Şimdi Ara

Amatöre makina tavsiyeleri?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fotoğraf dünyasında daha yeni sayılırım. Elimdeki makine yeterli gelmiyor, yeterince kaliteli zoom yapabileceğim ve iso basmadan akşam daha güzel fotoğraflar çekebileceğim bir makine peşindeyim. Ama satıcılar tarafından aldatılmak da istemiyorum. Ayrıca aşırı pahalı olmasını istemiyorum. Kurstaki hocam bana nikon'un extra lens gerektirmeyen bir modelinden bahsetmişti. İçindeydi lensleri ve kendisi değişitiriyordu. O tarz bir şey önerebilir misiniz?

edit: yani aşırı pahalı olmasın derken 2 binden falan fazla olmasın mümkünse manasındaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmirdennefretediyorum -- 8 Eylül 2012; 10:39:17 >

• 1. bütcenizi yazmamışsınız
    2.kaliteli zoom için kaliteli lens lazım bu da sizin bütçenize bağlı
    3.kendi kendile lens değiştiren makine yoktur (eğer varsada ben aya gidiyorum güle güle). belki DSLR-Like makine önermiş olabilir ki DSLR-Like'ın tatmin edici olacağını hiç düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gky05

1. bütcenizi yazmamışsınız
    3.kendi kendile lens değiştiren makine yoktur (eğer varsada ben aya gidiyorum güle güle). belki DSLR-Like makine önermiş olabilir ki DSLR-Like'ın tatmin edici olacağını hiç düşünmüyorum.

+1
    ve hatta Ay eskidi, Mars'a bile araç göndere göndere çöplük ettik, ben en güzeli Neptün'e gidecem, burada kimin neptüğü ile de ilgilenmiycam, kafamı dinliyciiim. Oradan şoplayıp şovluycam.
    -
    Şu an Dünya üzerinde lensi değiştirilmeyen + yüksek zum yapabilen makinalar içerisinde büyük sensörlü bir model yok bildiğim kadarı ile. Bu sebeple de 400 ISO'dan sonra hepsi çamur. Gerçi bazıları 100, 200 ISO'da bile çamur !..
    -
    Sıfır ve dediğiniz gibi iyi bir şey istiyorsaniz 1000 TL üzeri bütçeniz olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gky05

1. bütcenizi yazmamışsınız

bütçem 2 bin civarı. Ailemden kendime hediye ettireceğim ama o yüzden en uygun fiyatıyla sormak istedim 3 bin de olsa çok büyük problem değil ama mümkünse olmasın
  • canon 600D+18-55mm IS+tripod+çanta+16gb class 10 kart ile başlayabilirsin hesap yapmadım ama 2000 tl yi bulur herhalde.zaten başlangıç için lens masraf yapma derim sadece uygun bir body ve ekipmanla başla. ileriki zamanlarda kendini geliştirdikçe makineden pahalı lensler almak isteyeceksin
  • hizlial.com da indirim var kaçırmayın..1670 Liraya canon 600d 18-55m is+tripod+çanta+16gb hafıza kartı..Ben sipariş verdim pazartesi ürünü kargoya verecekler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.