Şimdi Ara

ALMANYANIN 1945 GÖRÜNTÜLERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen yıl
 • Cevaplayan Üyeler 26
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
 • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 3 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Guest-89183934B (5 mesaj) Beels (3 mesaj) leftercan1907 (2 mesaj) M3lank0lik (2 mesaj) MRTFR (2 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (26 mesaj) Mobil (8 mesaj) Mini (3 mesaj)
 • @
9 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • almanya gibi fakir bir ülkenin konusunu açmaya utanmadınız mı ? bütün gurbetçilerimizin şikayetlerini görmüyor musunuz imkanları olsa direk dönerler.


  TR de iş var aş var eş var buzdolabı var her şey var.


 • Sen çok boş adamsın.
  |
  |
  mrslimshady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Popüler kanının aksine 1945'de dahi Almanların endüstriyel altyapıları ve beşeri sermayeleri büyük ölçüde yerli yerindeydi. Almanya savaş bitiminde sadece uyuyan yaralı bir deve dönüştü, haliyle görece kısa bir sürede toparlandı. Almanya 19.yüzyıl ve 20.yüzyıl başında iki tane Dünya çapında Avrupa harbi yürütecek kadar sağlam, sanayi devriminin anavatanı Büyük Britanya'yı pek çok alanda geçebilen bir altyapı yarattı. Alman mantalitesi altyapı ve teknikte mükemmelliği aradığı, kanalize edilmiş bir disipline ve rafine bir eleştirel kültüre sahip olduğu için Almanya bugünlere geldi. Bankacılık sistemini 19.yüzyılda başarılı kullandılar, takdir etmek gerekiyor. Alman bilginler her şeyi araştırmayı, ince eleyip sık dokumaya bayılırlar. Mısır misal bir İngiliz sömürgesiydi ama Almanlar Mısır'a sahip olmadıkları halde araştırmacı siviller olarak Mısır'a gidip İngilizlerden daha da fazla Antik Mısır'ı incelediler. Almanlar misal Yunanlardan daha fazla Antik Yunan'ı öğrendiler ya da Hintlilerden daha fazla eski Hint kültürüyle kafayı bozdular şaka gibidir tüm bunlar. Adı tarihe malolmuş büyük fizikçiler, mühendisler, bilginler, klasikçiler, filozoflar, subaylar çıkardılar. Alman bir akademisyenin kitabındaki o Almanlara özgü yoğun ve spesifikleştirilmiş kuru irdelemeyi, çılgıncasına şekilde referansa odaklanmış hali hemen seçebilirsiniz. Yani Almanya'nın bugünkü göreceli iyi durumu bir tesadüf değil. Belirli kültürel kodlarla, davranış kalıplarıyla, yoğunlaştırılmış türde altyapı çalışmasıyla kazanılmış bir şey.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • O zamandan bu zamana iyi boy atmislar. Bizim Turkler ise hala ayni boyda.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

  Popüler kanının aksine 1945'de dahi Almanların endüstriyel altyapıları ve beşeri sermayeleri büyük ölçüde yerli yerindeydi. Almanya savaş bitiminde sadece uyuyan yaralı bir deve dönüştü, haliyle görece kısa bir sürede toparlandı. Almanya 19.yüzyıl ve 20.yüzyıl başında iki tane Dünya çapında Avrupa harbi yürütecek kadar sağlam, sanayi devriminin anavatanı Büyük Britanya'yı pek çok alanda geçebilen bir altyapı yarattı. Alman mantalitesi altyapı ve teknikte mükemmelliği aradığı, kanalize edilmiş bir disipline ve rafine bir eleştirel kültüre sahip olduğu için Almanya bugünlere geldi. Bankacılık sistemini 19.yüzyılda başarılı kullandılar, takdir etmek gerekiyor. Alman bilginler her şeyi araştırmayı, ince eleyip sık dokumaya bayılırlar. Mısır misal bir İngiliz sömürgesiydi ama Almanlar Mısır'a sahip olmadıkları halde araştırmacı siviller olarak Mısır'a gidip İngilizlerden daha da fazla Antik Mısır'ı incelediler. Almanlar misal Yunanlardan daha fazla Antik Yunan'ı öğrendiler ya da Hintlilerden daha fazla eski Hint kültürüyle kafayı bozdular şaka gibidir tüm bunlar. Adı tarihe malolmuş büyük fizikçiler, mühendisler, bilginler, klasikçiler, filozoflar, subaylar çıkardılar. Alman bir akademisyenin kitabındaki o Almanlara özgü yoğun ve spesifikleştirilmiş kuru irdelemeyi, çılgıncasına şekilde referansa odaklanmış hali hemen seçebilirsiniz. Yani Almanya'nın bugünkü göreceli iyi durumu bir tesadüf değil. Belirli kültürel kodlarla, davranış kalıplarıyla, yoğunlaştırılmış türde altyapı çalışmasıyla kazanılmış bir şey.

  iyiki konuyu açmısım , sizin gibi insanlardan güzel yorumlar gelmiś oldu.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • videoda 1.29 ve 1.40 aralığında ki organizasyon bu adamların neden ve nasıl toparlanabildiğini açıklıyor

 • videonun sonlarına doğru gelen hitler ya da hitler yanlılarının sesleri..

