Şimdi Ara

Altyapı Yok Yan Bina Ankastresindan İnternet Çekme Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2-3 Ay önce altyapı bulunmadığı için dilekçe verdik ve bize takip kodu verdiler bu kod ise başka bir adresin çıktı.
    Daha sonra BTK ve CİMER'e yazdım. Anında dönüş yapıp çalışmalara ve testlere bakılacak dediler. Bugün bir telefon geldi ve türktelekomdan arıyorum binanıza bakmaya geliyoruz dedi. Binaya baktılar hatta yan binada var dedim (2 Metre mesafe) daha sonra müdürümü bir arayıp size dönelim dedi. Bana dönüş yaptı ve saha çalışması yapanlarla paylaşacağız dediler. Ben ise bir elektrikçi çağırsam ankastreden çeksem sıkıntı olur mu dedim yok dedi siz çekin hangi internet sağlayıcısına başvurursanız onlar gelir yaparlar dedi. Bunlardan sonra tarafıma tt dönüş yapıp 2019 yılında sokağınızda çalışma başlatılmış ve gerekli işlem yapılacak ama tarih veremiyorz dedi bende şikayetime devam edeceğim dedim kapattım.

Şimdi biraz kafanızı ağrıttım ama asıl sorum şu;

Ben elektrikçi çağırsam karşı binanın ankastresinden hat çektirsem sıkıntı olur mu?

Elektrikçi yapabilir mi? bu konu hakkında tecrübeli arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

Saygılarımla,
    İyi Forumlar.

• yan binadaki bir daire için internet açtırıp sonra oradaki ankastreden kablo çekersen internete erişebilirsin faturayı ödediğin sürece.
    ama muhtemelen yasal değildir, sorun yaşamadığın sürece fark etmezler sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

yan binadaki bir daire için internet açtırıp sonra oradaki ankastreden kablo çekersen internete erişebilirsin faturayı ödediğin sürece.
    ama muhtemelen yasal değildir, sorun yaşamadığın sürece fark etmezler sanırım.
    evet onu bende düşündüm. araştırdım herhangi bir sorun olmuyor ama önce bir kendi evimize çekebilir miyiz diye düşündüm. Eğer olmazsa en son plan o şekilde yapacağız. Ama şuan öncelik kendi binamiza hat çekmek rahat rahat kullanmak için.
  • Senin oturduğun bina içinde daireden aşağı ankastreye inen telefon kablosu yok sanırım, onu demek mi istiyorsun?
    Eğer öyleyse o kabloyu binada oturanlar döşettirecek. Her daireden apartman girişine kadar pdv hat kablo döşenmesi gerek. Normalde bina içi tesisatı müteahhitin yaptırmış olması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Senin oturduğun bina içinde daireden aşağı ankastreye inen telefon kablosu yok sanırım, onu demek mi istiyorsun?
    Eğer öyleyse o kabloyu binada oturanlar döşettirecek. Her daireden apartman girişine kadar pdv hat kablo döşenmesi gerek. Normalde bina içi tesisatı müteahhitin yaptırmış olması lazım.
    Binanın girişinde çekilmiş kablolar var. Karşı binada ise ankastre var. Benim için önemli olan binaya hat gelmesi değil bana gelsin yeter karşıdan çekilebiliyorsa. Tabi telekom nasıl bir yol izleyecek bilmiyorum.
  • Telekom bi ara getirir altyapıyı.
    Karşı binadaki bir daire için internet bağlatıp kablo ile kendi evine fiziksel olarak aktarırsın, senin binaya altyapı gelince aboneliğini nakil ettirirsin.
    Yasal sıkıntı yaşayabilirsin, çekemeyen bir komşu şikayet edebilir mesela. Ulan bizde yok bu herifte niye var deyip telekoma şikayet edebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Telekom bi ara getirir altyapıyı.
    Karşı binadaki bir daire için internet bağlatıp kablo ile kendi evine fiziksel olarak aktarırsın, senin binaya altyapı gelince aboneliğini nakil ettirirsin.
    Yasal sıkıntı yaşayabilirsin, çekemeyen bir komşu şikayet edebilir mesela. Ulan bizde yok bu herifte niye var deyip telekoma şikayet edebilir.
    anladım. teşekkür ederim yorumun için. Ama onu ben düşündüm fakat port boş olursa vs. diyorlar o yüzden karşı komşu ile konuşmadım daha bu olayı o aklımda zaten en son ihtimal o şekilde yapacağım.
  • BTK şikayet edince İkinci kez telekomdan mesaj geldi Tercihinize göre çalışmalar başlatılmıştır diye. Tekrar beklemedeyim. Tahminim yine bugün telefonla arayacaklar.
  • BTK ya yazınca türktelekomdan aradılar. Martın sonunda işlemleriniz bitecek dediler. Sizce hala beklemeliyim mi? Ya da nasıl bir yol izlemeliyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.