Şimdi Ara

ALMERA 1.5 TEKNA MI FORD FOCUS1 Mİ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
1.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar arkadaslar foruma yeni katıldım oyüzden biraz acemiyim :D Babama bir araba alacagız bende araba bakıyorum ve suana kadarki bütün aramalarım sonucunda sona 2 tane araba bıraktım Almera ve focus1 maksimum 20 bin lira bütcemiz var 21 22 olabilir ama 20 bin olursa iyi olur,Almerayı zengin donanım uygun fiyat oldugu icin yol tutusununda fena olmadıgını söylüyorlar frenlerde aynı sekilde iyi oldugu söyleniyor ayrıca zincir kayıs olmasıda agır bakımı ortadan kaldırıyor böyle artıları varken 1.5 motorun 98 hp olmasına ragmen arabanın performansının cok iyi olmadıgını rampalarda arabanın bayıldıgını ve vites düsürmek zorunda kaldıgını duydum yani genel tanı bu bunun yanı sıra almeranın düsük performansa karsılık düsük bir yakıt tüketimide olmadıgını normal sayılabilecek bir yakıt tüketiminin oldugunu biliyorum en azından kullananlardan anladıgım bu focusa gecer isek yoltutusda ve konforda kendini kanıtlamıs bir araba acık ara sınıfının 1 numarası donanım olarak ise almera ile asagı yukarı aynı fiyat olarakda benzer fiyatlarda araçlar frenlerdede aynı sekilde performans olarak ise focus kendini ıspatlamıs bir araba 0-100 10,4 sn bu 1.6 bir motara göre gayet iyi almera ise 0-100 13,2 sn buda makul sayılır 1.5 motor için ancak focusun yakıt tüketimi hakkında duyduklarım 1.6 motora göre biraz yüksek bir yakıt tüketimi var testlerde ve insanların söylemleri bu sekilde iki arabanında dezavantajları var ama bu fiyata alınabilecek en iyi arabalar olduguna karar verdim focusun 2.eli güclü almeranında gücsüz gibi gözüksede hastası cok ve temiz bir almerayı cabucak satabilirsin eger almera alırsam sedan hatcback farketmicek ama focus alırsam kesinlikle sedan alcaz lpg kullanmayı düsünüyoruz malum benzin fiyatlarından dolayı arkadaslar biraz fazla yazdım ama bu iki araç arasında hangisini almalıyız sebebleriyle yazarsınız ayrıca baska araçlarda önerebilirsiniz dikkate alacagım ama bu iki araç aklıma cok yattı cevaplarınız için ve dikkate aldıgınız için teşekkür ederim

• Arkadaslar bi yardım edin :D
  • etrafımda almera kullanan bi kaç kişi var kardeşim de 2000 model hacback al mera vardı araca alırken iyi baktırın yetkili servise gösterin sonra bu araçların 80 binlerde falan sensor değişimi oluyor krank mili sensor olması lazım oda baya masraflı fakat her kez memnun kardeşim hacback diye sattı Hyundai accent aldı 2008 model 21.000 e bence bu aracada bakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler kardesim hyundai accentte baktım ama full donanımlısı bile bu araçların gerisinde kalıyor almera işinide dikkate alacagım
  • Kesinlikle focus.2004 collection modelini 8 sene boyunca kullanmış biri olarak bunu söyleyebilirim.
  • Benimde aklım focusta ama focusun yakıt tüketimi çok diyi duydum bu konuda bilginiz varmı ayrıca ben 2001 2002 ghia almayı düsünüyor collection ile ghia arasındaki farkı biliyormusunuz ?
  • Focus sahibi ve Almera'ya binmiş birisi olarak söylüyorum :

Kesinlikle Focus ve muhakkak Ghia paketi. Bütçeniz Ghia için yeterli.

Ayrıca Focus'un tüketimi fazla falan değil. LPG ile şehir içi 9-10 litre, uzun yolda 6.5-7 litre yakıyor.
  • Teşekkürler bunu dikkate alacagım ancak piyasada özellikle internnette arabalar cok yüksek fiyatlarda ghia paketine param yetiyor ama temiz bulmak biraz zor gibi ayrıca otomatik mi manuel mi tercih etmeliyim otomatik sanzuman gecişleri nasıldır
  • 2000focus fiyatina 2004 2005 almera alirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almera bende düsünüyorum ama almeranın 1.5 motoru kasayı kaldırmadıgını ve yakıtınında focusla esdeger oldugu söyleniyor ayrıca yoltutusuda ortalama bir degerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

2000focus fiyatina 2004 2005 almera alirsiniz.

+1 hem daha yeni hem de japon
  • Arkadaslar peki motoru ve yakıtı ayrıca yol tutus hakkında bilgisi olan var mı
  • Teşekkürler hocam
  • bir yakınımda almera var en ufak bir problem yasamadı. 4-5 yıl genç bir araba ve japon malı almış olacaksınız. Amerika'da nissan ve mazda araçlara sınırsız km ve ömur boyu garanti veren servisler bile var. Basınız agrımaz almerada. Ama focus taksi çıkması mı, şirket arabası mı? Çok el degiştirdiginden guvenilir araba bulmakta zorlasacaktır. Ama temizi bulunursa focusta dusunun oda guzel araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inceleyici78

Teşekkürler hocam

estağfirullah ne demek işinizi görelim yeter
  • isiciter150 İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bende almeranın o avantajlarının farkındayım ancak almeranın moturundan korkuyorum kasayı tasımıyor diyen çok kisi var ayrıca yüksek yapısı nedeniyle yol tutusu ile ilgilide hiç bir fikrim yok
  • yol tutusunda sıkıntı yok. Motorda ise focusa gore hantal biraz. Zaten 0-100 hızlanma degerlerini vermişsiniz. Ama az yakıyor almera.
  • Tesekkürler hocam tabiki burda biraz arabanın temiz olusada önemli ikiside kendini ıspatlamıs sorunsuz modeller temiz bulmak lazım birazda
  • Arkadaslar baska arabalarda önerebilirsiniz dikkate alınacaktır
  • ben mazda 6 tavsiye ederim 2-3 daha koyarsanız 2003-2004 bulabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.