Şimdi Ara

Almanyaya İltica Etmeyi Planlıyorum (%77 Kabul Oranı Videolu) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
2
Favori
59.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çocukların hayalleri olur anlarız da siz harbi uçmuşsunuz. Geçen sene 1 aydan fazla zamanımı yurtdışında geçirdim, toplamda 13 ülke. Kaçak girince zaten sizi tutacaklardı... Paketleyip tekmeyi basacaklar, ki basıyorlar da. Almanya güçlü ama üretitği için güçlü. Hele bir sınır kapısına gelin. Hayatınızda yurtdışı görmemişsiniz, her şeyi süper sanıyorsunuz. Ha Türkiye'deki mülteci kampı ha oradaki mülteci kampı... Bir de kaçak girerseniz anında paketlenirsiniz. Resmi yollardan da gitmek için yeterli sebep göstermiyorsunuz.

Dil yok, geçerli meslek yok, önceden çalıştığı düzgün referanslı iş yok ama adamlar sizi alacak, besleyecek ha? Hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Hem de pasaportu yırtıp iltica ederim diyorsunuz. Siz başka ülkeden önce bir doktora görünün. Halüsinasyon görüyorsunuz resmen. Avrupa devletleri boş adamı şutladıkları için gelişiyor. Bizim gibi önüne gelen mülteciyi almadığı için güçlü kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Take That

quote:

Orijinalden alıntı: torenzi

Almanya ve Yunanistan iltica edilmemesi gereken ülkelerden ikisi.

Yunanistan zaten hiç düşünmedimde almanya için neden böyle düşünüyorsun. Senin tavsiyelerin neler. Nereye gitmeliyim sence

6 yaşına girecek oğlum var annesiyle almanyada şuan. Zamanında kaçak gitmek için çok uğraştım ama mantıklı olanı düşününce bundan vazgeçtim. Yunanistan ve Almanyanın ilticacılara bakışı çok ağır. En basiti dibimizde ki yunan da kaçak yaşayanlar yakalandığı gibi kampa toplanıyor hapisaneden farksız kimse haberinizi alamıyor. Almanya da eğer Tc vatandaşı iseniz iltica başvurunuzu en zor konuma alıyor. İlticayı boşverin kaçak yaşamak gerçekten çol zor hele ki ab ülkelerinde. Merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince bilgi verebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BimBitmiş

Çocukların hayalleri olur anlarız da siz harbi uçmuşsunuz. Geçen sene 1 aydan fazla zamanımı yurtdışında geçirdim, toplamda 13 ülke. Kaçak girince zaten sizi tutacaklardı... Paketleyip tekmeyi basacaklar, ki basıyorlar da. Almanya güçlü ama üretitği için güçlü. Hele bir sınır kapısına gelin. Hayatınızda yurtdışı görmemişsiniz, her şeyi süper sanıyorsunuz. Ha Türkiye'deki mülteci kampı ha oradaki mülteci kampı... Bir de kaçak girerseniz anında paketlenirsiniz. Resmi yollardan da gitmek için yeterli sebep göstermiyorsunuz.

Dil yok, geçerli meslek yok, önceden çalıştığı düzgün referanslı iş yok ama adamlar sizi alacak, besleyecek ha? Hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Hem de pasaportu yırtıp iltica ederim diyorsunuz. Siz başka ülkeden önce bir doktora görünün. Halüsinasyon görüyorsunuz resmen. Avrupa devletleri boş adamı şutladıkları için gelişiyor. Bizim gibi önüne gelen mülteciyi almadığı için güçlü kalıyor.

tamam kardeşim sen çok iyi biliyorsun. Kafaya koyduktan sonra bi şekilde gidilir. Ondan sonra kabul etmez geri postalarlarsada denedim olmadı derim en azından. Ama geçerli sebeplerim var ve bunları burda bi şekilde belgeleyebilirsem hayal olmaktan çıkabilir

• quote:

quote:

quote:

Almanya ve Yunanistan iltica edilmemesi gereken ülkelerden ikisi.

