Şimdi Ara

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
2
Favori
33.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rekabetçi oyunlarda kalabalık yere islci gereken aksiyonun içine girince neyin noldugu anlaşılıyor 3600 kullanıyorum 4.4 GHz de bile shuter etkisi oluyor çoğu oyunda ramleride 3600mhz 65ns o kadar düşürülmüş gerisini siz düşünün 144+ hedefleyen intelde sasmasin 75 Hz monitörü olanlarda AMD den sasmasin tavsiyem.
  • xcaka28 kullanıcısına yanıt
    ben de 3600 kullaniyorum hocam surekli pubg ve cs go oynarim ekran 144 hz. hic bir stutter olmadi. siz mi yanlis kullaniyorsunuz ben mi baska islemci aldim bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalabalık yerlerde 80 e düşmesi 144den CS go ne ya onu tüm işlemciler iyi şekilde oynatiyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcaka28 -- 24 Mayıs 2020; 21:37:24 >
  • xcaka28 kullanıcısına yanıt
    hocam valla pubg de oynarim apex legends da. hicbirinde fps dusmesi yasamadim. cs go da 20-30 kisilik sv lerde bile sabit 300-400 fps aliyorum. apex ve pubg oyunlarinda da fps dusmesi hic yasamadim. gtx 970 gpu ve en ucuz anakart gigabyte b450m s2h var pubg de kalabalik yerlerde max 130 a falan dusuyor fps apexte de ayni sekilde. bilmiyorum belki manuel ayarlayanda da o problem oluyor olabilir. ben herseyi stock ayarlarda kullaniyorum. islemci ve anakart kendisi karar veriyor anlik olarak hangi cekirdegi kac ghz e hangi voltaj ile cikaracagini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur_Morgan -- 24 Mayıs 2020; 21:38:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erangele atlarken video cekermisin bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhee

İşlemciler ülkemize tahmini olarak ne zaman girer? Kolay ulaşılabilirlik anlamında soruyorum bu soruyu. Açıkçası yıllar sonra ilk kez bir Intel işlemcisi beni heyecanlandırdı
    1-2 hafta bekleyeceğiz gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FD3E26E25

İşin ilginç tarafı 3700x ile 9700K aynı segment işlemci ve performansları neredeyse aynı ama ne nikmetse 10700K 3700X'den önde. Ben bu testleri sağlıklı bulmadım pek.

Alıntıları Göster
    Testini paylaştığım kanallar: Gamers Nexus, Hardware unboxed, Digital Foundry, Kitguru, 400 bin aboneli sistem gösteren Tech Yes City. Başka da bir şey yok. Daha hangisini paylaşabilirdim inan bilmiyorum. Youtube fake kanalların fake testleriyle dolu 1 tanesine bile tenezzül etmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Süleyman Çakır.

Söyle adam akıllı tarafsız test paylaşan yokki
    Yukarıda paylaştığım kanalları yazdım Bunlar taraflıysa yada kötüyse tarafsız kim? Hangi kanal iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

Metro Exodus'da 2,5K ve 4K'da bu kadar dalgalanma oluyorsa geçmiş olsun. Ryzen işlemcilerdeki boost hızının devamlı sabit kalamamasından kaynaklanıyor bu sanırım. 3950X'de 4 çekirdek 8 thread fazlalık var, bir umut işte yeni konsollar falan çıkacak.
    Teknik sebebini bilmiyorum hocam. Grafikler ortada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alex5

Teknik sebebini bilmiyorum hocam. Grafikler ortada

Alıntıları Göster

dx11de durum bu

oyunun dx12'si ve ryzen işlemciler arasında bir sorun var

bu, oyunların geneline yansıyan bir durum da değil...

bak bakalım videoya aynı dalgalanmayı görebilecek misin__?

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Sayelerinde 157$ 6/12 İntel geldi hocam. Daha ne olsun. Bekleyebilecek olsam ben de 4000 beklerim ama yetti beklediğim. Paylaştığım tüm inceleme siteleri belirli bir güvenilirliğe sahip. Yoksa test çok
  • Benimde Hardware Unboxed'a tavsiyem GPU bound test yapıp milleti yanıltmasın. İşlemci aldık mı uzun süre gitmesi gerekiyor. Gerçek farkı GPU bound olmayan testte görüyoruz. Yalan mı? Bu ne şimdi böyle test mi olur

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor

• Teşekkürler hocam
  • Ben anlamam abi. O 10400 buraya gelecek 157$ + kdv + gümük vergisi ile gelecek. Fiyatı belli. Adı İntel diye zam mı yapacaklar havadan? Arıyorum tarıyorum yok gelmedi daha Kafamı kızdırırlarsa 3600 alır geçerim
  • IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    Buna katılıyorum. O testte 95 derece bana da garip geldi. Orası hatalı olabilir.
  • Alex5 kullanıcısına yanıt
    Hepsi taraflı tek tarafsız bizim gibi alıcılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Abi 1 oyun olsaydı paylaşmazdım zaten. Sorun nerede bilemem. Sorun dx12 de ise düzeltmeleri lazım değil mi. Bir sürü oyundan örnek verdim. Hep benzer şeyler. Witcher. Kingdom come. Far cry. Bf5 vs. Kanal büyük ve ciddi. Takip ederim düzeltme gelirse seve seve paylaşırım. Teknik konuları konuşabileceğin son adam benim. Redditte çok konuşulan bir test. Ben elçiyim. Paylaşım yaptığım kanallar hep dev kanallar. Kendim uydurmuyorum ki
  • @Oldboy86 hoca almış sistemi. Konu açacakmış. Onlar test yapınca biz susacağız zaten. Paylaştığım kanallar da artık iş çeviriyorsa yapacak bir şey yok Birtek Hardware Unboxed'ın GPU bound test yapmasın tav oldum gerisi işte yazdık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

Normalde DF'ye güvenirim ama bu örnekten de görülebildiği üzere sistemlerinde veya metodolojilerinde bir sorun var gibi görünüyor.

Bu gösterilen performans düşüşleri çok anlamsız. Diğer incelemelerle çok tutarsız bir tablo.

Bu arada konu sahibi diğer kaynakların gpu bound test yaptığını söylemiş ama böyle bir şey söz konusu değil. GPU bound olduğunda tablonun tamamını aynı görürsünüz. GN ve HU tarafından yapılan incelemeleri örnek vermek gerekirse hiçbirinde böyle bir tablo olmadığını görüyoruz.
    Hocam bu testler GPU bound değil mi. Nasıl GPU bound test yok? Normal mi geliyor şu sonuçlar allahaşkına. tepedeki 4-5 işlemci aynı sonuçları almış. Aynı güçte mi işlemciler. Bariz GPU sınırına takılmışlar sonuç verirken. Böyle işlemci oyun testi mi olur.

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor

Hatta hatta Bf5

Zaten 7 oyun test etmiş 4 ü böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex5 -- 25 Mayıs 2020; 0:6:50 >

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.