Şimdi Ara

Almanya'da Almanca Öğrenimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben giriş seviyesinde Almanca biliyorum Almanca öğrenmek için Almanya'ya gitmek istiyorum. Gitmemi tavsiye ediyor musunuz giriş seviyesindeyken? Ve 3 ay kalsam ne kadar geliştirebilirim? Tavsiyeleriniz neler?
    Not:İngilizce biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şu an benim de kullandığım bir şeyden bahsedicem,ingilizce üzerinden almanca öğrenmeyi dene gerçekten daha hızlı ve etkili öğreneceksin,türkçeyi karıştırma,ana dilini ingilizce olarak düşün ve almanca öğren.
  • Giriş seviyesindeki kelime ve grammer bilgilerinle rahat cümle kurup iletişim kurman bence zor. a2 seviyesinden sonra gitmek daha yararlı olabilir diye düşünüyorum.
  • Gitmeden önce kendi inkanlarımla Türkiye'deyken nasıl A2 olabilirim? Nasıl geliştirebilirim? Önümüzdeki yaza kadar sürem var. Kelime ezberi nasıl yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicki Nick

şu an benim de kullandığım bir şeyden bahsedicem,ingilizce üzerinden almanca öğrenmeyi dene gerçekten daha hızlı ve etkili öğreneceksin,türkçeyi karıştırma,ana dilini ingilizce olarak düşün ve almanca öğren.

Bu metodu ben de kullaniyorum ingilizcem iyidir ben de hep ingilizce mantigiyla almanca ogrenmeye calistim.Ama bazi yerlerde bosluklar olusabiliyor.

Mesela almanlar olumsuzluk icin nicht sona koyabiliyor.Ben I dont like cars diyorum adamlar Ich liebe autos nicht gibi bir seyler diyor.

Anfahren tarzindaki fiilerin ingilizcede bir karsiligi yok.Ne deniyordu bunlara unuttum

Ben de ogrenmek istiyorum ve basit duzey biliyorum.Istanbulda kurs arastiriyorum suan.

Bir de ben konusunca turistler beni anliyor onlar gibi konusamiyorum ama yine de yeni ogrenen kisilerden daha iyiyim.Ama onlar konusunca hicbir sey anlasilmiyor.Sadece bir iki kelime anlayabiliyorum herhalde kulak aliskanligi gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Stadhouder kullanıcısına yanıt
    Trennbare Verben (Ayrılabilir fiiller) deniyor.

Almanca'nın cümle dizilişi ile ingilizce farklı zorluk çekebilirsiniz.

İlk önce Türkçe kaynaktan alt yapı edinin. Sonra Almanca kaynaklardan devam edin.

Dinleme için ufak bi kaynak paylaşayım;https://youtu.be/SPjhwtJYnIk

• İn pace İ kullanıcısına yanıt
    Istanbul'daysan Taksimde Goethe Institute var. Ben B2 diplomasi almistim ordan, derslerinin kalitesini bilemiyorum ama.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.