Şimdi Ara

alt kata internet çekmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
13.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

işyeri internetinden alt kata da bir hat çekmek istiyorum, iki tarafta da internet.
    kablosuz modemimiz bir tane daha var.

bunu nasıl yapabiliriz?

• Kablosuz modeminizin 1'den fazla ethernet portu veya 1 ethernet 1 Usb portu varsa, iş yerindeki bilgisayarı usb üzerinden bağlayıp alt kata ethernet kablo ile götürün. 30metreye kadar ethernet kablo döşeyebilirsiniz. Benim modemimden bilgisayarıma gelen ethernet kablo 25 metre, herhangi bir sorun yaşamıyorum.
  • o kolaya kaçmak oluyor biraz

3 tane dizüstü bilgisayar var, masaüstü kullanmıyoruz.
  • kablosuz modem iş yerinde ise alıcı alırsın takarsın bi laptopa ordan diperlerine dağıtırsın.
    modem sende ise arkadasın dediği gibi modeme bir hat cekip ordan laptoplara dağıtırsın.
    hiç olmasa git paraya kıy net cek
  • tamam emredersin, yarın net çekiyorum

yukarıdaki telefon hattından bir ek çeksem aşağıya, o eke de bir modem taksam çalışmaz mı?

yani bir telefon hattına 2 modem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

tamam emredersin, yarın net çekiyorum

yukarıdaki telefon hattından bir ek çeksem aşağıya, o eke de bir modem taksam çalışmaz mı?

yani bir telefon hattına 2 modem?

hayır bir hat sadece bir modeme ıp verir
  • peki bunu nasıl yapacağım?
    dağıtıcı gibi bir alet mi gerekli?
  • elinde tam olarak neler var düzgün bi şekilde yazarsan yardımcı oluruz
    interneti kullanacak bilgisayarların tamamında kablosuz ağ özelliği ve elinde bitane kablosuz modem var ise hiç sorunsuz kullanırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki1981 -- 20 Haziran 2010; 23:04:06 >
  • İnca modemim var switch ile 8 kişi nete bağlanıyoruz ve en ufak kasma olmuyor.

Bide

demişsin çalışır ben öyle kullanıyorum istersen ss çekip koyarım buraya

2 modem,1ine switch takılı toplamda 8 kişi kullanıyoruz neti ona rağmen en ufak kasma yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karizmatikemmi -- 21 Haziran 2010; 1:54:36 >
  • biraz geç oldu, kusura bakmayın.

olayı tam olarak özetliyorum.

bir apartmanın üst üste 2 dairesindeyiz.

üstteki dairede bir telefon hattı ve ona bağlı internetimiz var. internet, kablosuz bir modemle sağlanıyor.

şimdi, benim istediğim alt kata da bir hat çekmek ve oraya da modem koymak.

yedek bir kablosuz modemimiz var.

internete bağlanan bilgisayarların tamamı dizüstü ve kablo ile uğraşmak istemiyoruz.
  • ARKADAŞLAR BENİM EVİME DE ARKADAŞIN MODEMİNDEN İNTERNET KABLOSU GELİYOR.BU KABLOYU ÇOĞALTIP BİR ÜST KATA DA İNTERNET VERMEK İSTİYORUM NE YAPMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup kaya

ARKADAŞLAR BENİM EVİME DE ARKADAŞIN MODEMİNDEN İNTERNET KABLOSU GELİYOR.BU KABLOYU ÇOĞALTIP BİR ÜST KATA DA İNTERNET VERMEK İSTİYORUM NE YAPMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

switch alacaksın birtane arkadaşın evinden gelen internet kablosunu switche takacaksın sonra switchten dağıtırsın neti
  • quote:

biraz geç oldu, kusura bakmayın.

olayı tam olarak özetliyorum.

bir apartmanın üst üste 2 dairesindeyiz.

üstteki dairede bir telefon hattı ve ona bağlı internetimiz var. internet, kablosuz bir modemle sağlanıyor.

şimdi, benim istediğim alt kata da bir hat çekmek ve oraya da modem koymak.

yedek bir kablosuz modemimiz var.

internete bağlanan bilgisayarların tamamı dizüstü ve kablo ile uğraşmak istemiyoruz.

bu durumda alt kattaki bilgisayarın wiraless özelliği var ise hiç bişry yapmadan bağlanmanız gerekir wiraless taraması yapıp modemi bulunca bağlan diyeceksiniz şifresini girip ok dedikten sonra bağlanırsınız

yok bilgisayarlarda wiraless özelliği yok ise bu durumda usb wiraless adaptör almanız gerekir

örnek olarak bu olabilirhttp://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-nwd-270n-nwd-270n-150mbps-kablosuz-usb-adaptor/productdetails.aspx?I_ID=39974

• sorun orada, üst kattaki modemi görmüyor alt kattaki dizüstü bilgisayar.
    tüm bilgisayarlarda wireless var.

alternatif çözüm aramıyorum. sorduğum soru açık.

alt kata da aynı hattan bir modem koymak istiyorum. yurtlarda oluyor bu, evde nasıl yapabilirim?
  • quote:

sorun orada, üst kattaki modemi görmüyor alt kattaki dizüstü bilgisayar.

alt kata da aynı hattan bir modem koymak istiyorum. yurtlarda oluyor bu, evde nasıl yapabilirim?

acces point işinizi görür
  • bir access pointi uygun noktaya koyup repeater modunda kullanman en uygun çözüm olacaktır.
  • yapabilidinmi hashuscüğüm
  • quote:

o halde sana bi ap lazım hocam
  • quote:

tüm bilgisayarlarda wireless var.alternatif çözüm aramıyorum. sorduğum soru açık.

Merhaba,
    Üst kattan alt kata çekmek istediğiniz hat eğer telefon hattı ise (dikkat! ethernet hattı değil) bir telefon hattından aynı anda 2 modemin internete çıkması mümkün değil. Dolayısı ile düşündüğünüz şeyi yapmanız mümkün değil.
    Amaç alt kata internet dağıtmak ise ve alt kattan sinyal alınamıyorsa en iyi çözüm üst kattan alt kata ethernet hattı çekmektir. Bu sayede elinizdeki diğer kablosuz ADSL modemi kullanarak alt katta kablosuz internet dağıtımı yapabilirsiniz.

• 2 adet kablosuz modeminiz var demişsiniz. 2 side aynı marka ise özelliklerine bakın, repater modunda çalışabilen modemler var. Örn. Airties modemler MESH adında bir özellikle geliyor, markadan markaya adı değişebilir ama aynı işi yapıyorlar. Eğer böyle bir özelliği yoksa bir accesspoint ile kablosuz modeminizin menzilini arttırabilirsiniz. Kolay gelsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.