Şimdi Ara

Almanlar neden nazileri sevmiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam beyler Almanya'da oturan bir arkadaşımda var onada araştırtıyorum fakat çoğu ya nefret ediyor yada takmıyor bile... Ben neden nefret ettiklerini anlamıyorum İtalyanlar bile atalarına bole kötü gözle bakmıyor , öyle atalarım olsa utanırdım resmen adamlar savaşı kaybetceklerini anlayıp taraf değiştirmişler resmen..

Almanyada şuan kimler yaşıyor? Almanlar tabikide savaşı kaybettiler ama bu topraklar amerikanlara falan dağılmadı mı orasını anlayamadım.. Naziler tüm almanya değil miydi?

Mesela bizde osmanlı vardı savaşı kaybetse dağılsa şuan biz osmanlıdan nefret ediyor mu olurduk tabiki aynı şey değil ama şuanda almanyada yahudilere sevgi dolu baktıklarını sanmıyorum.

Aslında almanyalılar tarihten çok yolo sex and drug kafasındaymış...

Not: Bu olaylar Berlin'de..

• Arkadaş her gece nazi-alman konusu açılıyor forumda ya bıkmadınız mı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayox06

Bi hevesle bada getirdiler adolf u.O da bi hecesle savasa girdi.Ne oldu savasi kaybetti kafasina sikti oldu.Berlin de heryyer hasar aldi evler yikildi.Kadinlara tecavuz edildi.1. Dunya savasini kaybettiler onun ocubu alnak icin 2. Ye girdilet ama akillandilar artik.Bos hayaller nazilerin ki Bu zamandan sonra bir sry yok.Bir de yahudilere yaptikllari var
    Edit:Telefonla hic yazamiyorum vastan sona hatali. Yazmisim

E tamam da savaşı kazanan sovyetler neden bıraktı almanyayı ? Topraklarını paylaşmadılar onu çözemedım sonuçta almanya kaybetti orada onların olması gerekmez mi?

quote:

Orijinalden alıntı: HodriMeydan89

Arkadaş her gece nazi-alman konusu açılıyor forumda ya bıkmadınız mı .

Bıkmadım

• Bu konu çok soruldu
    Almanya'da ben yaşıyorum,
    Burda nazi hakkında selam, propaganda yapmak suç ve hapis cezası vardır,
    Hitler bir canidir, Burdaki Yahudi kamplarını görmenizi tavsiye ediyorum , milyonlarca yahudiyi yakmakla bir soykırım yapmıştır, sonrada ülke özür dilemiştir, bir çok ülkede Kahraman olarak görülür, hitler câni bir diktatördü ölümü bile kendi elinden oldu,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lastday4u

Bu konu çok soruldu
    Almanya'da ben yaşıyorum,
    Burda nazi hakkında selam, propaganda yapmak suç ve hapis cezası vardır,
    Hitler bir canidir, Burdaki Yahudi kamplarını görmenizi tavsiye ediyorum , milyonlarca yahudiyi yakmakla bir soykırım yapmıştır, sonrada ülke özür dilemiştir, bir çok ülkede Kahraman olarak görülür, hitler câni bir diktatördü ölümü bile kendi elinden oldu,

Peki diğer soruma cevap alabilir miyim
  • Şayet hitler olmasa Almanya versay anlaşması hükümleri gereğince köleleştirilmeye başlayacaktı. Hitlerin 2. Dünya Savaşı sonrasi bıraktığı korku nedeniyle galip devletler 2. bir versay anlaşmasını sunamadılar. Savaş sonrası Fransa ve Almanya ortak bir payda da buluşarak bugünkü Avrupa Birliği temellerini attılar. Kuruculardan Charles De Goulle ölene kadar Ingiltereyi birliğe almadı.

Almanyada sevilmeyen şuanki naziler. Önemli bir kesim geçmişteki Almanya'nın bir süper güç olduğunu, her şeyi başarabilecek bir imparatorluk olduğunu biliyor ancak herkes toprak açlığını bir kenara bırakıp dostça yaşamanın derdinde. Bu yüzdendir ki Almanyada surusuyle göçmen yaşıyor. Almanya artık stratejisini nazilerin aksine çok uluslu ve ekonomisi güçlü bir devlet üzerine kuruyor. Avrupada patlak veren krizde sarsılmayan tek ülke Almanya.

• quote:

Orijinalden alıntı: atacani

quote:

Bi hevesle bada getirdiler adolf u.O da bi hecesle savasa girdi.Ne oldu savasi kaybetti kafasina sikti oldu.Berlin de heryyer hasar aldi evler yikildi.Kadinlara tecavuz edildi.1. Dunya savasini kaybettiler onun ocubu alnak icin 2. Ye girdilet ama akillandilar artik.Bos hayaller nazilerin ki Bu zamandan sonra bir sry yok.Bir de yahudilere yaptikllari var

E tamam da savaşı kazanan sovyetler neden bıraktı almanyayı ? Topraklarını paylaşmadılar onu çözemedım sonuçta almanya kaybetti orada onların olması gerekmez mi?

quote:

Bıkmadım

Ne amerika ne İngiltere o dönemde Avrupanın ortasına dikilmiş bir SSCB bayrağını kabul etmezdi. 3. Dünya Savaşı patlak vermemesi, yeterince yıkımın yaşanmış olması sebebiyle galip devletler Almanya'yı parçalamaya ya da versay benzeri bir anlaşmaya yanaşmadilar. Buna rağmen SSCB rejim kozunu kullanarak komunizmi Almanyada etkin kılmaya çalıştı. Nitekim beraberinde Almanya berlin duvarı ile ikiye bölündü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marjinalyus

quote:

quote:

quote:

Bıkmadım

Ne amerika ne İngiltere o dönemde Avrupanın ortasına dikilmiş bir SSCB bayrağını kabul etmezdi. 3. Dünya Savaşı patlak vermemesi, yeterince yıkımın yaşanmış olması sebebiyle galip devletler Almanya'yı parçalamaya ya da versay benzeri bir anlaşmaya yanaşmadilar. Buna rağmen SSCB rejim kozunu kullanarak komunizmi Almanyada etkin kılmaya çalıştı. Nitekim beraberinde Almanya berlin duvarı ile ikiye bölündü.

Berlin Duvarı yahudilerle ayırmak için değil miydi yahu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Marjinalyus

quote:

quote:

quote:

Bıkmadım

Berlin Duvarı yahudilerle ayırmak için değil miydi yahu?

Hayır Doğu Almanya Sovyetlerin kurduğu sosyalist devlet. Batı Almanya ise Amerikalıların kurduğu federal devletti. Yani bi yanı kapitalist bi yanı komünist olarak düşünebilirsin. Yahudilerle alakası yok.

• Savaşı kazanamayınca işgale uğradılar işte, işgalci devletlerin yaptığı uygulamalar da bu nefrette etkilidir. Denazifikasyon olayı var örneğin, Almanları toplama kamplarına götürüyorlarmış ne olduklarını görsünler diye.
  • Niye sevsinler zaten? Bugün dünyada ırkçılık denince, soykırım denince akla ilk senin ülkenin insanı gelseydi, sen de sever miydin? Her insan hayatında bir kez de olsa o toplama kamplarına gitmeli. Orada bildiğin sistematik bir biçimde insanlar katledimiş. Bunu bir Türk yapsaydı yapacağım tek şey onu hafızamdan ve tarihimden elimden geldiği kadar silmek olurdu.

Ayrıca Hitler savaşın son aylarında Alman halkı için düşündüklerinde açık açık dile getirmişti, şimdi tam hatırlayamıyorum malesef.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.