  çok manidar olmuş..

  sanki mesaj niteliğinde.

  sonunuz böyle olur der gibi..

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

  çok istiyorsan git orada yaşa tutan mı var

  Hayalimdir


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

  Almanya seni napsın? Ne vasfın var , bütün gün konu açmaktan başka ?    Alıntıları Göster

  baya almanya düz vasıfsız elemanda alıyor bir dünya giden var.çift vatadaşlığı olup giden arkadaşlarım var.imkan olsun çift vatandaşlık olsa herkes gider.tanıdığım arkadaşım mobil sektöründeydi.6 bin lira alıyordu.gitti gecen sene şimdi kargo firmasında calışıyor dil olmadığı halde cocuk yardımı ve kira yardımı yapıyor almanya.bilmediğin konularda sacmalamışsın öğren bence.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 7 Aralık 2020; 15:33:26 >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: leftercan1907

  baya almanya düz vasıfsız elemanda alıyor bir dünya giden var.çift vatadaşlığı olup giden arkadaşlarım var.imkan olsun çift vatandaşlık olsa herkes gider.tanıdığım arkadaşım mobil sektöründeydi.6 bin lira alıyordu.gitti gecen sene şimdi kargo firmasında calışıyor dil olmadığı halde cocuk yardımı ve kira yardımı yapıyor almanya.bilmediğin konularda sacmalamışsın öğren bence.  Alıntıları Göster

  oturmz izni ya da vatandaşlığı olan gider , ne var bunda?  Boş adama izin vermezler. Şirketler sponsor olup getirmez. Demek istediğim bu

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

  oturmz izni ya da vatandaşlığı olan gider , ne var bunda?  Boş adama izin vermezler. Şirketler sponsor olup getirmez. Demek istediğim bu  Alıntıları Göster

  zaten adamın çifte vatadaşlığı olsa gider söylediğin cevap yazdığın kişi.almanya vatadaşı olmasada o kişiye halka bakar.dediğim kişin bulgaristan vatandaşlığı var ona bile kira yardımı cocuk parası veriyor.bizim ülke olarak tamamen almanyayı örnek almamız lazım.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Elk.de

  Almanya bitti yigen,kiralar pahalı

  Askeri ücret 1500,kira 800,gerisini sen hesapla

  gözlerim seni aradı trol burayıda boş geçmemişsin!

  kaç para maaş veriyorlar bu yaptığın iş için? Bi yardımcı olda bende bu işe giricem emin ol senden bile fazla trolluk yaparım badem bıyıkta bırakırım.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

  Adamlar 50 yılda toparlandı biz 98 yılda toparlanamadık. :)

  Bu devlet 45e kadar da süper güç büyük bir ekonomi idi kaçırıyorsunuz...

  nazi almanyası yıkılmadı teslim oldu o güne kadar çok ciddi nitelikli insan kaynağı yarattı kabul edin teslim olduktan yani sadece yarattıkları sermayeden vazgeçtikten hemen sonra bunu değerlendirmek isteyen sermaye buraya aktı.


  Dikkat edin galip devletler bunu başaramadı şuan ekonomik hacim olarak avrupa ve rusyayı dengeleyebilecek kadar yüksek katma değer üretebilen almanyanın güvenliğini abd sağlıyor üstelik usa dan daha nitelikli donatım kabiliyetine sahip olduğu halde. Buda şu demek nazi sonrası almanya bir müstemlekedir arap petrolü karşılığı para basanlar alman üretim ile küresel ekonomik çevrimi destekliyor sadece

 • Niye şaşırıyorsun? Beyin, akıl bunların hepsi Almanlarda var

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

 • Hocam ben de bunlara inanan insanlardanım. Bu derken mesela örnek verdiğiniz gibi Almanya olabilir. Japonya ve Güney Kore gibi ülkeleri de buraya ekleyebiliriz. Ama bunu anlamıyor insanımız. Tek konuşulan şey siyaset. Herkes trollük peşinde. Chp tarafında Yok 'büyük oyun bunlar yeğen' trollemeleri. AKP tarafında keza başka troller. Bizim düşünmemiz gereken bu almanlarda, japonlarda ya da g. Korelilerdeki gibi bir disipline, çalışma prensibine nasıl ülke olarak kavuşuruz aslında. Örneğin bugün hükümet almanyada kötü olsa bile ne olabilir ki almanyaya. En kötü ne olabilir? Adamlarda müthiş bir altyapı ve donanımlı insan sayısı var. Bizim bunlara yoğunlaşmamız lazım. Bu da iyi bir aile ve okul eğitiminden geçiyor sanırım.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Nat Alianovna kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Adamlar teee o zamanlardan akpnin 2023 vizyonunu görmüş ve o yönde hareket etmişler.
  Gelişmelerinin tek sebebi bu vizyondur.

  2023tede berlinin ortasına 2 dinazor birde robot heykeli dikerlerse akpnin vizyonu tamamlanmış olur.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bu da Hitler'in iktidara adım adım ilerleyişi, diktatörleşme sürecinde uyguladığı taktikler, geçtiği aşamalar, vs.


  (Önemli not: Mesajımı alıntılayarak yasal sonuçlar doğuracak yorum yapmayın, sadece izleyin)- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.