Şimdi Ara

Almanyada Asgari Ücret ile neler yapılabilir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
3
Favori
10.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Solcular gerçekten erdoğan gidince ekonominin düzeleceğine filan inanıyorya kendilerini komik duruma düşürüyorlar imfye gitmeden bu ülkeyi kimse krizden kurtaramaz cumhuriyet tarihinin en büyük 10cu krizini yaşıyoruz 2008 de bile bukadar hayat pahalılığı yoktu oyumu solcu partiye vereceğim bakalım ekonomi düzelecekmi.

• kortekes kullanıcısına yanıt

götünde donun yok sen alabiliyomusun? gerizekalı

Gidebilsek gidecez zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Riven Mı

Ülkeyi bu hale getiren Türk Halkıdır.

türk halkı değil benim görüşüm arap sevdalısı ırkını milletini bilmeyen kişiler yüzünden

• oguzhan22 O kullanıcısına yanıt

Dalga mı geçiyorsun zorunlu ihtiyaçlar için 1230 euro?

Şu internetten 2 youtube videosu izleyip de görmediğiniz bilmediğiniz ülkeler hakkında yorum yapmayı bırakın.

"Avrupa'da ev kirası, sebze-meyve, inşaat malzemeleri, ilaçlar, sigara, hastane, diş tedavisi, kuaför, ulaşım falan bunlar Türkiye'ye kıyasla daha pahalıdır"

O videoyu attığın adam munihte yaşıyor, Almanya'nın en pahalı şehri kira konusunda. Münih'te gelir ona oranla daha yüksek, münihte paket servisçi bile ayda 2.000 eurodan az kazanmaz. Ayrıca asgari ücret ile çalışan kesim almanyada az, temizlik içi yapan göçmenler hariç. Mesela ben doktora yapıyorum yarı zamanlı çalışıyorum gelirim 1.750 euro altını çiziyorum YARI ZAMANLI.

İnşaat malzemeleri almanya'da ucuz. Sanırım inşaat işçiliği demeye çalıştın. Sebze meyve almanya'da mevsiminde alırsan türkiye ile aşırı bir fiyat farkı yok en fazla 5'te iki daha pahalıdır.

Hastane ve diş tedavisine para ödediğimizi bilmiyordum. Sanırım sen sigortası olmayanların ödediği ücretten bahsediyosun, bir işim olduğu ve çalıştığım için sigortam var ve herşeyi karşılıyor Yarı zamanlı olmasına rağmen.

Ulaşım pahalı değil, şayet turist değilsen. Tren yerine uzun mesafelerde ryainair kullanırsın 10 euro filan bileti, Tren sık kullanan kişiler de zaten bahncard100 alıyor, onun indirimiyle tren normale geliyor. Benim öğrenci kaydım olduğu için bir dönem boyunca 120 euroya kendi ekonomik bölgemdeki tüm ulaşımı ücretsiz kullanıyorum. Bu 120 euro okula kayıt harcı, içerisinde tüm ücretsiz etkinlikler ve ücretsiz dil kursu vb de bulunmakta. Şayet bir Konyalı öğrenci veya Rizeli öğrenci 6 ay bolunca öğrenci akbiline asgari ücretin kaçta kaçını veriyor?

Kuaför yine işçiliğe dayalı her meslek gibi Almanya'da biraz pahalı, çünkü kuaförlerin de eşit gelir ve yaşam hakkı var. 3 euroya saç tıraşı yapıp da geçinemez. Benim bulunduğum şehirde ortalama 15 euro asgari ücretin %1'i. Türkiyede'ki ortalama bir berber traşı asgari ücretin kaçta kaçı? Çok büyük fark olduğunu sanmıyorum.

