Şimdi Ara

Almanya vizeyi reddetti, ne yapmalıyım? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
10
Favori
84.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam oncelikle hayırlı olsun gelen davetiye yazısında evlilik için oldugu yazılı yanı nıkah gunu kagıdı koymak zorundayım sız daha once o yolumu deneyıp red mı aldınız ? Ayrıca evlenecegım kısı turk vatandası da degıl turkıyede nıkah kıymama sebebımız uçak korkusundan dolayı ve çalıştığı ıçın ıznı yok :/
  • arkadaşlar herkese selam. benim de vize başvurum geçen hafta reddedildi. çok şaşırmakla birlikte mutsuz oldum. geçen yıl Almanya vizesi alıp zamanında giriş yapıp zamanında çıkış yapmama rağmen bu sene ki başvurum reddedildi. Gerekçeleri ise 8. ve 9. maddeden oluşmakta. Yani eksik evrak var (ki eksik evrak kesinlikle yok), geçim kaynağı belirtilmedi (kesinlikle belirtildi ve bu konu hakkında dilekçe de verildi) gibi gibi gereksiz maddelerle karşılaştım. ve bunun üzerine kesinlikle itiraz dilekçesi oluşturmaya karar verdim.
    Öncelikle ilk sorum
    Bu itiraz dilekçesi nereye kargolanmalı?
    kargo dışında fax ya da mail yolu güvenilir midir?
    eksik evrak ya da hatalı evrak olmamasına rağmen itiraz dilekçesinde ne gibi detaylara değinmeliyim?
    cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler herkese iyi geceler
  • Ekim 13 tarihinde , iData üzerinden yaptığım başvurum 3. ve 9. maddeler yüzünden reddedilmişti. Biraz benimde ağırdan almam sonucu , 24 Ekim'de elime ulaşan red belgesine istinaden hazırlamaya başlamış olduğum ITIRAZ DİLEKÇEM (76 Sayfa - 16MB boyutunda pdf) visa@ista.diplo.de 'ye az önce iletildi.

Bugün veya yarın Bizzat konsolosluğa da giderek tüm ek evraklarımı vize bölümüne de ileteceğim.

Seyahat tarihim : 29 Aralık 2016 ve 4 Ocak 2017 tarihleri arasında , İşi biraz geç tutup bu tarihe kadar sarkıttığım için umarım bir pişmanlık yaşamam. Çünkü konsolosluk genellike 3 aya kadar itiraz süreci uzayabilir diyor.

Gelişmeleri an ve an buradan paylaşacağım sevgili DH Üyeleri.

Herkesin vize süreçlerinin olumlu geçmesi temennisiyle .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar daha önce 2 kere almanyadan schengen vizem vardı sorunsuz giriş cıkıs yaptım
    bu sene yıne basvurdum aynı belgeler aynı evraklar bu sefer red verdıler gerı donecegıme ınanmamıslar dalga gecer gibi
    üzerime tapular var hesapta para var calıştıgım firma vs . vs bütün belgeler tamamdı eksıksız evrak

itiraz dilekcesı yazdım konsolosluga verdım suratsızlar sadece belglerı alıp hadi naşşş dediler

şimdi son zamanlarda red yıyıp ıtıraz eden arkadasımız oldumu

1- ne kadar sürede sonuclandı
    2- geri dönüş nasıl oldu

bilgilendiren olursa
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

Ekim 13 tarihinde , iData üzerinden yaptığım başvurum 3. ve 9. maddeler yüzünden reddedilmişti. Biraz benimde ağırdan almam sonucu , 24 Ekim'de elime ulaşan red belgesine istinaden hazırlamaya başlamış olduğum ITIRAZ DİLEKÇEM (76 Sayfa - 16MB boyutunda pdf) visa@ista.diplo.de 'ye az önce iletildi.

Bugün veya yarın Bizzat konsolosluğa da giderek tüm ek evraklarımı vize bölümüne de ileteceğim.

Seyahat tarihim : 29 Aralık 2016 ve 4 Ocak 2017 tarihleri arasında , İşi biraz geç tutup bu tarihe kadar sarkıttığım için umarım bir pişmanlık yaşamam. Çünkü konsolosluk genellike 3 aya kadar itiraz süreci uzayabilir diyor.

Gelişmeleri an ve an buradan paylaşacağım sevgili DH Üyeleri.

