Şimdi Ara

Almanya'da Yaşam ve 3 aylık İzlenimlerim. (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
52
Favori
50.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
184 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten benim işim şehir gezmek bu yalan malan kişi kendinden bilir işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herons -- 22 Şubat 2020; 1:54:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: herons

Zaten benim işim şehir gezmek bu yalan malan kişi kendinden bilir işi
    O zaman gezdim demeyeceksin. Yine yalan söylüyorsun bence o ayrı bir konu da. Neyse, kimsenin kalbi kırılmasın. Sen haklı ol. Almanya cennet cennet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

O zaman gezdim demeyeceksin. Yine yalan söylüyorsun bence o ayrı bir konu da. Neyse, kimsenin kalbi kırılmasın. Sen haklı ol. Almanya cennet cennet.

Alıntıları Göster
    Konuya gelen sensin sen haklı ol diyor sen kimsin ki ben sana yalan söylücem.
    İspatmı göstereyim hayret bişey şu donanımhaber gelen geçeni üye yapmışlar.
    Hadi sende işine bak yarın çalışıyorum.

• herons kullanıcısına yanıt
    Konuna ikerde yasayacaklarini yazdim sadece. Nedense hep bir savunma mekanizmasi tepkisiyle cevap verdin. Anladigima gore 10 yil sonra emeklisin Saglam salliyorsun, teyzekiziyla evlenip milyonluk sirket ha Özel hayatini sevsinler. Suan bulundigim yere seni kapidan iceri sokmazlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: herons

Konuya gelen sensin sen haklı ol diyor sen kimsin ki ben sana yalan söylücem.
    İspatmı göstereyim hayret bişey şu donanımhaber gelen geçeni üye yapmışlar.
    Hadi sende işine bak yarın çalışıyorum.

Alıntıları Göster
    Tamam kardeş işte uzatma. İthal damatsin yani anlattığına göre, hosgeldin cennet Almanya ya. Sefasını sür sen de, ağaçlardan para toplamayı da unutma.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Konuna ikerde yasayacaklarini yazdim sadece. Nedense hep bir savunma mekanizmasi tepkisiyle cevap verdin. Anladigima gore 10 yil sonra emeklisin Saglam salliyorsun, teyzekiziyla evlenip milyonluk sirket ha Özel hayatini sevsinler. Suan bulundigim yere seni kapidan iceri sokmazlar
    Donanımhaber trollüğüne devam et. Real hayatın yok senin.
    Baba parası ye.

Trolluk yapmam asla ama inandirici yaz sende birazki inaniyor gibi yapalim. Baba parasi gormedikki yiyelim kardes. Insanlari tanimadan yaziyorsun. Ben eski uyelerdenim. Neyse sana hayatinda basarilar dilerim.

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Bu bahsettiğin şeylerin temel nedeni bizim Türklerin oraya göç edip bir süre yer ettikten sonra palazlanıp Almanlara diss atmasıdır.

Sokaklarda yol kes, havaya ateş et, düğün gürültüsü yap, yan gel devlet desteğiyle yaşa!!

Bir de ardından almanlara domuz yiyor bu kafirler falan de!

Burada da suriyeliler var şimdi, benzer tezatlıklar burada da yaşanıyor. Düzgün adama zaten kimse tutup da bir şey diyemez.

Bizim ülke borç içinde ve iş olanakları azalmışken yaşadığımız durumlara bak. Dua edin oralarda iş imkanları azalıp sağcılar

parlamentoya çökmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Herkes kendini cok akilli sanarmis. Almanyada zibilyon tane Türklerin isyeri var. Actigin isyeride orda dogan Teyzenin kizi esinin sayesinde. Dur daha monotonluga yeni girmissin cok calisma ve monotonlugun ilerde ortaya cikacak psikolojik asamasida var. Paran bol olacak ama birgun diyeceksinki buraya gelmedenki ruh halimmi daha iyiydi yoksa burda ulastigim maddi rahatlikmi.