Yunanistan zaten hiç düşünmedimde almanya için neden böyle düşünüyorsun. Senin tavsiyelerin neler. Nereye gitmeliyim sence

6 yaşına girecek oğlum var annesiyle almanyada şuan. Zamanında kaçak gitmek için çok uğraştım ama mantıklı olanı düşününce bundan vazgeçtim. Yunanistan ve Almanyanın ilticacılara bakışı çok ağır. En basiti dibimizde ki yunan da kaçak yaşayanlar yakalandığı gibi kampa toplanıyor hapisaneden farksız kimse haberinizi alamıyor. Almanya da eğer Tc vatandaşı iseniz iltica başvurunuzu en zor konuma alıyor. İlticayı boşverin kaçak yaşamak gerçekten çol zor hele ki ab ülkelerinde. Merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince bilgi verebilirim.

Eşinizle ayrısınız anladığım kadarıyla ama çocuk durumundan gitme durumunuz olmuyormu.Yunanistan için o tarz yorumları okudum. zaten oraya gitmeyi yaşamayı aklımdan geçirmedim geçirmemde. Ama almanya için öyle olduğunu düşünmüyorum. Dün toplama kamplarındaki videoları izledim. Suriyeliler felan konuşuyor. Kendilerine iyi davrannıldığından kötü muamele görmediklerinden ve oturma izni almak için beklediklerini anlatıyolardı. almanyada yaşam kanalı var. ordaki adem bey eğer yalan söylemiyorsa hiç de kötü değil ordaki şartlar. öyle hemen sınırdışı etme durumlarıda yokmuş. hele aile olarak gidilirse en kötü 3 sene sürüyormuş bu iltica süreci ve olumlu bakıyorlarmış. Sizin düşünceleriniz neler neden vazgeçtiniz almanyaya gitmekten. Başka önereceğiniz bi ülke varmı iltica için. Merak ediyorum düşüncelerinizi

• Take That kullanıcısına yanıt
    Her zorluğa varım diyorsan gidin ama şunu da unutmayın eşiniz var yanında risk daha yüksek olacak. İlk önce vize almaya çalışın hatta vizeyi çok kısa süreli alın ki göze batmasın. Ola ki alamadınız kaçak yollara başvuracaksınız. Asıl eğlence burada başlıyor.

Evet hırvat üzerinden gidiliyor ama sizi patika bir yola bırakıp kendi başınıza bırakıyorlar ve başınıza ne geleceği hiç bilinmez.

Bir de kaçak diyince dolandırılmak gelir sırada. Mecbur olduğunuz için önünüze her çıkan sizi çarpmaya çalışacaktır kşmseye güvenmeyin.

Edirnede bu işi yapanları komple içeri almışlardı, şimdi bu işi kim yapar hiç bilmiyorum araştırmak lazım. Merice kadar getiriyorlar şişme bota bindirip el sallıyorlar size. Gerisi size kalmış. Ağaçlık alandan Orestiadaya geçiyorsunuz. Askere yakalanmadınız diyelim köylünün de dikkatini çekmemeniz lazım.

Ola ki geçtiniz sırada trene atlamak var. Trene atlar atlamaz limana gidiyorsunuz italya feribotuna atlıyorsunuz. İtalyadan otobüse binip alamanyaya geçiyorsunuz. Ab ülkeleri olduğu için kimlik kontrolü çok nadir olur. Tabi dil yok sizi karşılayan yol gösteren yok asıl zor olan bunlar.

Benm iş biraz karışıktı şuan gidebilirim ama gereği yok.

• Bilip bilip bilmeden boş yapma. Zorda kalmış gitmesi gerekiyor ki gitmek istiyor. Ben de istemem kaçak dolanmasını. Ama senin anlattığın gibi işlemiyor o yollar. Lütfen bilmiyorsanız kulaktan dolma laflarla insanları yanıltmayın.