Uzun lafın kısası, maaşları euro biriminde, harcamaları TL biriminde söyleyip kıyas yapmayın oldukça anlamsız. Herşeyi asgari ücrete oranlayın. Münihi kıstat alıyorsanız diyarbakırın kiralarını değil İstanbul merkezin kiralarını kıyaslayın. Diyarbakırla kıyaslayabileceğiniz şehirler magdeburg filandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

yetkiyi versek ülke şahlanacak da yetkiyi alamadığı için bunları yapamıyor kainat reisimiz   

Alıntıları Göster

ver yetkiyi gör etkiyi.İşte bunların hepsi 400 ü vermediğinizden yoksa şuan Şahsım cumhuriyeti ortadoğudan kopup abdyi tokat manyağı yapacaktı.Bir 400 ü vermediniz hep sizin yüzünüzden.Almanyada Asgari Ücret ile neler yapılabilir 

Vahdettinin gittiği gibi mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheHeroZeus

Dalga mı geçiyorsun zorunlu ihtiyaçlar için 1230 euro?

Şu internetten 2 youtube videosu izleyip de görmediğiniz bilmediğiniz ülkeler hakkında yorum yapmayı bırakın.

"Avrupa'da ev kirası, sebze-meyve, inşaat malzemeleri, ilaçlar, sigara, hastane, diş tedavisi, kuaför, ulaşım falan bunlar Türkiye'ye kıyasla daha pahalıdır"

O videoyu attığın adam munihte yaşıyor, Almanya'nın en pahalı şehri kira konusunda. Münih'te gelir ona oranla daha yüksek, münihte paket servisçi bile ayda 2.000 eurodan az kazanmaz. Ayrıca asgari ücret ile çalışan kesim almanyada az, temizlik içi yapan göçmenler hariç. Mesela ben doktora yapıyorum yarı zamanlı çalışıyorum gelirim 1.750 euro altını çiziyorum YARI ZAMANLI.

İnşaat malzemeleri almanya'da ucuz. Sanırım inşaat işçiliği demeye çalıştın. Sebze meyve almanya'da mevsiminde alırsan türkiye ile aşırı bir fiyat farkı yok en fazla 5'te iki daha pahalıdır.

Hastane ve diş tedavisine para ödediğimizi bilmiyordum. Sanırım sen sigortası olmayanların ödediği ücretten bahsediyosun, bir işim olduğu ve çalıştığım için sigortam var ve herşeyi karşılıyor Yarı zamanlı olmasına rağmen.

Ulaşım pahalı değil, şayet turist değilsen. Tren yerine uzun mesafelerde ryainair kullanırsın 10 euro filan bileti, Tren sık kullanan kişiler de zaten bahncard100 alıyor, onun indirimiyle tren normale geliyor. Benim öğrenci kaydım olduğu için bir dönem boyunca 120 euroya kendi ekonomik bölgemdeki tüm ulaşımı ücretsiz kullanıyorum. Bu 120 euro okula kayıt harcı, içerisinde tüm ücretsiz etkinlikler ve ücretsiz dil kursu vb de bulunmakta. Şayet bir Konyalı öğrenci veya Rizeli öğrenci 6 ay bolunca öğrenci akbiline asgari ücretin kaçta kaçını veriyor?

Kuaför yine işçiliğe dayalı her meslek gibi Almanya'da biraz pahalı, çünkü kuaförlerin de eşit gelir ve yaşam hakkı var. 3 euroya saç tıraşı yapıp da geçinemez. Benim bulunduğum şehirde ortalama 15 euro asgari ücretin %1'i. Türkiyede'ki ortalama bir berber traşı asgari ücretin kaçta kaçı? Çok büyük fark olduğunu sanmıyorum.

Uzun lafın kısası, maaşları euro biriminde, harcamaları TL biriminde söyleyip kıyas yapmayın oldukça anlamsız. Herşeyi asgari ücrete oranlayın. Münihi kıstat alıyorsanız diyarbakırın kiralarını değil İstanbul merkezin kiralarını kıyaslayın. Diyarbakırla kıyaslayabileceğiniz şehirler magdeburg filandır.

Merhaba hocam,

O sehirler hakkinda da müsait oldugunda bilgi verebilirsen okumak isterim. (magdeburg gibi)

Sosyal imkanlar nasil mesela, tiyatro sinema, kütüphane vb.

