Şimdi Ara

almanyada işçinin maaşı ne kadar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
49.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • okuduğum ve kaçırmadığımı düşünürsek iş bulma koşullarından kimse yabancı dil anlama ve anlatmadan bahsetmemiş. benim abim 2013 te stuttgart a gitti tr den. ulan ne stuttgartmış, tüm forumun tanışları orada =)

şu an mesaisi ile birlikte eline net geçen maaş 1200 euro. çocuk parası, yengemin işsizlik maaşı derken 2000 euro aylık, kira 800 euro.

denildiği gibi kazancı almanya, yaşamı tr olarak görmeyin, o para kazanılıyor ama yine denildiği gibi domatesin kilosu 5 euro, onuda o şekilde hesaplayın.

ve dil, ben var gelmek türkiye tadında almanca konuşursan o 2500 eurolar vs hayal, girersin dilin gerekmediği bi fabrikaya harıl hurul çalışır durursun 3 kuruşa. iyi maaş için iyi iletişim şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avente

quote:

Orijinalden alıntı: tekcan heper

maalesef geçen kurban bayramında açık oldu hepsini kurban ettik

O koyunların bitmesi için değil. Bir bayram 50 bayramda anca biter onlar

• garson barmen tarzi seyler asgari ucret 1300 euro
    isciler 2000-3000 euro

• trkkrsy kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

yanlis anlamadiysam abiniz isci olarak geldi buraya. Isci maaslari eskisi kadar degil maalesef. Özellikle mark € dönüsümünden sonra maaslari deger kaybetti. Isci aciginin da eskisi kadar olmadigini düsünürsek, bu sekilde gelmek cok asiri karli olmayabilir.

ancak ingilizce biliyorsaniz ve burada gecerli bir mesleginiz varsa 2500€ min net ücretleri bulmak cok da hayal degil. yine de bir arastirma yapmadan ve bana göre firmayi ayarlamadan gelmek cok mantikli olmayacaktir.

kücük bir örnek: ben Köln de taksim sayilacak bir yerde oturuyorum ve kira olarak 1040€ veriyorum. buna elektrik ve internet i de ekleyin. direk gelmek isteyenler özellikle kira olayini iyi arastirsinlar, cünkü buradaki en büyük gider kalemi kira olacak. ona göre hareket etmek faydali olacaktir. (ayrica bizlere kolay kolay ev vermiyorlar bunu da göz önünde bulundurmak lazim)

• erdorado kullanıcısına yanıt
    hayat standartları, yaşam kuralları bakımından 2 ziyaretimde de keşke buralarda yaşasam dediğim bi yer almanya. kısa süreli gidip gelene böyle, gidip kalana ise eziyet, zulüm. hasret mi dersin, gurbet mi, geçim derdi mi ? ne dersen de hiç biri acıya merhem değil. hayat zor kısaca, orada da burada da...

• quote:

Orijinalden alıntı: trkkrsy

okuduğum ve kaçırmadığımı düşünürsek iş bulma koşullarından kimse yabancı dil anlama ve anlatmadan bahsetmemiş. benim abim 2013 te stuttgart a gitti tr den. ulan ne stuttgartmış, tüm forumun tanışları orada =)

şu an mesaisi ile birlikte eline net geçen maaş 1200 euro. çocuk parası, yengemin işsizlik maaşı derken 2000 euro aylık, kira 800 euro.

denildiği gibi kazancı almanya, yaşamı tr olarak görmeyin, o para kazanılıyor ama yine denildiği gibi domatesin kilosu 5 euro, onuda o şekilde hesaplayın.

ve dil, ben var gelmek türkiye tadında almanca konuşursan o 2500 eurolar vs hayal, girersin dilin gerekmediği bi fabrikaya harıl hurul çalışır durursun 3 kuruşa. iyi maaş için iyi iletişim şart.

