Şimdi Ara

Altın fırsatları ( puan - çek - chip para v.s ile ) (519. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.068
Cevap
1.361
Favori
2.119.751
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet on numara firma, sıkıntı yok inşallah bu şekilde devam ederler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben haftasonu altungoldtan alisveris yapmistim ve sabah daha yuksek bir fiyatla acmis olmasina rağmen hesabıma gönderildi.saglam ve guvenilir bir firma ..yakinda bronz rozet alacak kadar alışveriş yaptım hic sorun yasamadim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enpara ve Cepteteb, Ziraat Katılım vardır diye üye olmuştum bende ancak olmadı, normal piyasadan yüksek olduğunu gördüm değerlerin doğrumudur ?

En uygun/sağlam altın alma şekli banka hesabına mı ? fiziki mi ?

Fiziki alındığında ne kadar fark ödeniyor ?

Eski mesajlara bakım göremedim son sayfalarda tekrar sorulduysa kusura bakmayın ;)
  • Arkadaşlar bu cephaneci.com kapandı mı linke tıklayınca açılmıyor.
    Zamanında forumda çok konuşulurdu ben de çok kez alışveriş yaptım.
    Şimdi esamesi okunmuyor (AG etkisi devar tabi) sadece bilgilenmek için soruyorum?
  • Gittigidiyor makası nasıl açılmış böyle hayret ettim eskiden tugruldan alırken n11 deki magazasından hesaplıydı şu anda n11 ile arasında en az 10 tl fark var sarıkız için artık hiçbir avantajı kalmamış
  • SinneR38 kullanıcısına yanıt
    Duyduğum kadarıyla kuyum, döviz büfesi gibi nakit işlemlerin çok döndüğü firmalar ile bankalar pek çalışmak istemiyor, genelde kara para muhabbetine. Bankalar hesap işletim ücreti almadığı için bu tür firmaların çalıştığı bankalarda kolaylıkla hesap açabilirsiniz.
    Altın alma şekli fiziksel ve kaydi olarak gerçekleşebiliyor. Altungold ile yaptığım alışverişlerde sorun yaşamadım çoğunluğun olumsuz tepkisini çekecek yorum da görmedim.
    En hızlı ve güvenilir seçenek kaydi altın işlemi olacaktır, şüphesiz. Kargo ile sigortalı fiziksel gönderim yapıyorlar. Fiziksel altını satın aldıktan sonra çalınma riski olduğunu da hatırlatmak isterim. Güvenli bir yerde saklamanız; saklamanın da ek maliyet getirme ihtimali olduğunu unutmayınız. Her iki türde de alışveriş yaptım. sorun çıkmadı. Diğer firmaların yorumlarını da okuyun. Onlarla iş yapmadığım için sadece Altungold yazdım.
    Kaydi altını site üzerinden alırsanız bir miktar marj ödersiniz. Avantajı, kredi kartındaki bonuslarınız ile altın alabilmenize imkan sağlamasıdır. Ayrıca enpara kredi kartı ile sütlü sarıkız olayına girilebilir. Fonlama maliyetinden kazanç sağlama imkanı var.
    Fiziksel altını kredi kartı ile öderseniz piyasaya tabela fiyatından daha kötü fiyata alırsınız. Altungold'da nakit ödeme ile (EFT/Havale) altın alabilmeniz mümkün. Bu durumda Kapalıçarşı fiyatı verdiklerini söylüyorlar. Göreceli olarak kredi kartına göre daha uygun oluyor. Nakit işlem fiyatı ile kredi kartı fiyatı arasındaki farkı alarak ne kadar masraf çıktığını hesaplayabilirsiniz. Fiyatları sitelerinden gözlemleyebilirsiniz. Fiziksel altın alımlarınızda kargo ücreti alma durumları oluyor. 2bin TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz oluyor. Bir de sigorta masrafı çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Alışveriş yapmadan önce sair masraflara da dikkat etmenizi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: bbaday

Gittigidiyor makası nasıl açılmış böyle hayret ettim eskiden tugruldan alırken n11 deki magazasından hesaplıydı şu anda n11 ile arasında en az 10 tl fark var sarıkız için artık hiçbir avantajı kalmamış
    Bende bunu yazmak için girdim, n11 e bakmadım ama kuyumcu ile araları UÇUK açılmış. Yarım altın bakıyorum 800 kuyumcu (ortlama) 875 Gg... Bu neden böyle oldu ? Tamam Gg biraz daha fazlaydı ama bu fark çok fazla değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Bende bunu yazmak için girdim, n11 e bakmadım ama kuyumcu ile araları UÇUK açılmış. Yarım altın bakıyorum 800 kuyumcu (ortlama) 875 Gg... Bu neden böyle oldu ? Tamam Gg biraz daha fazlaydı ama bu fark çok fazla değil mi?