• Gitmeye çalışmak için harcadığınız emeği burda kalmak için harcasanız daha mutlu olurdunuz

• quote:

Her zorluğa varım diyorsan gidin ama şunu da unutmayın eşiniz var yanında risk daha yüksek olacak. İlk önce vize almaya çalışın hatta vizeyi çok kısa süreli alın ki göze batmasın. Ola ki alamadınız kaçak yollara başvuracaksınız. Asıl eğlence burada başlıyor.

Evet hırvat üzerinden gidiliyor ama sizi patika bir yola bırakıp kendi başınıza bırakıyorlar ve başınıza ne geleceği hiç bilinmez.

Bir de kaçak diyince dolandırılmak gelir sırada. Mecbur olduğunuz için önünüze her çıkan sizi çarpmaya çalışacaktır kşmseye güvenmeyin.

Edirnede bu işi yapanları komple içeri almışlardı, şimdi bu işi kim yapar hiç bilmiyorum araştırmak lazım. Merice kadar getiriyorlar şişme bota bindirip el sallıyorlar size. Gerisi size kalmış. Ağaçlık alandan Orestiadaya geçiyorsunuz. Askere yakalanmadınız diyelim köylünün de dikkatini çekmemeniz lazım.

Ola ki geçtiniz sırada trene atlamak var. Trene atlar atlamaz limana gidiyorsunuz italya feribotuna atlıyorsunuz. İtalyadan otobüse binip alamanyaya geçiyorsunuz. Ab ülkeleri olduğu için kimlik kontrolü çok nadir olur. Tabi dil yok sizi karşılayan yol gösteren yok asıl zor olan bunlar.

Benm iş biraz karışıktı şuan gidebilirim ama gereği yok.

dostum önce vize almaya çalışıcam. almanyada babamın amcası birde annemin en yakın arkadaşının oğlu var. bunlar davetiye yollarsa avantaj olurmu. almanya vizesi zor gibi yunan vizesibiraz daha kolay sanırım. yunanistan vizesi alıp ordan almanyaya uçsak kontrol vs olurmu. vize olduğundan sıkıntı çıkarmı. bu şekilde giden birini duymuştum. olaki vize çıkmadı bosna herseke vizesiz gidebiliyoruz. bosnadan direk italyaya deniz yoluyla geçme şansı varmı. yada dediğin gibi bosna üzerinden hırvatistan sınırına kaçak girmek mümkünmü. hırvatistanada girdik diyelim ordan italya feribotuna kaçak nasıl binilir. ihtimal varmı.birde sence minimum kaç para koymak lazım cebe kaçak gideceksek.

orestiada dediğin yer yunanistandaymış. italyaya gitmenin en kolay yolu sanırım ordan. orestiadaya girsem kaçak diyelim ordan italya feribotuna binme şansım varmı. italyayada girdik diyelim bir şekilde. ordan almanyaya geçmek daha kolay anlağım kadarıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Take That -- 5 Ocak 2018; 12:11:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: A D M I R A L

Gitmeye çalışmak için harcadığınız emeği burda kalmak için harcasanız daha mutlu olurdunuz

dostum haklısın ama yaş 35 bu saatten sonra bişeyler değişmeyecek burda. öğretmenlik okudum ama atanamadım. boş durmayım dedim grafik reklam işlerine girdim. ama acımasız bir sektör işler azcık durduğunda işten çıkarılabiliyorun ve aldığın maaş belli. ne ev ne araba alabiliyorsun. günü kurtarıyorsun sadece. arkamızda dayımız felanda yok. eşek gibi çalıştığın halde sana 2000 tl yi çok görür patronun. getirir yerine yeğenini felan koyar sende kapı önünde bulursun kendini. benim burda mutlu olma şansım yok hiç bir zamanda olmadım. sevmiyorum türk insanını, bu ülkeyi havasını hiçbirşeyini sevmiyorum. güzel bir işim bile olsa mutlu olamam burda çünkü buraya ait değilim. yanlış ülkede doğmuşum. kendimi bildim bileli bu his var içimde. çok rahat geçirdiğim çocukluk dönemimde bile böyle düşünüyordum.

