Şimdi Ara

Amatör Denizcilik Belgesi Fırsatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
3
Favori
4.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devletimiz Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında bir milyon (1.000.000) kişiye 39 TL'ye amatör denizcilik belgesi verecek. Normal bedeli 1.000 TL olan bu belgeye başvurmak çok basit. Oturduğunuz yere en yakın Liman Başkanlığı'na ulaşın ve alttaki belgelerle birlikte orada başvuru formunu doldurup size verecekleri kodla vergi dairesine 39 TL yatırın ve sınav tarihinin duyurulmasını bekleyin. Sınav soruları ve Cevapları çok basit dileyenle paylaşabilirim.

- 2 Adet vesikalık Fotoğraf
    - E-Devlet'ten veya Adliye'den Adli Sicil temiz kağıdı
    - Ehliyet Fotokopisi (Ehliyet Yoksa Aile Hekimliğin'den sağlık raporu)
    - Kimlik Fotokopisi
    - Para dekontu
    - Başvuru dilekçesi (Liman Başkanlığı'nda mevcut)

• bana yollar mısınız hocam soru cevapları?

@BarisTimur
  • Bana da yollar mısın hocam? Bi de bu belge ne işe yarıyor azcık bilgi verir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigMuffin -- 9 Şubat 2019; 22:11:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba PM'den e-postanızı paylaşırsanız gönderebilirim.

Belgeyi alınca 12 metreye kadar tekne kullanabilirsin, 24 'te olabilir emin değilim. :)
  • BarisTimur kullanıcısına yanıt
    Amatör balıkçılık belgesi sandım bende hocam yanlış anlamışım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba Barış bey,

Nisan gibi bir yelkenli almayı dusunuyorum. ve bu sınava calısıyorum. Ades online daki sorular cok zor. eger sınavda cıkacak soruları ve cevapları adresine gonderirseniz cok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinyilmaz79 -- 4 Mart 2019; 23:36:7 >
  • https://ades.udhb.gov.tr

Ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar Tekne ve Gemilerde Uzun Süre Çalışmış Biri Olarak Size Bilgi vermek İsterim.Bu Amatör Denizcilik Belgesi İle İşbulma Şansınız Çok Düşüktür. Sadece Denizle Hobi Olarak İlgilenenler Bu Belgeyi Tercih Etmektedir. Diğer Konulardada Yazdığım Gibi Size Bu konuda YArdımcı OLabilir yön gösterebilirim. Öncelikle Sizin İyi bir maaş İle Denizde Çalışmanız İçin GEmi Adamı Kursu nu Bitirip Gemiadamı GEmici Belgesi Almanız Gerekli Sonrasında Kısa Bir Stajdan Sonra Güzel Yerlede Çalışabilirsiniz. Kurs Fiyatları 3000 TL civarı Bende Bu Fiyatlardan Almıştım. Ama Bir Sınıf Açacak Kadar Kişi Sağlayabilirsek İndirim Alacağımızı Söyleyebilirim. Ayrıca Güncel Müfredattan Çıkmış Sorular ve Gerekli Yardımlarıda Sağlayacaklardır. DAha Önce Bizim Sayemizde çok Arkadaş Başladı Bitirdi ve şimdi Denizde Çalışmaktalar. Kurs Bitiminde Daha Didim Taraflarında Staj Ve iş Konusunda Kendim Bizzat Referans Olurum. Şİmdi Didime Türkiyenin En büyük Marinalarında Biri Yapılıyor. İş Konusunda İlerisi olan Güzel şehirlerden 1 tanesidir. Pm leriniz BEkliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRşİmET -- 20 Mart 2019; 2:22:17 >

• Arkadaşlar selamlar.
    Aslında başvuru için hemen liman başkanlığına da gitmenize gerek yk. Önce sisteme internetten üye olup teorik dersleri alıyorsunuz ve oradaki sınava giriş işlemlerinizi yapıyorsunuz. Bilgisayardan işlemleriniz bitince limana sınav giriş belgeniz için gidiyorsunuz.
    Ben nasıl mı yaptım?
    Halihazırda denizcilik fakültesi mezunu olduğum için ben sadece ehliyet kart ücreti ödeyerek (32.80₺) dilekçe vermem yeterliymiş. Hakkaten de öyle oldu. Dilekçe ve banka dekontu verdim, ne ders, ne sınav.
    Neden böyle dedim. Sende profesyonel denizci belgesi (liman cüzdanı) var zaten dediler.
    Konu ile ilgili detaylı bilgilendirme makalesine isteyen olursa
    https://www.denizcilikbilgileri.net/amator-denizci-belgesi-adb/ adresinden de ulaşabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinyilmaz79

Merhaba Barış bey,

Nisan gibi bir yelkenli almayı dusunuyorum. ve bu sınava calısıyorum. Ades online daki sorular cok zor. eger sınavda cıkacak soruları ve cevapları adresine gonderirseniz cok sevinirim
    dm'den mail adresini yazan herkese gönderiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C39A73B0

Bu mesaj silindi.
    rica ederim :)
    ama parayı önce yatırıyorsunuz :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarisTimur

dm'den mail adresini yazan herkese gönderiyorum

Alıntıları Göster
    Bende rica edebilir miyim ? PM attım.
  • Birazcık ilgisi olan herkesin alması lazım.
  • sınav merkezi ankara mı?
    izmir de olup sınava girenler yapanlar tarif edebilirmi?
  • arkadaşlar DM / PM gönderen herkese e-posta gönderiyorum. Göngerdiğim soru kitapçığından farklı soru kitapçıkları da oluyor bu sebepten bu sorulara çalışırken diğer kaynaklardan da çalışınız.

Ben şahsen sınava çalıştım ve hakkımla geçtim ama ülke olarak anlayışımızda sıkıntı var sınava girenlere soruların cevaplarını söyleyen liman başkanlıkları var. Ancak size tavsiyem belge ucuzken alın ama bu belgeyi alarak hiç bir bilgi sahibi olmuyorsunuz. Tekne kullanmak istiyorsanız özel eğitim alınki kendizin ve başkalarının canını riske atmayın.
  • sınav online olabiliyormu liman başkanlığına gitmeden?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.