Alıntıları Göster
    Kuyumcular direk kar marjini kendileri almak istiyor. Oda yetmiyor birde sizden ekstra istiyor. Serbest piyasa dedikleri buysa böyle serbest piyasa olmasın. Son 1 yıldır anladım ki KEYNES ADAMIN DİBİYMİŞ. klasik akım Türkiye'ye göre değil.

• Vefa1453 V kullanıcısına yanıt
    Keynes derken ? Ne demek istediniz anlamadım. Kuyumcu derken mağazalarda kuyumcu online satanlarda kuyumcu değil mi?
  • Vefa1453 V kullanıcısına yanıt
    Sen şimdi burada Keynes ten ekonomik modellerden bahsedersen :) Keynes kim diye sorarlar adama. Bize en karlı çeyrek altın gram altın nasıl alınır bunları anlat hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Keynes derken ? Ne demek istediniz anlamadım. Kuyumcu derken mağazalarda kuyumcu online satanlarda kuyumcu değil mi?
    Keynes iktisatçı hocam. Birde bunun karşıt düşüncesini savunan Adam Smith var. Biri piyasada devlet olsun diğeri ise devlet olmasın: bırakın geçsinler bırakın yapsınlar der

• quote:

Orijinalden alıntı: Neolayım

Sen şimdi burada Keynes ten ekonomik modellerden bahsedersen :) Keynes kim diye sorarlar adama. Bize en karlı çeyrek altın gram altın nasıl alınır bunları anlat hocam.
    Demez olaydım :)

• Neolayım N kullanıcısına yanıt
    Keynes 1929 daki Büyük Ekonomik Buhranı çözen iktisarçı,illaki biryerden duymuşsunuzdur bu krizi.Yani öyle boş bir adam değil

• Fatih KARAHAN kullanıcısına yanıt
    Ben ironi yaptım hocam.:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Vefa1453

Keynes iktisatçı hocam. Birde bunun karşıt düşüncesini savunan Adam Smith var. Biri piyasada devlet olsun diğeri ise devlet olmasın: bırakın geçsinler bırakın yapsınlar der

Alıntıları Göster
    :)
  • Posu elektronik olarak geçen bir site var mı?
  • malum sitede ziynet altınları iplikleyip takı gibi satış var :) fakat kupona vs rağmen piyasadan 100 tl daha pahalıya satıyorlar.. nasıl bir akıl mantık bu..
  • devlet ekmekten kdv alır. ama bu ağalara dokunmaz.
    geçen toplu para ile altın almak istedim. güvenlik açısından havale yapayım dedim. sarmısak görmüş vampire döndü kuyumcu.
  • GG BONUS KAMPANYADAN ÇEYREK SÜT ALSAM KAMPANYA DAHİLİNDE PUAN GELİR Mİ. HEM GARANTİ HEM DENİZ BONUS OLARAK İKİ AYRI İŞLEM OLARAK. ŞARTLARINDA MALUM ALIMLARDA GEÇERLİ DEĞİL DİYOR AMA GEÇEN AY AXESS TE SAYILMIŞTI DİYE BİLİYORUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defnEla42 -- 22 Mayıs 2019; 15:5:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defnEla42

GG BONUS KAMPANYADAN ÇEYREK SÜT ALSAM KAMPANYA DAHİLİNDE PUAN GELİR Mİ. HEM GARANTİ HEM DENİZ BONUS OLARAK İKİ AYRI İŞLEM OLARAK. ŞARTLARINDA MALUM ALIMLARDA GEÇERLİ DEĞİL DİYOR AMA GEÇEN AY AXESS TE SAYILMIŞTI DİYE BİLİYORUM.
    Bir sayfadan önce cevap ve cevaplar mevcuttur

• 
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.