Gerçekten hisleriniz bu şekildeyse burada durmanız zaten hata olur size yapamazsın edemezsin demeleri de hata olur öyle yada böyle kafaya koyduysanız yaparsınız hayatında kaldığı baraka dışında hiçbir yer görmemiş Afganlar Kenyalılar da gidiyor öyle yada böyle sonunda vatandaş oluyorlar bana da geçen sene greencard çıktı hatta anne tarafım komple Houstonda yaşıyor 17 yıl kadar önce gitmişler teyzemde aramıştı burada iş ayarlayalım gel buraya kız mızda ayarlarız dedi okuduğum bölümden ötürü ingilizcem de var bi ara çok merak sarmıştım b1 e kadar ilerletmiştim geçen sene tekrar ygs-lys ye girdim bir daha üniversiteye kayıt oldum ama gitmiyorum hiçbirşey yapmak istemiyorum 1 senedir çalışmadım evde yatıyorum yazılımla stüdyo müzikle uğraşıyorum bir an önce vademin dolmasını ve bu bktan dünyadan gitmek istiyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

Video falan yok ama götüne tekmeyi yiyip dönmüş arkadaşım var.

Adamın kazancı illa kaçak göçmen sokmak üzerinden olmak zorunda değil? Umut satıyor, bununla popülerlik kazanıyor vs. Belki gidip de kaçak yaşamaya çalışacaklara komisyonla iş ayarlıyor?

Hemşehri hemşeriyi gurbette severmiş. Ne kadar az sevilmek istiyorsanız o kadar az Türkiye'den göçenlerin olduğu yerlere bakmalısınız.

arkadaşın saçma sapan bi sebep öne sürdüyse iş bulamadım yok ateistim felan gibi tekme yemiş olabilir. umut sattığı felan yok hatta vizeyle gelin kaçak nasıl gelirim diye bana sormayın diyor. almanyadada türklerin çok ve az olduğu yerler var. zaten gitme durumum olursa hiç türk olmayan yere yerleşirim. adam anlatıyor yabancı markette pirincin kilosu 1 euro diye bizim helal marketlerde 15 euro diyor. Türk her yerde türk. Ben demiyorum gidersem %100 kabul ederler diye ama Almanya büyük göç alan bir ülke bi sürü yabancı yaşıyor. Neden bende kalamayım diye düşünüp öyle motive ediyorum kendimi. öne süreceğim sebeplerde hayati olduğu için şansım var diye düşünüyorum

Dayı sen nasıl yaşadın bu yaşa kadar . Hayal dünyan çok genişmiş

Yunanistana girdiğiniz anda gerisi kolay zaten. Sizin için en kolayı yunan vizesi almanızdır. Yunan vizesi alman vizesine göre alınması biraz daha kolaydır. İstanbuldan metro turizme biner selaniğe kadar gidersiniz. Uçakla almanya riskli tavsiye etmem. Yunanistan limana gidip italya botuna binmek daha mantıklı. İtalyadan da otobüsle almanyaya çok rahat gidersiniz.

Orestiadaya tek başınıza geçemezsiniz yardım almadan hatta sadece bu hırvat geçişi de yardım olmadan imkansıza yakındır. Bence yunan vizesi almaya bakın ola ki alamadınız diğer seçeneklere yöneliriz. Yapaman edemencilere kulak asma millet anca pc den ülke kurtarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Gerçekten hisleriniz bu şekildeyse burada durmanız zaten hata olur size yapamazsın edemezsin demeleri de hata olur öyle yada böyle kafaya koyduysanız yaparsınız hayatında kaldığı baraka dışında hiçbir yer görmemiş Afganlar Kenyalılar da gidiyor öyle yada böyle sonunda vatandaş oluyorlar bana da geçen sene greencard çıktı hatta anne tarafım komple Houstonda yaşıyor 17 yıl kadar önce gitmişler teyzemde aramıştı burada iş ayarlayalım gel buraya kız mızda ayarlarız dedi okuduğum bölümden ötürü ingilizcem de var bi ara çok merak sarmıştım b1 e kadar ilerletmiştim geçen sene tekrar ygs-lys ye girdim bir daha üniversiteye kayıt oldum ama gitmiyorum hiçbirşey yapmak istemiyorum 1 senedir çalışmadım evde yatıyorum yazılımla stüdyo müzikle uğraşıyorum bir an önce vademin dolmasını ve bu bktan dünyadan gitmek istiyorum.

