Şimdi Ara

almanya-avusturyadan gelen çikolatalar domuz yagı varmıdır (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
75.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • onu bunu bilmemde alman çi,kolatalırı çok güzel
  • ben her türlü yerim
  • ye gitsin pederde ukraynadan getirdi varsa vardır tadı güzel :D
  • çikolatanın tadı güzelse yiyin ne olacak
  • ye kardeşim varsa domuz yağı günahı bana ye.
  • şuan almanyadan gelen milka çikolatadan yiyorum ne deyim eski günlere döndüm resmen

ufakkenede yabancı çikolatalar yerdim şimdi yiyince o günleri hatırladım bizim buradaki milka çikolatardan çok farklı

içeriğin yazatım size:zucker,kakaobutter,magermillchpulver,kakaomasse,süssmolkenpulver,butterreinfelt,haselnüsse,

emulgator(sojalecithin),aroma(vanilin),kakao yüzde 30 mindestens

domuz yağı var mı acaba almancası olan var mı bunlar almaca mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxtitanxxx

şuan almanyadan gelen milka çikolatadan yiyorum ne deyim eski günlere döndüm resmen

ufakkenede yabancı çikolatalar yerdim şimdi yiyince o günleri hatırladım bizim buradaki milka çikolatardan çok farklı

içeriğin yazatım size:zucker,kakaobutter,magermillchpulver,kakaomasse,süssmolkenpulver,butterreinfelt,haselnüsse,

şeker, kakao yağı, magermillchpulver, kakao kitlesi, tatlı peynir altı suyu tozu, butterreinfelt, fındık, emülgatör (soya lesitin), aroma (vanillin), kakao en az yüzde 30
    bu kadar çevirebildi

• quote:

Orijinalden alıntı: hærun

quote:

Orijinalden alıntı: xxxtitanxxx

şuan almanyadan gelen milka çikolatadan yiyorum ne deyim eski günlere döndüm resmen

şeker, kakao yağı, magermillchpulver, kakao kitlesi, tatlı peynir altı suyu tozu, butterreinfelt, fındık, emülgatör (soya lesitin), aroma (vanillin), kakao en az yüzde 30
    bu kadar çevirebildi

butterinfett de terayağıymış bi megalmic.. o kaldı

heralde tatlı olması tereyağından kaynaklanıo:D

• Arama sonuçlarında hala en üstteki link olduğundan hortlatma ihtiyacı hissettim :)
    Peynir mayası imal edilirken hayvansal ya da bitkisel yağ ve katkılar kullanılır mesela domuz mide özsuyu.
    Çikolatada süßmolkenpulver (peynir suyu) kullanılmışsa o peynirin hangi mayayla yapıldığını hayvansal mı bitkisel mi bilmek gerekir.
    Sadece Milka ya sorularak öğrenilebilir. Yurtdışında yaşayan müslümanlar bildiğim kadarıyla süßmolkenpulver yazan ürünlerden uzak durur.
  • Gerçi cok eski bir konu ama bir gastronomist olarak açıklık getireyim çikolatayı çikolata yapan domuz yağıdır demiş birisi hayır kakao yağıdır bu yüzden avrupadakiler güzel türkieyede palm (palmiye)yağı kullanıyor kıvam için bu yüzden kalitesiz çoğu marka ve yurtdışındada sadece dandik ve yerel markalar domuz yağıyla ürün yapıp satar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exelans34 -- 24 Ağustos 2015; 17:31:19 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.