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
3
Favori
24.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kötü niyetli insanlar var cidden. Amazonun ups kargo ile iş yapması ayrı bir güzel. aras kargo ve ptt kargo tam bir kanser...

• Amazondan remington tıraş makinesi aldım tabi ki farklı bir firmaymış, neyse geldi ürün açtım kutuyu taktım prize şarj almıyor 3-4 saat bekledim yok çalışmıyor. Hemen iade talep oluşturdum, gelen cevap yetkili servise gideceğim servis raporu alacağım sonra ürünü onlara göndereceğim,onlarda tekrar çalışan biri ürün gönderecek. Tabi dedim ben de vakit bol zaten bütün gün boş geziyorum, bir sinirle kırıp attım a.q ürününü, şimdi düşünüyorum amazon olsaydı, acaba ! nasıl bir yol sergilerdi ? sonuçta kişisel bir ürün katagorisine giriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazonun yayın hayatına başladığı ilk haftalarda bizim arkadaşla beraber kendisine Philips marka bir elektrikli süpürge sipariş ettik. 3 gün sonra kargocu aramış, aşağıya gelebilir misin tek başıma yukarı çıkaramam yardım et diye. Arkadaş aşağı iniyor aşağıda devasa büyüklükte bir Philips Tv onu karşılamış. O zamanlar amazon güzeldi ama şimdi bozdu. Elektrikli makine isteyince elektrikli makine gönderiyorlar artık

• cemeteryy kullanıcısına yanıt
    Sergileyeceği yol belliydi hocam. " Ürün sizde kalabilir biz size para iadenizi gerçekleştiriyoruz. "

Ama benim düşüncem Amazon'un kendi sisteminde tüm kullanıcıların bütün sergilediği davranışları not alıyor yani nasıl bankalarda kredi puanı var bu Amazon'un sistemde de bence öyle birşey var.

Yoksa yeni bir üye böyle bı acik bulup bunu durmadan tekrarlar yani böyle adamlar çok demek istediğim deneyen de çok olmuştur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sipariş verdiğinde ertesi gün elinde olması da ayrı bir adamlığı bence. Diğer e-ticaret siteleri Jeff’in burnunu yesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

%100 çok yakında bu politika değişir. Benim tanıdığım Türk halkı bunu kesinlikle suistimal eder.

Bütün dünyada suistimalcilar çıkıyor ama Amazonun aşırı gelişmiş sistemi mevcut kim neyi neden yapıyor algılıyor adamlar, o kişi 1 kez yapar bilemedin 2 kez yapar ama 3. yü kesin yapamaz. Kimse suistimal etmese keşke orası ayrı bir konu..

• HBnin Cem Yılşmaz ile reklam vermesine gülüyorum. Demek işler o kadar kesat. Çok iyi oldu. Az perişan olmadım telefon ile size ulaşıp derdimi anlatacağım diye.

• Jlozde kullanıcısına yanıt
    Bunlar bence çok iyi günleri eğer dikkat ettiyseniz hb de hangi ürün indirime girerse girsin amazonun indirim yapmicagi ürün olduğu halde 5-10 TL aşağısında satışını yapıyor. Eğer sistemi değiştirmezlerse Amazon tr de tekel olacak ki bu da aslında iyi birşey değil.

• Amazonda benzer bir olay yaşadım çok iyiler milletçe köstek olmayıp destek olsak güzel işler başarırlar diğer firmalarda örnek alır.

• https://www.youtube.com/watch?v=W1yqcagavfY&app=desktop

Sebebi bu olsa gerek.

• bu forumda logitech ürünlerini alıp arıza var diye ikincisini göndertip ilkini satan insanımsılar ile doluydu, her kaliteli marka gibi standartları giderek düşecek, misal vodafone iyi bir marka ama ülkemizde en kötü operatör konumda.

• Amazon beyaz eşya ve elektroniğe biraz daha ağırlık vermeli bu konuda diğer firmalardan gerideler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AAD4AAA61

Müşteri hizmetleri o kadar iyi ki, anlatamam.

Bunları anlatmaya devam edinde suistimaller başlasın amazonda diğer yerli firmalara dönüşsün tıpkı zamanında mühendis muratın amazon konusu ile vergi muafiyetinin düşürülmesi gibi.

• Yorumlarda yalanlar iyi uçuyor

• Kendilerinden kaynaklı bir aksaklıktan dolayı günlerce uğraştırdıktan sonra, tüketicinin kendi hakkını öyle ya da böyle kullanabilmiş olmasının övülecek ne tarafı olabilir ki?

• AMAZON.COM.TR diye yazılır ADAM diye okunur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unraveling

Emin olun böyle sürekli iade edip iyi niyeti suistimal edenler yüzünden 1 seneye kalmaz çekilecekler, ...

Merak etmeyin o tip kullanıcıya perma ban atıyorlar. Hesap daha da açamıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kontratak kullanıcısına yanıt
    Seni 1 sene thh de uğraştırmadigi için güzel konusulasi bir tarafi oluyor 100 tl de bende ampul de bende daha ne yapacaklar anlamadim?

• deliemre34 kullanıcısına yanıt
    Bunlar ampullerin iadesi

AMAZON.COM.TR diye yazılır ADAM diye okunur...

Buda kargonun iadesi

Tammam mi canım :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.