Yaw arkadaş bizde almanyada yaşıyoz domatesin kilosu nerde 5 euro kendi kendinizi kandırırsınız anca bu şekilde

• quote:

Orijinalden alıntı: trkkrsy

okuduğum ve kaçırmadığımı düşünürsek iş bulma koşullarından kimse yabancı dil anlama ve anlatmadan bahsetmemiş. benim abim 2013 te stuttgart a gitti tr den. ulan ne stuttgartmış, tüm forumun tanışları orada =)

Domatesin kilosu 5 Euro filân değil insanlara yanlış bilgi vermeyin

• Almanya'da domatesin kilosu kaç tl oluyor şimdi? Ayrıca domatesinden domatesine değişir. Şimdi mesela cherry domatesler var daha pahalı ama biraz daha tatlı. Onlar kahvaltılık tabi öyle yemeğe doğranmaz. Onu salataya koyabilirsin mesela işte böyle sezar salatalar filan onlara iyi gider tabi parmesan peyniriyle. Onun dışında bilmem kaç tl domates.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ledie

Almanya'da domatesin kilosu kaç tl oluyor şimdi? Ayrıca domatesinden domatesine değişir. Şimdi mesela cherry domatesler var daha pahalı ama biraz daha tatlı. Onlar kahvaltılık tabi öyle yemeğe doğranmaz. Onu salataya koyabilirsin mesela işte böyle sezar salatalar filan onlara iyi gider tabi parmesan peyniriyle. Onun dışında bilmem kaç tl domates.

bu buradaki pahalı marketlerden bir tanesi. linkten pahalısını görebilirsiniz. başka marketlerde (aldi, lidl vs) daha uygunlarını bulmanız mümkün. ben referans olması için pahalısından bir örnek koyuyorum:

https://www.rewe.de/service/suche/?search=tomaten

0.15 euro mu diyor? Biz bilmiyoruz almanca yani söyleyiversen ne olur?
  • Ben Almanyadan geldim Almanyada işçilik öldü
  • ledie L kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın ancak bakabildim. burada tüm domates çeşitlerini bulabilirsiniz aslında. benim aldığım iki çeşidi var (gerçi artık türk pazarından alıyorum daha ucuza geliyor ama):

kahvaltı için: Cherry-Rispentomaten Dulcita // kilosu:12.5€ ya geliyor ama cherry domates sonuçta bio olanları tr de de pahalı. genelde de max 200gr falan alınıyor zaten bu çeşitten fazlasına ihtiyaç da olmuyor.

normal yemekler için: Snacktomaten // kilosu 3.98€ ya geliyor.

ek bilgi: buradaki türk pazarından 2 kilosunu 3.5-4€ arasında alıyorum çoğunlukla normal yemeklik için olanını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdorado -- 1 Kasım 2016; 14:18:29 >
    Bu şekilde daha ucuz daha pahalı denemez. İnsanların ortalama aylık gelirine göre değişir, oradaki örnek veriyorum mesela bir işçinin maaşı 5000 euro ise, 3 euroya domates pahalı değil ucuz olur. Ama 500 Euro ise 3 euroya domates çok pahalı olur.
  • Bende almanyada yaşıyorum normal domatesin kilosu 1.50 euro kimse kimseyi kandırmasın

• Arkadaş bu almanya da domates kac para şimdi?

gece gece ne guldurdunuz beni yaa.

Seviyorum kendini türk hisseden herkesi ..... gurbetcilerime selam

• abi tek cevap istiyorsunuz da bu mümkün değil ki, nasıl b*ir domates istedİğine bağlı olarak değişir. misal migrosdan baksak da tek bir fiyat yok. sonuçta hangi tür domates salatalık istersen buna göre fiyat alınacak. ben kendimden örnek verdim kullandığım ürünleri. isteyenler mevcut migros fiyatlarıyla karşılaştırsın

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/searchInShop.do?btnUstArama.x=0&btnUstArama.y=0&searchKeyword=domates&kangurumMigrosSearch=true&shopId=1

Migros'ta baya domates indirimi oluyor tam bir sabit fiyatı yok. Almanyada da domates indirimleri vardır kesin ama işte bu marketine göre değişir. Almanya'daki marketlere domates nereden geliyor onu bilmem ama oranın biberi iyi olur öyle hatırlıyorum. Bazı marketlerin kendi bahçesi oluyormuş tarladan kopararak satın alınıyormuş. Burda da öyle bir şeyler olması lazım. Arkadaşlar domatesin iyisi hafif yumuşak olur sertse hormonludur ona göre.
  • Merhaba, ben yan konudan geliyorum beatbox yapacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Merhaba, ben yan konudan geliyorum beatbox yapacam

Doğru arkadaş yan konudan bir yardımcı olursunuz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ledie

quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Merhaba, ben yan konudan geliyorum beatbox yapacam

Doğru arkadaş yan konudan bir yardımcı olursunuz artık.

Referans için teşekkürler
    Bir şekilde hallediyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.