Kendini Almanyada doganlarin hangisiyle karsilastirarak bunu soyluyorsun? Orda dogup buyuyen Mesut Özil Aygül Özkan, Bora Dagtekin, Fatih Akin, Kaya Yanar, Metin Tolanlami yoksa issiz gucsuz takimiylami? Hanginle karsilastiriyorsan kendini ona denk gormussun demektir

Almanyada isyeri acmak sorun degil, dost nasihati Maliyeye vergilere dikkat et, uyanikliga kacarsan birgun bir kontrole geldilermi altindan cikamayacagin kadar borclu cikarsin.

Eksisozluk cok yetiskin kayniyor tmm

Sana basarilar dilerim, arada ses ver forumdaarin olarak endiseleniyoruz. Dedim adam sandigimdanda cabuk kayiplara karisti
    Turk´un tek dusmani, basarisiz ve vasat olan diger bir Turk.

Reis yeni konularını bekliyoruz. Ne yaptın neler yaptın anlat biraz.

• Son durum nedir

• @herons

Müsait bir vaktinizde konu için güncelleme bekliyoruz üstad :)

• Sürekli İslamdan bahsetmişsin ama bırak onu herhangi bir dinin egemen olduğu ve toplumun en üst huzur ve refah içinde olduğu tek ülke gösterebilir misin?

Kuran'ı Türkçe okudun mu hiç?

• AnotherPlanet kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılıyorum, bunun örneklerini bu forumda bile görebiliriz. Okumuş-yetişmiş insanları çekememezlik hat safhada bu forumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roberto Baggio

Büyük abim 9 yıldır Danimarka da yaşıyor. Geçen 21 yaşında ki yeğenim ile görüştüm telefonda. Söylediği şu cümle çok önemliydi. ''Amca burada ki Türklerden kendimi kurtardım, Danca ve İngilizce yi çok iyi konuşuyorum. Danimarka firmasında çalışıyorum ve gelirim Türkler ile çalıştığıma göre 4 kat daha fazla ve 4 kat daha az çalışarak kazanıyorum. Burada Türklerin Türklere yaptığını kimse kimseye yapmıyor'' dedi.

Bizim ''Türk'' karakterimizde gerçekten ciddi sıkıntılar var.

Özümüzü kaybettik, ondan dolayı.

• Kahvemi alıp bir çırpıda okudum vallahi eline sağlık hocam. Çok güzel bilgilendirmişsin. Benim de bu sene son senem mezun oluyorum. Hedefimde avrupa var; fakat ben daha çok isveç, norve, finlandiya tarzı kuzey ülkelerle ilgileniyorum. Bir bilgin var mıdır bu ülkeler hakkında?

İsveç için ortalama maaş 2300 € civarı gözüküyor internette (stopaj ve vergiler uygulandıktan sonra)

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Özümüzü kaybettiren ne acaba hocam? Kendine hiçbir şey katmayan, sadece Avrupa da yaşayıdığı için kendini üstün görmesi mi? Yoksa Avrupa ya gitmek isteyenden veya yeni gidenden önce gittiği için kendini bişey zannetmesi mi? Son seçenek olarak acaba içinde hep böyle bir adilik vardı da acaba başka yerlere gidince mi ortaya çıkardı.

• Durum nasıl.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam el verdiğince okudum. Daha detaylı da okuycam. Almanya da yaşamakla İslamın bağlantısını anlamadım ama onu geçelim. Dişçiler iyi kazanıyor demişsin ve bilin bakalım kim diş hekimi ve almanyaya gitmek için belge topluyor.   nişanlımda diş hekimi.   Gitmeye baya değer diyosun yani? Corona bitmeden gitmeyi düşünmüyoruz. Uzmanlık bitmeden gitmeyiz zaten.. fikir için soruyorum. Teşekkür ederim

@herons

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz755 -- 22 Şubat 2021; 13:48:44 >
  • Arkadaşlar herşey super gidiyor 1 çocuğum oldu 2.sine 3 ay var.
    Uyum sorunu yaşamadım.iyi bir işim ve gelirim var.
    Kendi işimi ve markamı kurdum gelecek yıllarda inşaallah daha güzel olacak.
    Turkiye den gelmemin büyük avantajını gördüm
    Almanya'da doğan insanlarımız genelde robot gibi ve kendini geliştirememiş tipler ve sıfırdan turkiye'den gelip başarı sahibi olan birini görünce fesatlıkları tutuyor.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.