Herkesin vize süreçlerinin olumlu geçmesi temennisiyle .

bir sonuç elde edebildinmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Vrl6161

arkadaslar daha önce 2 kere almanyadan schengen vizem vardı sorunsuz giriş cıkıs yaptım
    bu sene yıne basvurdum aynı belgeler aynı evraklar bu sefer red verdıler gerı donecegıme ınanmamıslar dalga gecer gibi
    üzerime tapular var hesapta para var calıştıgım firma vs . vs bütün belgeler tamamdı eksıksız evrak

itiraz dilekcesı yazdım konsolosluga verdım suratsızlar sadece belglerı alıp hadi naşşş dediler

2- geri dönüş nasıl oldu

bilgilendiren olursa

Merhaba , ben itiraz ettim 6 gün önce . Benden sadece Almanca yazilmis dilekceyi aldilar 75 sayfa dokuman goturmustum yanimda oysaki

• quote:

quote:

arkadaslar daha önce 2 kere almanyadan schengen vizem vardı sorunsuz giriş cıkıs yaptım

2- geri dönüş nasıl oldu

bilgilendiren olursa

Merhaba , ben itiraz ettim 6 gün önce . Benden sadece Almanca yazilmis dilekceyi aldilar 75 sayfa dokuman goturmustum yanimda oysaki

hala ses seda yokmu ?

• Vrl6161 V kullanıcısına yanıt
    arkadaslar bilgilendırme amaclı yazıyorum bugun mail attılar bana ve tekrardan acıklama ve yıne evrak istiyolar
  • quote:

quote:

quote:

2- geri dönüş nasıl oldu

bilgilendiren olursa

hala ses seda yokmu ?

Merhaba ; Bu sabah konsolosluk aradı , yaklaşık 5 kere gittim - geldim konsolosluğa . Bir çok ek evrak daha verdim , bugün aramışlar sabah.Uyuyordum. Aradım kendilerini ki ne tesadüf hiç çalmayan vize bölümü sağolsun bağlandı.

İtirazımın olumlu sonuçlandığını ve vizemin çıktığını söylediler. İnanılmaz mutluyum

• Ülke farklı ama benimde başıma ispanyada geldi,itiraz edince aldık vizeyi..

Ne sebep olursa olsun red yemişseniz güzel,mantıklı ve açıklayıcı bir dilekçe ile itiraz edin dönüş olumlu olacaktır..
  • Yaptığınız itirazlara ne kadar sürede döndüler?
  • TheMarjinaLs kullanıcısına yanıt
    İtiraz dılekcesini nasıl kime yazdırdınız almanca acaba ??
  • Yakın zamanda vize reddi itirazına cevap alan var mı? 13 aralıkta itiraz ettim istanbuldan hala bekliyorum

• Sergenöz S kullanıcısına yanıt
    Sizin red sebebımız neydı acaba birde haber geldımı merak ettım ??

• Ben öprenciyim-ist üni almanca öğrt- ve yabancı bir şirkette çalışıyorum. Hem çalışanlığımı hem de öğrenciliğimi gösterdim istenilen her şey tamdı ama 3. Maddeden red yedim. Almanca dilekçe yazıp annemi sponsor gösterdim istedikleri her şeyi sağladım maddi olarak da, bir aydır bekliyorum bakalım

• Arkadaslar geri dönüş alan var mı?

• Merhaba,
    Uzun zaman geçmiş üzerinden ama yine de ulaşabilirim belki diye şansımı denemek istedim. almanyadan maddi kaynak yetersizliğinden ben de red cevabı aldım. şimdi itiraz için dilekçe yazmam gerekiyor. bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler
  • Tour Guide kullanıcısına yanıt
    Merhaba vize konusunda bir iki soru sorabilirmiyim özelden sorma şansım var mı

• Ay hanımm A kullanıcısına yanıt
    Lütfen soracağınız sorular çok çok özel değilse buradan sorun. Hem diğer arkadaşlarda yararlanabilir ayrıca konu hakkında bilgisi olan başka üyelerden de cevap gelebilir.

• Tour Guide kullanıcısına yanıt
    Tabi buradan da olur haklısınız, ben vize başvurusunda bulanacağım da şöyle bir sorunum var öğrenci olduğum için babam sponsor olacak fakat babamın emeklilik dışında bir banka hesabı yok para gösteremeyeceğim yani 3 aylık hesap dökümü olamayacak, benim hesabımda 15 bin tl var bunu göstersem babam sponsor olacağı için bir tutarsızlık olabilir mi sizce red yeme ihtimalim yüksek mi

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.