Şimdi Ara

Altyapı firma sorunu çözemedim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
2
Favori
4.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hat zayıflaması düşmez çünkü size gelen kablo uzunluğu vs. aynıdır. Ancak santral tarafında yapılan port değişikliğinden sonra özellikle başka sağlayıcılara geçenlerin hat değerleri düşüyor. Ben bilerek yapıldığını düşünüyorum ve bizzat şahit oldum. Bir arkadaşım TTNet kullanıyordu ve stabil 8 Mbps alıyordu. D Smart'a geçtikten sonra 3 Mbps oldu, hızı yükseltse kopuyordu.

Ayrıca hat zayıflamanız 36 yani kablo durumuna göre santrale 2 km mesafede olmanız lazım. Bizdeki gibi sorun olabilir, ben bizzat yürüyerek ve bisikletle ölçtüm santral 980 metre. Ama hat zayıflamama göre 1.7 km uzağım. Bu hat zayıflamasıyla VDSL alınmıyor diye biliyorum, en azından ben uğraştım alamadım.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Peki ne yapılabilir.Diğer abonelerin hızlarını ölçücem Türknet müşteri hizmetleri referans verin hemen arıza kaydı açalım.Bilerek yapıyorlarsa sorunu çözeriz dedi tamam dedim yarın sabah yaparım büyük ihtimal biraz zahmetli bir iş priz modem felan işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam öyledir yapacak birşey yok burası turkiye hocam interneti boşverin nasıl olmuş  Altyapı firma sorunu çözemedim.
     Altyapı firma sorunu çözemedim.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Özellikle doğrulamanız lazım. Aynı sahadan aynı ankastreye bağlı kullandığını kanıtlarsanız Tüketici Hakem Heyetine gidin, çünkü sorunu Türknet'te çözemez. Sonuçta bu firmalar tamamen Türk Telekom'a bağlı, Türk Telekom bundan sonra port kiralamıyorum der biter. Tabii bunu öyle kolay yapamaz bir sürü karşılıklı dava açılır ama Türknet bu süre zarfında büyük zarar görür.
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de internet hizmetinin iyi olabilmesi için tüm isslerin altyapılarını her yere yaymaları lazım. Sadece Telekom yayarsa fiyatlarda bildiğim kadarıyla fazla oynama yapamıyor. Diğer isslerde nedense pek suya sabuna dokunmuyorlar hala alternatif işletmecilerin (ki bunlar 3 büyük firma) bir dönemde dösedikleri fiber 3000km yi bulmuyor. Nasıl olacak bu iş ? Tabi bu rakamları vodafone belki oynatabilir forumda anlatılanlara göre çalışmalar yapılıyor bakalım ancak vodafone etki edecekse bile ancak Q2 raporları gelince belli olur. İnşallah Türkiye'de internet için güzel gelişmeler yaşanır ileriki günlerde. Bu arada çalışmalarınız çok güzel olmuş.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam forumda kaçaktv diye bir arkadaş vardı en son adres bilgisini vermiştim o da 17 Mbps adsl demişti şu fiber getirseler artık akşam oldumu internet kopmalar başlıyor  Altyapı firma sorunu çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 26 Nisan 2016; 20:42:34 >
    Bütün her yere sordum 17 mb/sn alabilirsiniz dedi sadece Ttnet vdsl 24 mb/sn alırsınız sonrada hızınızı yükseltiriz dedi.

• Banada ttnet 20 mbts alırsın dedi.
  • Ankastre ölçümleri yaptım Ttnet bağlatsam 17 Mb/Sn alırım.
    Türknet ankastre hızım:

Başka komşumun Ttnet hızı:

Diğer komşumun internet hızı:

Türknet internet hizmet numarasını istiyor komşuların aradım alıcam komşulardan bir birlerini yesinler!

• TurkNet tekrar aradı bu işin peşini bırakmayacak DSL numarasını öğrenmem lazım.Komşuları aradım ama bekliyorum.Başka türlü öğrenmem lazım.Bu sorunun peşini bırakmayacağım!

• Takipteyim inşallah iyi sonuc cıkar.
    hocam ben pes etdim artık hocam banada süperonline 24 mbps alırsınız demişti vodafone ise 17 mbps dedi sonra ttnet 60 mbps alrsınız demiş fakat bunalar bence santral mesafesini katmıyorlar çünkü ilçede 100 mbps ye kadar hız veriyor turk telekom sizede başarılar dilerim bu hız bile çok güzel gelmeye başladı 4 mbps den çok iyi saylılır
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 0 day: 13 hours: 35 minutes
    ============================================================================
    ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.804 Mbps 7.213 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.796 Mbps 7.165 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 19.0 dB 4.6 dB
    Actual Delay: 8 ms 8 ms
    Transmit Power: 12.4 dBm 19.4 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 1.0 symbols 2.0 symbols
    Total Attenuation: 27.3 dB 45.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.150 Mbps 7.904 Mbps
    ============================================================================

Hangi İSS kullanıyorsunuz emin olun Ttnet sorun çıkarıyor.

• Bugün itibariyle hızlarda düzelme oldu teşekkürler Türknet baya uğraştım ama iyi oldu Hakkı'nızı arayın arkadaşlar!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

hat zayıflaması yüksek altyapı çalışma yapılması gerek, Hız 4 mb sabitlenmiş 8 mb veya 12 mb sabitlenmesi isteyin
  • Telefon kutusundan gelen kabloyu degişmiştiniz hala yüksek hat zayıflaması santrale uzaklıgınız ne kadar.
    tukr telekom kullanıyorum hiç iyi bir hız vermediler bu gun tekrar fixnetden kontrol etdim hattnız da vdsl vardiyorlar  Altyapı firma sorunu çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 28 Nisan 2016; 14:26:11 >
  • Resimde gösterdim hocam google maps ile aradaki mesafe 650-800 metre arası var yada yok zaten evimdende görebiliyorum.Yan binadan izin alırsak bize fiber çekeceklermiş bizde kabul etmedik.

Bazı yerleri blurladım gerek görmedim.

• Bu kadar yakında fiber varsa sende nasıl vdsl olmuyor TT nasıl iş yapıyor.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam modem de sorun var bir den wifi kapanıyor telefon da bağlanıyor yazıyor modem zyxel vmg3312-b10b bazen de yanık gibi koku geliyor sizce modem yanacak mı ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.