Şimdi Ara

Am3 ve am4 islemciler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a arkadaslar benim gecen seneki sistemimde fx 8xxx islemci vardi pes 18 oynarken sistem bilgilerinde hepsini iyi not vermisti.daha sonra yeni sisteme gectim islemcimi de ryzen 3 1200 aldim ve pes 18 de islemcime kotu not veriyor ve oyun kasiyor en dusuk ayarlarda oynuyorum.simdi benim sorum şu. Neden ryzen 3 200 fx8xxx den daha kotu.yani am4 islemlemci am3 islemciden iyi olmasi gerekmiyor mu yeni nesil yani? Yada fx8xxx islemci am4 serisinden hangi islemciyle esdeger ? Bu konuda bilgisi olan arkadaslar aydinlatirsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fx 8350 yaklasik r5 1400 ayarindadir

• Desene sistemi daha cok bozmusuz.peki ben simdi ryzen 1500x 4 cekirdek ile 1600 6 cekirdek arasinda kaldim.ben bi yazi okudum mesela bir islem yaparken 1 çekirdek calisiyormus diger cekirdekler bista bekliyormus. yani ben oyun oynarken baska bisey yapmadigim icin 4 cekirdek bana yetmez mi?en fazla bazen oyun videosu cekiyorum buda 2 islem eder diger 2 cekirdek te bista kalicak.yani 8 cekirdekli bir islemcide oyun oynarken oyun 8 cekirdege bolunmuyormus.dogrumu anlamisim ve bu gercektende boyle mi eger oyleyse 6 cekirdege gerek yok

• sisteme not veren oyunlar ryzen işlemcileri tanımayabiliyor.şu videoya bakarsan 1200 daha iyidir 8350'den.

https://www.youtube.com/watch?v=2WL49XYylGU

başka bir problem olabilir uğraş bence yeniden masrafa girmeden önce.işlemci söz konusu olunca en düşük ayar en yüksek ayar diye bir şey yoktur ve bazı oyunlar 4 çekirdek sevmez BF1 gibi ama pes gibi kıçı kırık bir oyunda 1200 sorun yapmaz ya işlemcin düşük hızda çalışıyordur biostan coolnquiet ayarını kapatman gerekiyordur ya rami ayarlayamamışsındır gibi.
  • Allah allah ryzen daha iyi fps veriyor aynen.ramlerin orjinal hizinda calisiyor kontrol etmistim 2400 mhzde biostan baktim.ama islemciyle ilgilino dediginjz ayari bilmiyorum onu kircalasam bi sikintinolurmu

• Ryzen 3 1200 %24 daha performanslı
    Yazılımsal sıkıntı vardır, fx8350 den kurtulmanız iyi olmuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F4FFD5890

Allah allah ryzen daha iyi fps veriyor aynen.ramlerin orjinal hizinda calisiyor kontrol etmistim 2400 mhzde biostan baktim.ama islemciyle ilgilino dediginjz ayari bilmiyorum onu kircalasam bi sikintinolurmu
    hayır hiçbir sorun olmaz.bu ayar işlemciyi normalde 3.1 ghz falan ise boşta 1.4 ghz falan yapar ve oyuna girince 3.1 olamazsa bunda sorun varsa kötü çalışır tabi.ayarı kapatırsan işlemci sürekli 3.1 mesela neyse hızı onda çalışır.
  • Tek işlemciye bakarak karar verilmez.
    FX ve ryzen sistemde hangi parçalar vardı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor Arhentir

Tek işlemciye bakarak karar verilmez.
    FX ve ryzen sistemde hangi parçalar vardı?
    Eski sistem =FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm İşlemci

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

R9 280X VAPOR-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA

Yeni sistemim =msi a320m pro-vh plus

G skill ddr4 8gb 2400 ram

Gtx 770 2gb 256 bit

Ryzen 3 1200 islemci

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.