Şimdi Ara

———¡¡¡ALMANYA'DA OKUMAK HAKKINDA!!!———

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu konuda cidden çok kapsamlı bir araştırma yapmama rağmen aklımda bazı sorular var; bazıları paran yoksa gelemezsin diyor, bazıları maddi açıdan fazla sorun olmaz diyor. Maddi açıdan orta düzeyli bir ailem var diyebilirim. Ayrıca part-time çalışmayı da düşünüyorum. Sprachdiplomun zorlukları neler? Hedef olarak LMU Physik(Fizik) düşünüyorum. B2 düzeyinde dil diploması istiyor. Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim :)...

Teşekkürler :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim bilsigim istenen euro kadar bankaya atiyorsun vizeni onayliyorlar 20 bin euro mu ,ay ay cekiyorsun.

Yani benim bildigim,1 sene orada yasayabilecegini para ile kanitlaman lazim.

• Şimdi benim yeşil pasaportum var Almanya da yeşil pasaportlulara vizesiz giriş hakkı sağlayan ülkelerden. Vizesiz giriş hakkım var yani Almanya'ya yine de eğitim alabilmek ve dolayısıyla oturma izni için yine de o parayı göstermem mi lazım? Cevaplarsan çok sevinirim

Teşekkürler...

• Isaac Albert Planck I kullanıcısına yanıt
    o pasaportun hiçbir işe yaramaz çünkü sen yeşil pasaportla 6 aya kadar seyahat edebilirsin ve ülkeye giriş sebebin eğitim olduğu için en az 1 yıl oturma-öğrenci vizesi alman gerek

yukarıda arkadaşın dediği 50 bin tl ye yakın para yatırıyosun bankaya bu parayı da ay ay çekebilirsin

Almanca bilmiyosan sayısal bölümlerden çok zor mezun olursun

Biraz karamsar oldu ama maalesef böyle hele ki euronun 4 oldugunu düşünürsek

Ha ailem her ay 4 bin tl yollar bana diyosan lisede gerçekten çalışkan bir öğrenciysen git derim orası ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuada0306 -- 13 Mart 2017; 19:21:55 >
  • Isaac Albert Planck I kullanıcısına yanıt
    öncelikle 50bin tl degil. 9bin euro civari yatiriyorsun. bu da yaklasik 36 bin tl yapar. Ayrica bu para senin paran, devlete 1 kurusunu vermiyorsun yani. Amac sadece kendine bakabilecegini kanitlaman.

Yesil pasaport konusunca gelince, o pasaportla vizesiz girebilirsin Almanya'ya ama yalnizca turist olarak. Yani ögrenci olarak gidebilmen icin önce Almanya'da bir okuldan kabul belgesi alip, sonra dil kursuna kaydini yaptirip, sonra da hesap acarak parayi göstermen sart. Bunlari yaptiktan sonra Alman Konsoloslugu'na giderek Ögrenci Vizesi'ne basvuruyorsun.

Fizik Almanya'da cok ileri düzeyde okunabilecek bir bölüm. Ancak kesinlikle zor oldugunu bilmen lazim. Tabi bu kisiye ve kisinin cabasina göre cok degisir.
  • hocam geçen sene 12bin 500 euro değil miydi değişti mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuada0306

hocam geçen sene 12bin 500 euro değil miydi değişti mi

12.500 olmasi imkansiz. Bilgiyi nerden aldiniz ?

2016 Haziran'da islemi yapmis bir kisiye gore; Aylik 670 Euro'ya tekabul edecek sekilde isteniyormus. 670×12=8040 Euro.

• Öncelikle bilgilendirmeniz için çok teşekkürler çocukluğumdan beri bilime ilgim var özellikle fiziğe 12 yaşlarımda üniversite derslerinin basitleştirilmiş hallerini okuyodum (feynmandan falan) ve ciddi anlamda istediğim bir şey için elimde olan her şeyi verebilen bir kişiliğe sahibim lise notlarım iyi ortaokuldan kalma çok temel bir Almanca bilgim var. Doğa bilimlerinin ve matematiğin çok zor olduğunu biliyorum ama yukarıda dediğim gibi herşeyi yapabilirim kendime inancım var. Para mevzusuna gelirsem ailem üzerine kayıtlı ama benim için olan bir banka hesabım var ailem sağolsun, aylık 900tl 1000tl yatırıyorlar gelecekte ihtiyacım olursa diye ve bu parayı da kullanabilirim sanırsam... Şuan yaklaşık 20-25 bin tl olması lazım bunun dışında devletin bir yardımı olmuyor değil mi? :/ para para para...

• quote:

Orijinalden alıntı: Isaac Albert Planck

Öncelikle bilgilendirmeniz için çok teşekkürler çocukluğumdan beri bilime ilgim var özellikle fiziğe 12 yaşlarımda üniversite derslerinin basitleştirilmiş hallerini okuyodum (feynmandan falan) ve ciddi anlamda istediğim bir şey için elimde olan her şeyi verebilen bir kişiliğe sahibim lise notlarım iyi ortaokuldan kalma çok temel bir Almanca bilgim var. Doğa bilimlerinin ve matematiğin çok zor olduğunu biliyorum ama yukarıda dediğim gibi herşeyi yapabilirim kendime inancım var. Para mevzusuna gelirsem ailem üzerine kayıtlı ama benim için olan bir banka hesabım var ailem sağolsun, aylık 900tl 1000tl yatırıyorlar gelecekte ihtiyacım olursa diye ve bu parayı da kullanabilirim sanırsam... Şuan yaklaşık 20-25 bin tl olması lazım bunun dışında devletin bir yardımı olmuyor değil mi? :/ para para para...

Evet ne yazık ki para para para. Parası hi. olmayanı düşün. Dün Amerika için turist vizesine gittim konsolosluğa. Bütün belgelerim elimdeydi sponsor şirketin banka özeti vardı her şey vardı ve ailemin maddi durumu çok yetersiz olduğum için red yedim. Gözü kör olsun bu paranın. Uzun zamandır zar zor biriktirdiğim 600 lira vize ücreti de çöpe gitti..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.