Ev fiyatlari, kiralari. Is imkani var mi o şehirlerde de? Evlerine 15 dk mesafede bir teknoloji şirketi bulabiliyorlar mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şahsım cumhuriyetindeki Şahsım kişisine yetki verilseydi en yakın Galaksiye (Andromeda) bir uzay aracı bile yapıp gidebilirdik. Yetkimiz yok maalesef böyle idare edeceğiz.

• 15 yıl önce buzdolabimi vardi evlerinizde!!!!

Der rte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

kıpırdadı beyler vurun hala ölmemiş

• ilker07 kullanıcısına yanıt

Magdeburgda 2 ay yaşadım. Daha sonra Erlangene taşınmam gerekti PhD sebebiyle. Magdeburg almanyanın en az gelişmiş eyaletlerinden birinde yer alıyor ve doğu almanya'dan gelmesi sebebiyle diğer eyaletlere göre oldukça kötü bir backgroundu var. Ancak üniversitesi, max planc enstitüsü ve almanyada 2 tane bulnan LİN enstitüsünden birine ev sahipliği yapıyor.

Market fiyatları falan filan zaten her yerde aynı onlara değinmicem.

İş imkanı olarak IT şirketleri tabiiki de magdeburgda da var bir münih kadar olmasa da. Nufüs yoğunluğunu hesaplayınca iş bulma sorunu ortadan kalkıyor. Bir büyük biyoteknoloji firması var, max Planc ile entegre çalışıyor. Bunun haricinde almanyanın en yeşil şehirlerinden biri. Bunları bir kenera bıraktığımızda, Almanya'da Almanca bilipde iş arayıp işsiz kalan kaç kişi var ben hiç duymadım siz duyduysanız şu eyalette iş bulunmuyor vs bizi bilgilendirin lütfen.

Ayrıca kütüphane var mı ne demek? Burası türkiye mi bazen iyice saçmalıyorsunuz. Her şehrin tabii ki de kütüphanesi filan var.

• Nüfusun almanyanın nüfusundan fazla olmasına rağmen üretimine bak önce

Finansal değerlendirme asgari ücretlere bakarak yapılmaz.

Almanya ne kadar ihracat yapıyor neler üretiyor ona bak bir.

Türkiyede üretilip yurtdışına satılan uçak fabrikasını traktör fabrikasına çevirteni sorgula

Atatürk'ün ve Nuri Demirağ gibi sanayici, ileri görüşlü insanların yatırımlarını durduran onları görevden alan kimdir cumhuriyet tarihinde? ona bak

Domates satıp bilgisayar uçak alırsan tabi ki asgari ücretin Almanya gibi olmaz

üret bakalım teknoloji o zaman gör

forumda herkes dahi

Forumda az okuyan dahiler, (ülkede az okuyan olduğundan tespitim doğrudur istatistiksel olarak ) sonuçları buraya yazmak maharet gibi çalakalem yazmakta

sebepleri konuşan yok

2007 de 2001 model elantramı görüp beğenmeyenler vardı çöp bu teneke diye

sen üret bakalım araba ondan sonra bok at

hyundai sitesine gir bak adamlar neler üretmiş nereden nereye gelmişler.

Bu günlerde teknoloji üretmeye yeni yeni başladık

iha siha satıyoruz kendi yazılımlarımızı geliştiriyoruz

geçen yıl aldığımız Devops eğitimde ekonomisi büyük ülkelerin artık yazılım üretip sattığını eğitmen grafiklerle gösterdi

yani gidişat bilgisayar ve teknolojiye doğru.

• Türkiye'de tatile gidilebilir.

şükür etmeyi öğrensinler değil mi?

• Clusive kullanıcısına yanıt

adım abdullah genç, soyadım...

• 100€ mu o araba nasıl yani :D

• Almanyada Asgari Ücret ile neler yapılabilir
  • bir videoda izledim turkiyede yaşayan kari koca ingiltereye taşınıyor orda 20sterline alışveriş sepetini dolduruyorlar agzim açik kalakala izlemistim youtubeda.

• Şaka felan mi ? Bilgisi olan yazabilirmi pejo 206 gerçekten o fiyatmi ? Kiralık felan olmasın ?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.