eyvallah dostum. greencard çıktı ve gitmedin doğrumu anladım. bende başvurdum 2 ay önce her gün dua ediyorum bi umut belki çıkar diye. hem eşim hem ben başvurduk belki biraz daha şansımız olur diye. bence dünyadan gitmek yerine bu mutsuzluklar ülkesinden gitmeye bak. madem akrabalarında var. bende şu an işsizim ama iş bakmak içimden gelmiyor. akşama kadar iltica videoları felan izliyorum. plan yapıyorum kafamda nasıl gidebilirim diye. çalışsakda bi halt olmuyor zaten burda

• quote:

Yunanistana girdiğiniz anda gerisi kolay zaten. Sizin için en kolayı yunan vizesi almanızdır. Yunan vizesi alman vizesine göre alınması biraz daha kolaydır. İstanbuldan metro turizme biner selaniğe kadar gidersiniz. Uçakla almanya riskli tavsiye etmem. Yunanistan limana gidip italya botuna binmek daha mantıklı. İtalyadan da otobüsle almanyaya çok rahat gidersiniz.

Orestiadaya tek başınıza geçemezsiniz yardım almadan hatta sadece bu hırvat geçişi de yardım olmadan imkansıza yakındır. Bence yunan vizesi almaya bakın ola ki alamadınız diğer seçeneklere yöneliriz. Yapaman edemencilere kulak asma millet anca pc den ülke kurtarsın.

kardeşim verdiğin bilgiler benim için altın değerinde. Kafaya koydum başka birşey düşünmüyorum şu an burdan gitmekten başka. yunan vizesi çıkarsa ordan italyaya ordanda almanyaya gidişim yasal oluyor değil mi. vize çıkmadı diyelim avrupa haritasına baktım. arnavutlukda vize istemiyor ve kıyıları italyaya çok yakın. yunanistana kaçak girmek yerine arnavutluğa uçup ordan deniz yolu ile italyaya geçme fikri nasıl sence. Kulak asmamaya çalışıyorum..Sonuçta klasik türk zihniyeti.sen yapamazsın, hayal kuruyorsun felan. birileri yaptıysa bende yapabilirim diye düşünüyorum.

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt
    İnsanlar senin kafanı yaşasaydı almanyada almanlar, rusyada ruslar, türkiyede de sadece Türkler olurdu umarım anlamışsındır.

atladığımız bir nokta var, şuan ssk lı çalışan mısın? Eğer değilsen vize başvurusu yapamazsın

• Takip

• quote:

atladığımız bir nokta var, şuan ssk lı çalışan mısın? Eğer değilsen vize başvurusu yapamazsın

yok 2 hafta oldu ayrılalı işten. Biliyorum vize için 50 tane belge istiyorlar yarısıda iş yeri ile alakalı. en az 3 aylık bordro sgk felan istiyorlar.sicil kaydı imz sirküleri vs bi ton şey. o yüzden mecbur bi işe girip bütün evrakları eksiksiz toplayıp vize almayı deniycem. kaçak gitme fikri en son çare. ama bütün alternatifleri düşünüyorum. o yüzden düşüncelerin benim için çok önemli.
    Anladım hocam umarım istediğiniz gibi olur. O yüzden planlı ve adım adım ilerlemeniz gerek çünkü şehir değiştirmeyeceksiniz. Atacağınız yanlış bir adım herşeyi sarpa sarabilir. Ama şöyle bir durum var en son çalıştığınız işyerinde 6 ayı doldurmadığınız sürece biraz sıkıntı yapabilirler. Vizenin ilk kuralı sizin geri döneceğinize inanmalarıdır.

• Sen daha burada yaşamayı becerememişsin (ki akıllı, zeki adam için çok kolay bir ülke) gidip multeci olarak nasıl yaşayacaksın

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.